Australian Open: Matka i Frytka grają dalej

2011-01-24 19:26

Mariusz Fyrstenberg (31 l.) i Marcin Matkowski (30 l.) pokonują kolejne przeszkody w turnieju Australian Open. Polacy awansowali do ćwierćfinału imprezy po wygranej z australijską parą Colin Ebelthite (27 l.) i Adam Feeney (26 l.) 6:1, 4:6, 6:4.

Pierwszy set gładko wygrany przez Polaków (w zaledwie 18 minut!) nie zapowiadał kłopotów. W drugim secie "Matka" i "Frytka" zaczęli popełniać masę błędów, co wykorzystali rywale. W decydującym secie wyszło jednak doświadczenie Polaków, którzy pewnie wygrali.

Fyrstenberg i Matkowski po raz trzeci w Australian Open dotarli co najmniej do ćwierćfinału. Powtórzyć wynik z 2006 roku, kiedy doszli do półfinału, będzie jednak ciężko. Rywalami Polaków będzie świetny białorusko-kanadyjski debel rozstawiony z numerem 2, Max Mirnyj i Daniel Nestor.