Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO/ALBERTO PEZZALI Magda Linette

Memoriał Pary Prezydenckiej

Bolesna porażka Magdy Linette w finale turnieju im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Siniakova wygrała pierwszą edycję Polish Open w Kozerkach

2022-08-07 18:22

Magda Linette (WTA 66) szła jak burza w turnieju ITF 100 w Kozerkach, ale w finale została zatrzymana. Najwyżej rozstawiona tenisistka i największa gwiazda pierwszej edycji Polish Open musiała uznać wyższość Kateriny Siniakovej (3, WTA 80). Czeszka pewnie wygrała 6:4, 6:1 i triumfowała w Memoriale Pary Prezydenckiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, rozgrywanym na świeżo otwartych kortach twardych w Kozerkach.

Czeszka jako pierwsza przełamała Linette, wychodząc na prowadzenie 3:1. 66. w rankingu WTA Polka nie zamierzała łatwo się poddać, wygrała trzy kolejne gemy z rzędu i miała przewagę 4:3. Nie zdołała tego jednak wykorzystać - końcówka należała do Siniakovej, która ponownie przełamała rywalkę i pewnie wykorzystała już pierwszą okazję do wygrania seta, kończąc go przy stanie 6:4. Początek drugiej partii miał podobny przebieg do pierwszej odsłony, ponownie jako pierwsza przełamanie zanotowała Czeszka, mimo że Linette miała piłki gemowe. Tym razem Polka nie zdołała odrobić strat - chwilę później Siniakova po raz kolejny ją przełamała i prowadziła już 5:1. Czeszka, która w rankingu WTA plasuje się na 80. miejscu, wykorzystała już pierwszą okazję do zakończenia meczu, po raz trzeci przełamała Linette i wygrała 6:1.

Tajemnicze słowa Igi Świątek przed turniejem w Toronto! Razem z trenerem Wiktorowskim szykuje ważne zmiany?

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Bolesna porażka Linette w finale turnieju im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Siniakova wygrała pierwszą edycję Polish Open

Linette w drodze do finału pokonała kolejno: Yaninę Wickmayer (7:6, 7:5), Stefanię Rogozińską-Dzik (6:1, 6:1), rozstawioną z "10" Viktorię Kuzmovą (6:3, 6:1) i rozstawioną z "4" Wiktorię Tomową (6:3, 6:1). Grała w Kozerkach bardzo pewnie i była też faworytką finału, ale w decydującym meczu nie była w stanie postawić się Siniakovej. Będzie to miało swoje konsekwencje w najbliższym rankingu WTA.

Agnieszka Radwańska opowiedziała o problemach ze zdrowiem. Doskwiera jej spory ból, zdobyła się na szczerość

Mimo gry w finale, Linette w najnowszym rankingu WTA spadnie na 70. pozycję. Siniakova awansuje na 66. lokatę. Zmagania w deblu wygrały Brytyjki Alicia Barnett i Olivia Nicholls, które w finale pokonały Katarzynę Kawę i Niemkę Vivian Heisen 6:1, 7:6 (7-3). Wśród zaproszonych gości na finale obecni byli między innymi minister sportu Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu Anna Krupka oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Sonda
Grałeś/łaś kiedyś w tenisa?
Najnowsze