Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz - Cerundolo RELACJA NA ŻYWO. ATP Paryż Hurkacz - Cerundolo WYNIK LIVE ONLINE 1/8 finału mecz Hurkacza dzisiaj 2.11 na żywo

Walka o ćwierćfinał

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP w Paryżu! Pokonał słabości i dalej walczy o awans do ATP Finals [WYNIK]

2023-11-02 16:30

Hubert Hurkacz - Cerundolo WYNIK. Najlepszy polski tenisista dalej walczy o awans do ATP Finals! "Hubi" fatalnie zaczął mecz 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Paryżu i dał się przełamać, ale od stanu 1:3 wszedł na wyższy poziom, wygrał cztery gemy z rzędu i zamknął pierwszego seta. W drugiej partii od początku przejął inicjatywę i przełamał rywala. Na moment stracił koncentrację i Cerundolo doprowadził do remisu 3:3, ale od tego momentu Hurkacz wygrał wszystkie gemy i zameldował się w ćwierćfinale! Tam czeka go starcie z Grigorem Dimitrowem, z którym jeszcze nigdy nie wygrał. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Hurkacz - Cerundolo:

Hubert Hurkacz - Francisco Cerundolo 2:0 (6:4, 6:3)

Na żywo

Hubert Hurkacz - Francisco Cerundolo

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Francisco Cerundolo w 1/8 finału turnieju ATP w Paryżu! Zawodnicy wyjdą na kort po zakończeniu spotkania Chaczanow - Safiullin. Powinno się to wydarzyć ok. godziny 14:30-15:00.

W meczu Chaczanow - Safiullin trwa trzeci set. Hurkacz i Cerundolo wejdą na kort po dwóch Rosjanach.

Karen Chaczanow wygrał 4:6, 6:4, 6:2 i zameldował się w ćwierćfinale. Za chwilę mecz Hurkacz - Cerundolo!

Hurkacz i Cerundolo są już na korcie! Trwa rozgrzewka.

W ćwierćfinale na zwycięzcę czeka już Grigor Dimitrow:

0:0

Cerundolo zaczyna od serwisu!

Cerundolo zaczął od asa, a Hurkacz nie trafił z challengem. 0-15.

Piękny winner Argentyńczyka. 0-40.

0:1

Gem Cerundolo. Hurkacz wyrzucił return z drugiego serwisu i przegrał pierwszego gema do 0.

1:1

Gem Hurkacz. Szybki gem "na sucho", serwis Polaka pracował bez zarzutu.

Pierwszy punkt wygrany w tym meczu przez returnującego. 15-40.

Świetna akcja Hurkacza! Wypracował przewagę po bekhendzie po przekątnej i utrzymał ją pod siatką. 30-40.

1:2

Gem Cerundolo. Argentyńczyk utrzymał serwis do 30.

Ajjj! Hurkacz świetnie zagrał po serwisie, ale Cerundolo zdołał jeszcze odegrać i Polak zepsuł woleja. 0-30.

Cerundolo świetnie zareturnował, ale Hurkacz pięknie odegrał i miał sporo szczęścia, bo postawiony pod ścianą Argentyńczyk zagrał w taśmę i piłka po zatańczeniu spadła po jego stronie. 15-30.

Ważny as Hurkacza! 30-40.

Świetny forhend Polaka pod presją! W pięknym stylu obronił dwa break pointy. 40-40.

Hurkacz miał piłkę gemową po dobrej akcji 1+1, ale w kolejnej mocno wyrzucił forhend. 40-40.

Drugi forhend z rzędu wyrzucony przez Polaka. Trzeci break point dla Cerundolo.

1:3

Gem Cerundolo PRZEŁAMANIE. Podwójny błąd Hurkacza sprawił, że jest już w tarapatach...

Cerundolo także popełnił double fault, ale w bezpieczniejszym momencie. 30-15.

Bardzo dobra akcja Cerundolo zakończona wysokim wolejem z półkortu. 30-40.

Dobry forhend Hurkacza po przekątnej i rywal został zmuszony do zagrania w siatkę! 40-40.

Break point dla Hurkacza!

Hurkacz poprosił o challenge serwisu wywołanego jako as. Niestety, drugi raz nie miał racji. 40-40.

Drugi break point! Cerundolo świetnie zaserwował, ale zepsuł łatwą piłkę z półkortu.

2:3

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Szybki powrót Polaka! Cieszy to, że kluczowy punkt zdobył po dłuższej wymianie, w której to Cerundolo nie wytrzymał.

Ależ passing shot Cerundolo po przekątnej! Bezradny Hurkacz aż wypuścił rakietę! 15-30.

Dwa dobre serwisy i już 40-30!

3:3

Gem Hurkacz! Cerundolo dzielnie się bronił i chciał przejść do kontrataku, ale piłka po taśmie wyleciała w aut!

Hurkacz umiejętnie zmienił rytm akcji i Cerundolo popełnił błąd. 15-15.

Dwa break pointy dla "Hubiego" po kolejnym błędzie rywala!

Dobry serwis i wyrzucony return Hurkacza. 40-30.

Niestety, bekhend po linii w siatkę... 40-40.

Cerundolo miał piłkę gemową, ale jej nie wykorzystał. 40-40.

Piękny forhend! Trzeci break point!

4:3

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Polak agresywnie zaatakował do siatki i poradził sobie pomimo piłki pod nogi! Świetnie odegrał półwoleja, po którym Cerundolo zagrał w siatkę.

Do gry weszły nowe piłki, ale Hurkacz zagrał forhendem w siatkę. 0-15.

Co za szczęście Hurkacza! Dobry zblokowany return Cerundolo, po którym Polak ruszył do siatki i zagrał woleja tak, że piłka dwukrotnie odbiła się od taśmy, ale spadła tuż za siatką po stronie Argentyńczyka! 15-15.

Kompletnie nieudany forhend Polaka z półkortu. 30-30.

5:3

Gem Hurkacz! Dwa skuteczne serwisy i Polak jest o włos od zwycięstwa w 1. secie!

Świetna akcja "Hubiego"! Przejął inicjatywę i huknął forhendem po przekątnej! 30-0.

To boli! Zepsuty return po drugim serwisie... 30-30.

Tym razem bekhend w siatkę. 30-40.

Hurkacz bronił się wysokimi slajsami, ale Cerundolo wyrzucił forhend po przekątnej. 40-40.

Forhend Hurkacza po linii zagrany w aut...

5:4

Gem Cerundolo. Szkoda tego gema, bo była szansa na szybsze zamknięcie seta. Za chwilę jednak Hurkacz powalczy o to przy własnym podaniu.

As! Dwie piłki do wygrania seta! 30-0.

Trzy piłki setowe!

6:4

Gem, set Hurkacz! Polak bardzo pewnie zamknął 1. seta!

Hurkacz pokazał charakter i z nawiązką odrobił straty w 1. secie.

6:4, 0:0

Drugi set także zaczyna się od serwisu Cerundolo.

Argentyńczyk rozpoczął od podwójnego błędu. 15-0.

I drugi double fault! 30-0.

Kolejny błąd Cerundolo, tym razem w wymianie! Dwa break pointy.

Udana akcja Argentyńczyka, choć Hurkacz dzielnie się bronił. 40-30.

6:4, 1:0

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Kapitalny forhendowy winner w narożnik!

Nieudany dropszot Hurkacza. 15-15.

Piękny bekhend po linii! 30-15.

6:4, 2:0

Gem Hurkacz! Potężny serwis i zabawa pod siatką! Cerundolo nie chciał nawet bronić mocnego uderzenia, a Polak zagrał delikatnie za siatkę. Po chwili zamknął gema asem!

6:4, 2:1

Gem Cerundolo. Błyskawiczny gem bez historii do 0.

Co ciekawe, Hurkacz wygrał pierwszego seta z nie najlepszą statystyką pierwszego serwisu:

Ajjj! Zepsuty forhend z półkortu Hurkacza. 30-15.

6:4, 3:1

Gem Hurkacz! Dwa skuteczne serwisy i szybki gem na koncie Polaka!

Ale niewiele zabrakło! "Hubi" ratował się slajsowanym passing shotem po linii i minimalnie zagrał w aut. 0-15.

6:4, 3:2

Gem Cerundolo. Błyskawiczny gem do 0.

Ładny return Cerundolo po dobrym serwisie Polaka i Hurkacz odegrał w siatkę. 30-15.

Fatalny forhend "Hubiego". 30-30.

Trzeci błąd Polaka z rzędu... Break point dla Cerundolo.

6:4, 3:3

Gem Cerundolo PRZEŁAMANIE. Fatalny okres gry Hurkacza. Mocno zaserwował, ale Argentyńczyk odegrał return pod linię i Polak popełnił czwarty błąd z rzędu.

W końcu bardzo dobra akcja Hurkacza! Zmusił rywala do zagrania w aut. 30-0.

Dwa break pointy! Cerundolo nie wytrzymał nacisku w akcji po drugim serwisie!

Dobry serwis i wyrzucony return. 40-30.

Drugi skuteczny pierwszy serwis i pewny punkt Argentyńczyka. 40-40.

Dwa piękne zagrania Hurkacza w samą linię i Cerundolo odegrał w aut! Trzeci break point!

6:4, 4:3

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Tym razem Cerundolo nie trafił "jedynką" i w akcji po drugim serwisie nie wytrzymał ciśnienia, zagrywając w siatkę!

Dziesiąty as Polaka w meczu, a po chwili "asysta" - return zagrany wysoko tuż za siatkę i gwóźdź Hurkacza! 30-0.

6:4, 5:3

Gem Hurkacz! Błyskawiczny gem "na sucho"!

Ależ return! Bekhend po linii bez reakcji Cerundolo! 30-0.

Trzy piłki meczowe po kolejnej świetnej akcji!

6:4, 6:3

GEM, SET, MECZ HURKACZ! Polak znowu przełamał rywala i zameldował się w ćwierćfinale!

W ćwierćfinale na Hurkacza czeka jego prawdziwe nemezis - Polak jeszcze nigdy nie wygrał z Grigorem Dimitrowem.

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Turniej rangi Masters w Paryżu to ostatnia taka duża impreza w tym sezonie, dlatego rozstrzygnie o losach awansu do kończących sezon finałów ATP. Walka o ostatnie miejsce toczy się już tak naprawdę tylko pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Holgerem Rune. Obaj ci tenisiści awansowali do 1/8 finału i w czwartek powalczą o ćwierćfinał. Jako pierwszy na korcie pojawi się Polak, który zagra o kolejną rundę z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo (ATP 21). "Hubi" ograł już w Paryżu 24. w rankingu Sebastiana Kordę (6:3, 6:7, 6:3) i doświadczonego Roberto Bautistę-Aguta (6:3, 6:2). Cerundolo odprawił z kwitkiem faworyta gospodarzy Gaela Monfilsa (4:6, 7:6, 7:5) i rozstawionego z "8" Caspera Ruuda (7:5, 6:4). Faworytem wydaje się będący w gazie Hurkacz, ale 25-latek z pewnością będzie chciał powalczyć. Na zwycięzcę tego meczu w ćwierćfinale czeka już Grigor Dimitrow. Początek spotkania Hurkacz - Cerundolo zaraz po zakończeniu starcia Chaczanow - Safiullin.

Czy Hubert Hurkacz zakwalifikuje się do ATP Finals?