Autor: Cyfra Sport Fręch - Halep RELACJA NA ŻYWO III runda Wimbledon mecz Magdalena Fręch Simona Halep za darmo w internecie dzisiaj 2.07 Fręch - Halep WYNIK

Magdalena Fręch odpadła z Wimbledonu w III rundzie. Simona Halep była za mocna, świetny występ Rumunki [WYNIK]

Na III rundzie zakończyła się piękna przygoda Magdaleny Fręch z tegorocznym Wimbledonem. Polka i tak może być dumna, gdyż po raz pierwszy doszła tak daleko w turnieju Wielkiego Szlema. W walce o 1/8 finału zderzyła się ze ścianą, jaką okazała się Simona Halep. Rumunka nawiązała do najlepszych czasów, w których m.in. wygrała Wimbledon w 2019 roku. Była liderka światowego rankingu nie dała szans łodziance i pewnie wygrała z nią w dwóch setach 6:4, 6:1.

Magdalena Fręch - Simona Halep 4:6, 1:6

Simona Halep od samego początku zyskała przewagę, gdyż już w pierwszym gemie meczu przełamała Polkę. Fręch miała spore problemy, by zdobywać punkty przeciwko świetnie biegającej rywalce. Rumunka błyskawicznie objęła prowadzenie 5:1 i wydawało się, że w ekspresowym tempie zamknie seta. Wtedy Fręch weszła na najwyższe obroty i zdobyła trzy gemy z rzędu, przełamując raz rywalkę. Ostatecznie była liderka rankingu WTA wygrała partię otwarcia 6:4, ale łodzianka napędziła jej strachu. Końcówka tego seta wlała nadzieję w serca kibiców, że reprezentantka Polski powalczy z faworytką w drugim secie.

Niestety, drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwszy. Halep od razu przełamała Fręch, jednak tym razem Polka szybko odpowiedziała tym samym. Jednakże to był jedyny pozytywny aspekt tej partii w wykonaniu niespełna 25-latki. Fręch nie utrzymała ani jednego gema serwisowego, a Rumunka wygrała 5 gemów z rzędu i po nieco ponad godzinie gry zameldowała się w 1/8 finału Wimbledonu. Nie zmienia to faktu, iż dla Polki był to znakomity turniej i może być z niego naprawdę dumna. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Fręch - Halep:

Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?

Fręch - Halep RELACJA NA ŻYWO III runda Wimbledon mecz Magdalena Fręch Simona Halep za darmo w internecie dzisiaj 2.07 Fręch - Halep WYNIK na żywo

Po tym, jak w tegorocznym Wimbledonie wystartowało aż siedmiu reprezentantów Polski, w tym aż pięć pań, do III rundy turnieju awansowały już tylko Iga Świątek i Magdalena Fręch. O ile kolejne wygrane liderki światowego rankingu były do przewidzenia, tak urodzona w Łodzi Fręch zaskoczyła nie tylko fanów tenisa w Polsce, gdy po raz pierwszy w swojej karierze udało jej się awansować do III rundy turnieju wielkoszlemowego. Teraz jednak na Polkę czeka ogromne wyzwanie w meczu Fręch - Halep. Rywalką łodzianki będzie bowiem zajmująca obecnie 18. miejsce w rankingu WTA Simona Halep. Rumunka w tej edycji Wimbledonu nie straciła jeszcze seta, podobnie zresztą jak Polka. Podczas meczu Fręch - Halep passa jednej z nich na pewno zostanie zakończona i trzymamy kciuki, żeby to Polka wyszła zwycięsko z batalii Fręch - Halep. Łodzianka stoi przed ogromną szansą na wyśrubowanie swojego życiowego rekordu, a jej obecna forma pozwala mieć nadzieję, ze to właśnie ona zwycięży w meczu Fręch - Halep.

Wimbledon. Ważny apel Jana Tomaszewskiego do Igi Świątek. "Nie daj Boże..."