Autor: CHRISTINNE MUSCHI/THE CANADIAN PRESS VIA AP Caroline Wozniacki

WTA Montreal

Caroline Wozniacki w wielkim stylu przypomniała o sobie kibicom. Podtrzymała serię związaną z Igą Świątek

2023-08-08 21:31

Caroline Wozniacki po ponad trzech latach wróciła do profesjonalnej gry i w znakomitym stylu przypomniała o sobie kibicom. Była liderka rankingu WTA wygrała w 1. rundzie turnieju w Montrealu z kwalifikantką Kimberly Birrell 6:2, 6:2. Było to jej trzecie zwycięstwo z rzędu z kwalifikantką, a seria ta zaczęła się od... porażki z Igą Świątek w Kanadzie w 2019 roku.

Caroline Wozniacki pokonała 6:2, 6:2 Australijkę Kimberly Birrell w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 w Montrealu. Dunka polskiego pochodzenia na kort wróciła po trzech latach przerwy. W Montrealu organizatorzy przyznali jej "dziką kartę". Była to jej 636. wygrana w zawodowym tenisie. Do zwycięstwa potrzebowała jednej godziny i 38 minut. Jej rywalka Australijka Birrell zajmuje 115. pozycję w światowym rankingu. Następną przeciwniczką Dunki będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy tegoroczną triumfatorką Wimbledonu Czeszką Marketą Vondrousovą (nr 9) a Egipcjanką Mayar Sherif.

Caroline Wozniacki przypomniała o sobie kibicom

Wozniacki wróciła do gry po trzyletniej przerwie i od razu zaczęła z wysokiego pułapu, bowiem impreza w Kanadzie ma rangę WTA 1000 i występuje w niej cała światowa czołówka, z liderką rankingu Igą Świątek na czele. Wyższą rangę mają jedynie imprezy wielkoszlemowe. 33-latka z Odense w planach ma także rozegranie "tysięcznika" w Cincinnati, a później ostatnią w tym sezonie lewę Wielkiego Szlema - US Open.

Dunka po wielkoszlemowym Australian Open w 2020 roku zakończyła karierę. Wówczas przegrała w trzeciej rundzie z Tunezyjką Ons Jabeur. W ostatnich trzech latach nie zrezygnowała jednak całkowicie z tenisa - rywalizowała w turniejach legend Wielkich Szlemów, była także komentatorką telewizyjną. Przyznała, że zmiana perspektywy jej pomogła. Dodała, że wróciła do rywalizacji z miłości do tenisa. Po raz ostatni w Kanadzie grała w 2019 roku, kiedy przegrała z Igą Świątek zajmującą wówczas 65. miejsce w rankingu WTA. Była to ostatnia porażka Wozniacki z kwalifikantką w tourze, co nie zmieniło się po starciu z Birrell.

Czy Caroline Wozniacki wróci do światowej czołówki?