US Open. Gładki awans Agnieszki Radwańskiej

2010-09-01 10:45

Zgodnie z planem rozpoczęła występy w ostatnim Wielkim Szlemie tego sezonu Agnieszka Radwańska (21 l.). W I rundzie US Open najlepsza polska tenisistka bez najmniejszego problemu pokonała Hiszpankę Arantaxę Parrę Santonję 6:4, 6:3.

Kolejną rywalką Agnieszki będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Chinką Shuai Peng i Amerykanką Shelby Rogers.

Swój występ na amerykańskich kortach zakończył z kolei Michał Przysiężny (26 l.). Polak był o krok od sprawienia sensacji, wygrał pierwsze dwa sety w pojedynku z 23. w światowym rankingu Alertem Montanesem.

Przeczytaj koniecznie: Stać mnie na finał US Open

Przysiężny miał następnie trzy piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystał.

W piątym secie Polak opadł z sił, wezwał na kort masażystę, ale to nic nie pomogło i mecz zakończył się zwycięstwem faworyta 5:7, 1:6, 7:5, 7:6 (7-5), 6:0.