Autor: AP Aryna Sabalenka znów mistrzynią Australian Open! Qinwen Zheng pokonana w jednostronnym finale!

Finał Australian Open

2024-01-27 11:08

Aryna Sabalenka ponownie mistrzynią Australian Open. Białorusinka w finale pokonała 6:3, 6:2 Chinkę Qinwen Zheng. Białorusinka w Melbourne broniła tytułu i szła jak burza, gromiąc kolejne rywalki. W całym turnieju nie straciła ani jednego seta. 21-letnia Qinwen Zheng po raz pierwszy zagrała w finale Szlema. Miała bardzo łatwą drabinkę, na drodze do finału nie pokonała ani jednej zawodniczki z... Top-50 rankingu WTA. Sabalenka obroniła 2000 pkt i zmniejszyła stratę do Igi Świątek. Zarobiła 3,15 mln dolarów australijskich. Poniżej relacja na żywo, wynik finału Sabalenka - Zheng w Australian Open 2024.

Aryna Sabalenka - Qinwen Zheng

Na żywo

Witamy w naszej relacji na żywo z finału Australian Open 2024 kobiet Aryna Sabalenka - Qinwen Zheng. Początek finału o godzinie 9.30 polskiego czasu

Coraz bliżej do wielkiego finału

Nawet jeżeli Sabalenka pokona Zheng, to nie wyprzedzi Igi Świątek w rankingu, ale przewaga Polki nieco stopnieje. Białorusinka będzie mogła zaatakować pozycję nr 1 w lutowych turniejach w Katarze i Dubaju

1:0

Gem Sabalenka. Białorusinka łatwo obroniła podanie. Gem wygrany do zera. Na koniec błąd Chinki

15-15 Zheng odpowiada mocnym serwisem

30-15 Błąd Chinki popełniony pod presją

40-15 Sabalenka ma już breakpointy

2:0

Gem Sabalenka PRZEŁAMANIE. Białorusinka na koniec popisała się potężnym returnem. Dominuje na korcie od początku finału

0-15 Ładna akcja Chinki, minęła atakującą przy siatce Białorusinkę

0-30 Błąd Sabalenki, niecelny forhend

0-40 Sabalenka znów zagrała w aut. Zheng ma breakpointy

30-40 Chinka zagrała w siatkę, trzecia szansa na przełamanie

40-40 Potężny bekhend Sabalenki i już po breakpointach

3:0

Gem Sabalenka. Białorusinka zaczęła tego gema nerwowo i po jej błędach zrobiło się 0-40. Potem były jednak znów pokaz siły tenisistki z Mińska i rosnąca bezradność Chinki

0-30 As serwisowy Qinwen Zheng, wcześniej też ładna akcja Chinki

0-40 Chinka łapie wiatr w żagle

3:1

Gem Zheng. Kapitalny gem serwisowy Chinki. Trafiała mocno pierwszym podaniem

30-0 Return Zheng w siatkę

4:1

Gem Sabalenka. Białorusinka znów pokazała moc. Pewnie i szybko wygrany gem, do zera

5:2

Gem Sabalenka. Na koniec wymiana, w której tenisistka z Mińska bombardowała Chinkę z głębi kortu. Zheng w końcu skapitulowała

5:3

Gem Zheng. Na koniec dwa świetne serwisy Chinki. Zheng przegrywała 0-40, ale obroniła trzy piłki setowe, a potem po grze na przewagi obroniła podanie

15-0 Mocny serwis Białorusinki

15-15 Sabalenka minimalnie przestrzeliła. Zheng gra coraz odważniej

40-15 Potężny serwis obrończyni tytułu

Piłki setowe

40-30 Chinka jeszcze walczy o tego seta. Potężny forhend po mocnym returnie

6:3

GEM i SET SABALENKA. Wiceliderka rankingu WTA zgarnia pierwszego seta. Zdecydowało jedno przełamanie na początku

Początek drugiego seta. Serwuje Qinwen Zheng

0-30 Dobra akcja Chinki

15-30 Podwójny błąd serwisowy Zheng

30-30 Kolejny podwójny błąd

40-30 Niesamowity return Sabalenki. Breakpoint

6:3, 1:0

Gem Sabalenka PRZEŁAMANIE. Na koniec znów podwójny błąd serwisowy Chinki Zheng, trzeci w tym gemie...

6:3, 2:1

Gem Zheng. Po krótkiej przerwie w grze spowodowanej jakimś zamieszaniem na trybunach Chinka trafiła mocno pierwszym podaniem, kończąc gema.

15-15 Świetny return Zheng

15-30 Znów dobry return Chinki

30-30 Pewny smecz Sabalenki po dobrym serwisie

40-30 Mocny bekhend Białorusinki pod końcową linię

6:3, 3:1

Gem Sabalenka. Na koniec faworytka znów trafiła mocno pierwszym serwisem. Utrzymuje przewagę

6:3, 4:1

Gem Sabalenka PRZEŁAMANIE. Białorusinka coraz bliżej zwycięstwa. Na koniec zasypała rywalkę potężnymi uderzeniami, a skończyła wymianę skrótem

0-30 Błąd Sabalenki po dobrym returnie rywalki

30-30 Niecelny return Chinki

40-30 Potężny serwis Białorusinki

6:3, 5:1

Gem Sabalenka. Białorusinka zaczęła nerwowo i było 0-30, ale potem grała mocno i dokładnie

0-30 Chinka trafiła szczęśliwie w samą linię, będąc w głębokiej defensywie

15-40 Dobry serwis Qinwen Zheng

6:3, 5:2

Gem Zheng. Chinka obroniła podanie, jeszcze walczy. Na koniec bardzo niecelny return Sabalenki, która za chwilę będzie serwować po zwycięstwo

6:3, 5:2

ARYNA SABALENKA ZNÓW MISTRZYNIĄ AUSTRALIAN OPEN! Białorusinka w finale pokonała 6:3, 6:2 Chinkę Qinwen Zheng

Aryna Sabalenka znów walczy w finale Australian Open. Broniąca tytułu Białorusinka w półfinale pokonała 7:6, 6:4 Amerykankę Coco Gauff i był to pierwszy zacięty mecz, który rozegrała w tej edycji Szlema w Melbourne. W poprzednich gromiła rywalki. Qinwen Zheng w 1/2 finału pokonała 6:4, 6:4 ukraińską rewelację Dajanę Jastremską. Wcześniej ogrywała nisko notowane rywalki, drabinka ułożyła jej się znakomicie.

Finał Aryna Sabalenka - Qinwen Zheng Relacja NA ŻYWO WYNIK finału Australian Open

Aryna Sabalenka i Qinwen Zheng w finale Australian Open 2024 zagrają ze sobą po raz drugi. Pierwszy mecz rozegrały w US Open 2023, a Białorusinka pewnie rozbiła młodą Chinkę 6:1, 6:4. Teraz też Sabalenka będzie zdecydowaną faworytką. Mistrzyni Australian Open wygra 3,15 mln dolarów australijskich czyli ok. 8,38 mln złotych. - Emocjonalnie będę gotowa na finał. To już mój trzeci finał Szlema, więc podejdę do niego jak do każdego innego meczu - powiedziała Sabalenka.