Barbora Krejcikova wygrała Wimbledon! Dreszczowiec i nerwy w końcówce!

Autor: AP Barbora Krejcikova wygrała Wimbledon! Dreszczowiec i nerwy w końcówce!

Wimbledon 2024

2024-07-13 17:21

Barbora Krejcikova mistrzynią Wimbledonu! Czeszka w zwariowanym finale pokonała 6:2, 2:6, 6:4 Jasmine Paolini, Włoszkę z polskimi korzeniami. To jej drugie wielkoszlemowe zwycięstwo w singlu po triumfie w Roland Garros 2021. Wygrała 2,7 mln funtów, a w rankingu WTA wskoczy z 32. na 10. miejsce. Dla Paolini to druga w ciągu miesiąca porażka w finale Szlema - po przegranym 2:6, 1:6 meczu o tytuł mistrzyni Roland Garros z Igą Świątek. Poniżej nasza relacja na żywo z finału Wimbledonu.

Barbora Krejcikova wygrała Wimbledon. W finale pokonała 6:2, 2:6, 6:4 Jasmine Paolini. Stawką było miejsce w historii, 2000 pkt i aż 2,7 mln premii. Włoszka, której babcia mieszka w Łodzi, miesiąc temu zagrała w finale Roland Garros z Igą Świątek. Przegrała z Polką 2:6, 1:6. Teraz znów stanęła przed szansą na wielkoszlemowe zwycięstwo i ponownie nie dała rady.

Barbora Krejcikoba znów pokazała, że kiedy tylko jest zdrowa i odbuduje formę, potrafi ogrywać najmocniejsze rywalki. Dwukrotna pogromczyni Igi Świątek (w finałach w Ostrawie i w Dubaju) sprawiła sporą niespodziankę, ogrywając w półfinale 3:6, 6:3, 6:4 Jelenę Rybakinę, która po klęskach innych czołowych zawodniczek wydawała się murowaną faworytką do kolejnego triumfu. W pierwszym secie finału zdominowała zupełnie Jasmine Paolini, ale w drugiej partii waleczna Włoszka bardzo podniosła swój poziom i role się odwróciły. Wyrównanej walki doczekaliśmy się dopiero w decydującej partii. Panie bardzo pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. W końcu przy stanie 3:3 Paolini popełniła kilka kosztownych błędów. Krejcikova wyszła na prowadzenie. W ostatnim gemie, serwując po zwycięstwo, wyraźnie się usztywniła. Zmarnowała kilka piłek mistrzowskich, a Włoszka miała breakpointy i mogła wyrównać. W końcu Czeszka dobrym serwisem domknęła to spotkanie.

Berbora Krejcikova - Jasmine Paolini

Witamy w naszej relacji na żywo z finału Wimbledonu kobiet Berbora Krejcikova - Jasmine Paolini. Początek finału o godzinie 15 polskiego czasu

1:0

Gem Krejcikova PRZEŁAMANIE. Czeszka już w pierwszym gemie przełamuje podanie Włoszki. W ostatniej akcji popisała się mocnym forhendem po crossie

15-0 Mocny serwis Krejcikovej

30-0 Znów dobry serwis Czeszki

40-0 Krejcikova po kolejnym dobrym serwisie łatwo skończyła punkt pewnym forhendem

2:0

Gem Krejcikova. Czeszka poszła za ciosem. Gem serwisowy wygrany do zera. Trafiała mocno pierwszym podaniem i dominowała

15-0 Koncert gry Czeszki. Najpierw kąśliwe slajsy, a potem mocne forhendy

30-0 Błąd Paolini

30-15 Return Czeszki w siatkę

30-30 Paolini ładnie zaskoczyła Krejikovą kierunkiem uderzenia

30-40 Paolini po kiepskim początku gra teraz odważniej. Ładnie przyśpieszyła z forhendu

2:1

Gem Paolini. Włoszka z polskimi korzeniami znów broniła się przed przełamanie. Po zaciętej walce na przewadze wybroniła się. Na koniec dobry serwis Jasmine

15-0 Dobry serwis Krejcikovej

30-0 Świetny forhend Czeszki. Trafiła mocno w boczną linię

30-15 Po smeczu Włoszki Czeszka próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale trafiła w korytarz deblowy

40-15 Znów dobry serwis Krejcikovej

40-30 Czeszka dominowała w wymianie, ale Włoszka skarciła ją pięknym bekhendem wzdłuż linii

40-40 Błąd Krejcikovej

Przewaga - Krejikova. Widowiskowa akcja pełna zwrotów akcji, był skrót, lob, zagranie tyłem do siatki...

3:1

Gem Krejikova. Włoszka gra coraz lepiej, ale Czeszka obroniła podanie. Na koniec znów świetny serwis Barbory

15-0 Czeszka mocnym forhendem wymusiła błąd Włoszki

30-0 Paolini próbowała bekhendu wzdłuż linii, ale nie trafiła w kort

30-15 Dobry serwis Jasmine

30-30 Autowy forhend Krejcikovej

40-30 Po błędzie Paolini Krejcikova ma breakpointa

4:1

Gem Krejcikova PRZEŁAMANIE. Włoszka znów zaczęła popełniać błędy, które kosztowały ją ponowną utratę serwisu

15-0 Świetna akcja Barbory przy siatce

30-0 Paolini pod presją uderzyła na aut

40-0 Precyzyjny bekhend Krejcikovej. Gra znakomicie

40-15 Teraz Czeszka przestrzeliła z bekhendu, duży aut

5:1

Gem Krejcikova. Czeszka gra znakomicie. Teraz w ostatniej akcji trafiła jeszcze idealnie w końcową linię

6:2

GEM I SET KREJCIKOVA. Czeszka zgarnia pierwszego seta. Była w nim wyraźnie lepsza

Trwa przerwa toaletowa. Na trybunach legendy. Billie Jean King, Maria Szarapowa i wiele innych

Początek drugiego seta. Serwuje Jasmine Paolini

0-15 Krejcikova returnowała ramą rakiety, wysoko w trybuny

15-15 Długa wymiana. Paolini w końcu uderzyła w siatkę

15-30 Dobry serwis Włoszki. Angielska publiczność mocno ją wspiera

30-30 Czeszka przerwała wymianę i poprosiła o challenge. Miała rację, sędzia liniowy niesłusznie nie wywołał autu

30-40 Dobry serwis Paolini

6:2, 0:1

Gem Paolini. Włoszka dobrze zaczęła drugiego seta. Obroniła podanie. Głośnym okrzykiem zachęca się do walki

0-15 Długa wymiana. Pierwsza teraz pomyliła się Czeszka, zagrała w siatkę

0-30 Znów błąd Krejcikovej. Paolini stara się grać bardziej agresywnie

15-30 Dobry serwis Czeszki

15-40 Kolejny błąd Krejcikovej. Paolini ma dwa breakpointy

6:2, 0:2

Gem Paolini PRZEŁAMANIE. Zupełnie inny obraz gry niż w pierwszym secie. Włoszka wywiera presję, a Czeszka się gubi i popełnia błędy

6:2, 0:3

Gem Paolini. Włoszka broniła breakpointa, ale opanowała sytuację. Obroniła podanie, powiększając przewagę w drugim secie

6:2, 1:3

Gem Krejcikova. Czeszka znów była w opałach, broniła breakpointów. Opanowała kryzys. Od stanu 15-40 grała dobrze i skutecznie

0-15 Błąd Czeszki

15-15 A teraz błąd przy siatce Włoszki

15-30 As serwisowy Paolini

15-40 Sprytne zagranie Włoszki przy siatce

6:2, 1:4

Gem Paolini. Bardzo dobry gem serwisowy Włoszki. Na koniec po mocnym forhendzie wrzasnęła donośnie "Come on!". Dominuje teraz na korcie

15-0 Wygrywający serwis Czeszki

15-15 Krejcikova pod presją zagrała w siatkę

30-15 Świetny serwis Czeszki na zewnątrz

40-15 As serwisowy Krejcikovej przy drugim podaniu

40-30 Kapitalny return Paolini

6:2, 2:4

Gem Krejcikova. Czeszka obroniła podanie, na koniec dobry pierwszy serwis Barbory

6:2, 2:6

GEM I SET PAOLINI. Włoszka wygrywa drugiego seta. Przed nami trzecia, decydująca partia

Początek trzeciego seta. Serwuje Paolini

0-15 Długa wymiana, na koniec soczysty forhend Jasmine

0-30 As serwisowy Paolini

6:2, 2:6, 0:1

Gem Paolini. Świetny gem serwisowy Włoszki na otwarcie decydującego seta finału. Wygrany do zera w znakomitym stylu

15-0 Autowy bekhend Włoszki

30-0 As serwisowy Krejcikovej

40-0 Bardzo dobry serwis Czeszki

6:2, 2:6, 1:1

Gem Krejcikova. Mocna odpowiedź Czeszki. Też wygrała gema do zera, znakomicie serwując

0-30 Autowy return Krejcikovej

15-30 Czeszka mocnym bekhendem wymusiła błąd Włoszki

15-40 Dobry serwis Paolini na zewnątrz

30-40 Dobry return Czeszki pod nogi włoskiej rywalki

6:2, 2:6, 1:2

Gem Paolini. Włoszka ponownie prowadzi. Obroniła podanie. Na koniec długa wymiana, pierwsza pomyliła się Czeszka

15-0 Błąd Paolini

30-0 Krejikova przymierzyła i trafiła w sam narożnik kortu

40-0 Długa wymiana. Na koniec Czeszka ładnie przyśpieszyła z forhendu

6:2, 2:6, 2:2

Gem Krejcikova. I znów mamy remis. Czeszka wygrała gema do zera. Obie panie bardzo pewnie wygrywają gemy serwisowe

0-30 Return Czeszki w siatkę

0-40 Czeszka miała inicjatywę, ale fatalnie przestrzeliła w prostej już sytuacji

6:2, 2:6, 3:3

Gem Krejcikova. Czeszka na koniec znów popisała się asem serwisowym.

6:2, 2:6, 4:3

Gem Krejcikova PRZEŁAMANIE. Na koniec przy breakpoincie podwójny błąd serwisowy Paolini

6:2, 2:6, 5:4

Gem Paolini. Włoszka obroniła podanie. Za chwilę gem prawdy. Czeszka będzie serwować po mistrzostwo Wimbledonu

15-0 Pewny forhend Czeszki po dobrym serwisie

30-0 Błąd Paolini. Krejcikova dwie piłki od zwycięstwa

30-15 Podwójny błąd serwisowy Czeszki. Nerwy...

Teraz fatalny błąd Paolini. Kolejna piłka mistrzowska

KONIEC! BARBORA KREJCIKOVA MISTRZYNIĄ WIMBLEDONU! Na koniec świetny serwis Czeszki. Pod koniec były straszne nerwy, ale Barbora domknęła to spotkanie