Rafael Nadal

i

Autor: AP PHOTO Rafael Nadal

Gwiazdy niezdolne do gry

Fatalne informacje przed US Open. Kibice Rafaela Nadala załamią ręce. To już prawdziwa plaga

2023-08-23 11:27

28 sierpnia zacznie się ostatni w tym roku turniej wielkoszlemowy, a więc rozgrywany na kortach twardych US Open. Niestety w tegorocznej edycji zabraknie kilku wielkich gwiazd światowego tenisa. Największym z nieobecnych jest jego czterokrotny zwycięzca, Rafael Nadal. Zabraknie jednak jeszcze kilku świetnych zawodników.

Hiszpańskiemu tenisiście w dalszym ciągu przeszkadzają problemy zdrowotne, a konkretniej kontuzja biodra, której nabawił się jeszcze podczas Australian Open. W związku z tym Nadal woli skupiać się na wypoczynku i powrocie do pełni sił. Obecnie znajduje się on na wakacjach, o czym informuje na swoim Instagramie.

Nadal wciąż niezdolny do gry. Wypada z US Open

Niestety Nadal to nie jedyna ofiara kontuzji. Z tego powodu US Open opuści również Australijczyk Nick Kyrgios, który najpierw musiał poddać się operacji kolana, a później trapił go również uraz nadgarstka. Kolejna na liście wielkich nieobecnych jest Emma Raducanu, a więc mistrzyni z 2021. Brytyjka przeszła serię operacji, po których jeszcze nie doszła do siebie.

Przypomnijmy, że tytułu z zeszłego roku bronić będą Iga Świątek, a także Carlos Alcaraz. Dla obojga będzie to szansa na drugi tytuł wielkoszlemowy w tym roku. Ostatnio Polka musiała uznać wyższość Coco Gauff, w półfinale turnieju w Cincinnati. Teraz postara się odnieść zwycięstwo w US Open i obronić tytuł sprzed roku.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Najnowsze