Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Cud w Paryżu! Świątek i Mattek-Sands obroniły SIEDEM piłek meczowych i awansowały do ćwierćfinału deblowego Roland Garros

2021-06-06 15:57

Co to był za dreszczowiec?! Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands stoczyły szalony, pełen zwrotów akcji trzygodzinny bój w III rundzie Roland Garros. Polka i Amerykanka przegrywały w trzecim secie już 1:5 i musiały bronić siedmiu piłek meczowych, a i tak wróciły do gry i triumfowały z rozstawionymi z numerem 1 Su-Wei Hsieh i Elise Mertens! Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Świątek/Mattek-Sands - Hsieh/Mertens 5:7, 6:4, 7:5

Rozstawione z numerem 14. Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wygrały z najwyżej rozstawionymi Tajwanką Su-Wei Hsieh i Belgijką Elise Mertens 5:7, 6:4, 7:5 w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open.

W kolejnej rundzie zwyciężczynie zmierzą się albo z reprezentantkami Tajwanu Hao-Ching Chan i Latishą Chan (nr 6.), albo z Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepac (nr 11.).

W niedzielę o ćwierćfinał gry podwójnej walczą także Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera. Ich rywalkami są rozstawione z numerem 10. Czeszka Lucie Hradecka i Niemka Laura Siegemund. W sobotę poznanianka odpadła z rywalizacji singlistek, natomiast broniąca tytułu Świątek w poniedziałek powalczy o ćwierćfinał z Ukrainką Martą Kostiuk.

Świątek Mattek-Sands - Hsieh Mertens

Zapraszamy na relację na żywo z meczu III rundy turnieju deblowego French Open Świątek/Mattek-Sands - Hsieh/Mertens ok. 12:30!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mecz deblowy poprzedzający wybiegnięcie Świątek i Mattek-Sands na kort powoli dobiega końca! Obecny wynik spotkania Begu/Podoroska - Burel/Paquet to 6:3, 4:1!

Begu i Podorska meldują się w ćwierćfinale turnieju deblowego. Za moment na kort wybiegnie Świątek i Mattek-Sands.

Para Hsieh/Mertens jest rozstawiona w turnieju z numerem 1!

Czekamy na pojawienie się zawodniczek na korcie.

Zawodniczki ruszyły na kort! Gwiazdy spotkania przywitały gromkie brawa.

Rozpoczęła się rozgrzewka!

Rozgrzewka zakończona. Za moment zawodniczki poślą pierwsze piłki!

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Serwuje Iga Świątek!

1:0

Już pierwszy gem pokazał, że to będzie bardzo pasjonujące spotkanie. Ostatecznie Hsieh po długiej wymianie dobrym wolejem spod siatki przesądziła o zdobyciu pierwszego punktu. Świetne podanie Świątek wyprowadziło duet z Mattek-Sands na prowadzenie, ale kolejna wymiana doprowadziła do równowagi. Mertens najpierw wyrzuciła bekhend na aut, a potem trafiła w siatkę.

1:1

Iga może być rozczarowana po tym gemie, bo pomyliła się minimalnie przy dwóch zagraniach. Przy stanie 0:40 Mattek-Sands dobrze returnowała i zmusiła Mertens do błędu, ale ta poprawiła się asem serwisowym.

1:1

Długa wymiana na otwarcie gema serwisowego Mattek-Sands kończy się pomyłką Świątek z bekhendu. 36-letnia tenisistka dorzuciła jednak dobry serwis i szybko ze stanu 0:30 zrobiło się 30:30. Czujna przy siatce Hsieh mija Świątek i Amerykankę. Pierwszy break point w tym spotkaniu. Po chwili Hsieh zagrywa jednak w siatkę! Równowaga

1:1

Podwójny błąd serwisowy Mattek-Sands daje kolejną szansę na przełamanie dla rywalek. Ale Mertens zagrywa na aut i znów jest 40:40.

1:2

PRZEŁAMANIE! Hsieh kończy trzeciego gema wolejem.

2:2

Szybko robi się 40:0 dla polsko-amerykańskiego duetu. Mattek-Sands przy pierwszym break poincie zagrywa w siatkę. Serwis Hsieh odbiera Polka, a Tajwanka od razu zagrywa w siatkę. Przełamanie powrotne!

3:2

Iga Świątek w swoim rytmie spokojnie utrzymuje podanie, choć nie uniknęła podwójnego błędu serwisowego. Hsieh próbowała zaryzykować pod siatką, ale jej wolej wypadł na aut. Efektownym smeczem gema wykończyła Mattek-Sands.

3:2

Świątek myli się z forhendu, wyrzucając go dość wyraźnie na aut, ale punkt świetnym returnem nadrabia Mattek-Sands. Niestety, Polka po chwili returnuje w aut. Błąd popełnia także Mertens, która trafiła w taśmę. 30:30

3:2

Podwójny błąd serwisowy Mertens daje szansę na przełamanie dla duetu Świątek/Mattek-Sands. Hsieh zagrywa między Polkę a Amerykankę w taki sposób, że żadna z nich nie wiedziała, która ma zagrać na drugą stronę. Kolejna długa wymiana przy siatce kończy się smeczem Mattek-Sands. Tajwanka zagrywa w nogi Świątek i odpowiada smeczem. Równowaga!

3:3

Twarda to była walka na przewagi, ale w końcu Mertens utrzymała swoje podanie. Za nami pół godziny spotkania. 3:3 w pierwszym secie.

3:3

Tajwańsko-belgijski duet znów lepiej wchodzi w gema przeciwniczek. Przy stanie 0:30 najpierw dobrze, lekko za siatkę zagrywa Świątek, a potem rywalki trafiają w siatkę. Niesamowita wymiana smeczy i wolejów (19 odbić) kończy się autem Mertens! Belgijka rehabilituje się znakomitym refleksem i po chwili świetnym smeczem. Równowaga.

3:4

Wścieka się Iga Świątek po nietrafionym prostym smeczu. Za chwilę, przy piłce na przełamanie, Mertens mija ją z forhendu. To tajwańsko-belgijski duet wraca na prowadzenie!

5:3

Gładko gem wpada na konto Hsieh i Mertens. Tajwanka i Belgijka są o gema od wygranej w pierwszym secie!

4:5

Tajwanka i Belgijka stawiają duży opór. Kibice byli zachwyceni znakomitym returnem Hsieh z bekhendu na 30:30. Ale dobra, ofensywna gra Świątek przynosi skutek w postaci gema. Rywalki serwują po seta.

4:5

Mertens serwuje po set dla rozstawionej z nr 1 pary. Świątek irytuje się po kolejnym wyrzuconym forhendzie w to samo miejsce. Ale Belgijka też popełnia błąd - tym razem podwójny błąd serwisowy. 30:30

4:5

Piłka setowa dla Mertens/Hsieh, ale dobry return Mattek-Sands daje równowagę.

4:5

Kolejna piłka setowa dla turniejowej jedynki, ale czujna przy siatce Świątek mija Hsieh i daje kolejną równowagę.

4:5

Zacięta walka na przewagi. Forhend Mattek-Sands odbija Hsieh, ale trafia w siatkę. Amerykanka smeczem daje szansę na przełamanie. Tajwanka mocno odpowiada uderzając w nogi Świątek. 40:40

5:5

Błąd Mertens, która nie trafiła dobrze w piłkę i kolejna szansa na przełamanie dla amerykańsko-polskiej pary. Mattek-Sands returnuje tuż obok Tajwanki i jest przełamanie!

5:6

Festiwal błędów po stronie polsko-amerykańskiej. Trzy okazje na przełamanie dla Tajwanki i Belgijki. I wykorzystana jest już pierwsza z nich! PRZEŁAMANIE!

5:6

Trzy piłki setowe dla Hsieh i Mertens! 0:40

5:7

Mocny forhend Mattek-Sands obok Mertens. Niestety, Iga Świątek myli się wolejem i po 61 minutach walki pierwszy set pada na konto Hsieh i Mertens!

5:7, 0:0

Znów dużo błędów przy gemie serwisowym Igi. 0:40 i trzy szanse na przełamanie dla tajwańsko-belgijskiego duetu.

5:7 0:0

Nadrabiają zaległości Polka z Amerykanką, broniąc trzech break pointów! Pomaga Mertens, która wyrzuca bekhend na aut.

5:7, 0:0

I znowu równowaga. Świątek najpierw zagrywa w siatkę, by po chwili przyspieszyć grę i zdobyć punkt forhendem.

5:7, 0:0

Ponad osiem minut walki w pierwszym gemie drugiego seta i znów mamy równowagę.

5:7, 1:0

W końcu Iga Świątek przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść polsko-amerykańskiego duetu. Dziesięć minut trwał pierwszy gem drugiego seta.

5:7, 1:1

Bardzo czujnie przy siatce grała Hsieh. Tajwanka i Belgijka szybko rozprawiły się z rywalkami. Serwuje Mattek-Sands.

5:7, 2:1

Dobrze rozpoczyna się gem serwisowy Mattek-Sands od stanu 30:0, ale trzeci raz polsko-amerykański duet traci punkt po podwójnym błędzie serwisowym. Dobrym wolejem z forhenda poprawia się Amerykanka. Wygrywający serwis i gem ląduje na koncie Mattek-Sands i Świątek.

5:7, 3:1

Świetny gem w wykonaniu Polki i Amerykanki. Rakietowy return w wykonaniu Igi Świątek daje szansę na przełamanie i Polka korzysta z tej okazji momentalnie. PRZEŁAMANIE!

5:7, 3:2

As serwisowy Igi Świątek i dobry smecz Polki dają stan 30:30 w gemie. Niestety, warszawianka wystrzeliła bekhend na aut i szansę na przełamanie mają rywalki. Ale wścieka się dziś 20-latka. Kolejna piłka ląduje na aucie. PRZEŁAMANIE!

5:7, 3:3

Wydawało się, że gem serwisowy Mertens trafi gładko na konto faworytek. Belgijka najpierw wyrzuciła jedną, drugą piłkę na aut i popełniła podwójny błąd serwisowy. Szansa na przełamanie dla Mattek-Sands i Świątek. Amerykanka wyrzuca return na aut i Hsieh kończy gema. Turniejowej jedynce udało się utrzymać podanie.

5:7, 4:3

Znowu gem serwisowy polsko-amerykańskiej pary zaczyna się od stanu 0:30. I jak zwykle, stan równie szybko się wyrównuje. Iga Świątek przeprasza Hsieh za wolej, który prawie trafił w Tajwankę. Return Hsieh ląduje na aucie.

5:7, 4:4

I wszystko wskazuje na to, że o wszystkim zadecydować może jeden minimalny błąd. Hsieh i Mertens utrzymują podanie bez większych problemów. Teraz podaje Polka.

5:7, 4:4

Dużo ryzykuje w tym meczu Iga Świątek i niestety, jak na razie, częściej tego żałuje. Kolejne błędy Polki, która się frustruje. 15:40 i dwie szanse na przełamanie dla turniejowej jedynki.

5:7, 4:4

Mnóóóóstwo szczęścia po stronie Świątek, która trafiła w taśmę i piłka spadła nie do obrony dla Mertens. 40:40!

5:7, 5:4

Bardzo dobry, ciasny bekhend mija Mertens i daje gema na korzyść polsko-amerykańskiej pary.

5:7, 5:4

W ostatniej chwili po krótkiej wymianie ratuje piłkę Hsieh, ale Iga Świątek z mocnym forhendem zdobywa pierwszy punkt w bardzo ważnym gemie. Niestety, za chwilę Mattek-Sands gra prosto w siatkę, a Polka wyrzuca bekhend na aut. Znowu instynktem przy siatce popisuje się Świątek i jest 30:30.

5:7, 5:4

PIŁKA SETOWA DLA DUETU ŚWIĄTEK/MATTEK-SANDS!

5:7, 6:4

SET DLA DUETU MATTEK-SANDS/ŚWIĄTEK! Trzecia partia zadecyduje o zwycięstwie i awansie do ćwierćfinału!

5:7, 6:4, 0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO, DECYDUJĄCEGO SETA!

5:7, 6:4, 0:1

Pierwszy gem trzeciej partii i już okazja na przełamanie dla turniejowej jedynki po tym, jak Świątek zagrała w siatkę. Gem ląduje na koncie Hsieh i Mertens. PRZEŁAMANIE! Najgorszy możliwy start trzeciego seta.

5:7, 6:4, 0:2

Hsieh i Mertens utrzymują swoje podanie i przybliżają się do wygranej w tym meczu.

5:7, 6:4, 0:3

Fatalnie układa się trzeci set dla polsko-amerykańskiej pary. Zagrania w siatkę, brak pierwszego serwisu skutkuje kolejnym przełamaniem!

5:7, 6:4, 1:3

PRZEŁAMANIE!

Strata jednego przełamania już nadrobiona. Kolejne błędy Hsieh i Mertens i polsko-amerykański duet jest bliższy powrotu w tym spotkaniu. Serwuje Iga Świątek.

Ale genialny lob w wykonaniu Mertens. Trafiła idealnie w samą linię Belgijka, doprowadzając do remisu po 30. Mertens po chwili uderzyła prosto w siatkę. Błąd Igi, która wyrzuca forhend na aut. Rywalki były już zepchnięte do defensywy, ale nieudany smecz odwrócił losy punktu. 40:40.

5:7, 6:4, 1:4

Wściekła Iga Świątek rzuca rakietą po korcie. Rzadko widzimy ją w takim stanie. Znowu jej forhend ląduje na aucie. PRZEŁAMANIE!

5:7, 6:4, 1:5

Już tylko jeden gem dzieli Hsieh i Mertens od awansu do ćwierćfinału Roland Garros.

Gem zmierzał już na konto Polki i Amerykanki, ale nagle Świątek i Mattek-Sands zaczęły się mylić. Piłka w siatkę i na aut i jest 40:40.

PIŁKA MECZOWA DLA HSIEH I MERTENS!

Forhend posłany na aut przez Mattek-Sands i kolejna piłka meczowa w tym spotkaniu!

5:7, 6:4, 2:5

Podanie utrzymane! Ale po zwycięstwo w meczu serwuje para Hsieh/Mertens!

5:7, 6:4, 3:5

Kolejne piłki meczowe dla Hsieh i Mertens nie kończą się zwycięstwem pary nr 1. Polka i Amerykanka wciąż utrzymują się z szansami na niesamowity powrót do meczu.

5:7, 6:4, 4:5

Szósta piłka meczowa dla Hsieh i Mertens i dalej nic! Iga Świątek serwuje i utrzymuje podanie. Czy ta historia się wydarzy? Czy Polka i Amerykanka wrócą jeszcze po zwycięstwo w tym meczu? Blisko trzy godziny walki za nami!

Mertens serwuje po zwycięstwo w meczu! Czy Polka i Amerykanka mogą oszukać przeznaczenie?!

Trwa walka na żyletki. Świetny początek Mertens daje 30:0, ale Świątek znakomitym forhendem mija Hsieh. Twarda wymiana przy siatce i Świątek znowu mija rywalkę - tym razem Mertens.

Kolejna piłka meczowa i kolejna niewykorzystana! To już siódma w tym meczu. Równowaga. 40:40.

5:7, 6:4, 5:5

TO SIĘ DZIEJE! Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wracają od stanu 1:5 do 5:5 po obronieniu siedmiu piłek meczowych!

Znakomicie Iga Świątek zagrywa tuż za siatkę na pole rywalek. Znakomity forhend Mattek-Sands daje prowadzenie 30:15 polsko-amerykańskiemu duetowi.

5:7, 6:4, 6:5

Mertens przebija piłkę na aut, a Mattek-Sands fenomenalnie uderza z forhendu w narożnik i polsko-amerykańska para jest o krok od wygranej! Co się wyprawia w Paryżu?! To są jakieś cuda!

Smecz za smecz. 15:15. Serwuje Hsieh!

Piekielnie mocne forhendy w wykonaniu Świątek i jest 30:15 dla polsko-amerykańskiej pary. Smecz Polki i jest piłka meczowa! NIEMOŻLIWE! NIESAMOWITE! 40:15

Forhend Igi Świątek wyrzucony na aut. Pierwsza piłka meczowa obroniona. 40:30. Drugi match-point.

ALE BEKHEND W WYKONANIU MERTENS! Znakomity! 40:40! Co tu się dzieje?!

5:7, 6:4, 7:5

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK! NIESAMOWITE! NIEMOŻLIWE! To się nie wydarzyło! Było już 1:5 w trzecim secie, było siedem piłek meczowych, a Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands WYGRYWAJĄ mecz trzeciej rundy Roland Garros i meldują się w ćwierćfinale!

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands w niedzielę powalczą w III rundzie turnieju debla Roland Garros. Polka i Amerykanka w tym starciu nie będę faworytkami. Ich rywalki to rozstawione z numerem 1 Tajwanka Su-Wei Hsieh i Belgijka Elise Mertens. Świątek i Mattek-Sands do III rundy awansowały po zwycięstwie 7:5, 6:3 nad niemiecko-chińską parą Friedsam/Wang. Młoda Polka i doświadczona i bardzo utytułowana w grze podwójnej tenisistka z USA polubiły się i widać, że wspólne występy sprawiają obu zawodniczkom wielką frajdę. Tworzą zabójczą mieszankę młodości i siły ognia z doświadczeniem. Rok temu Iga Świątek znakomicie spisała się w turnieju debla Roland Garros. W parze z pochodzącą z Czech Amerykanką Nicole Melichar doszła do wtedy półfinału.