Autor: AP Hubert Hurkacz - Arthur Cazaux Relacja NA ŻYWO Australian Open Hurkacz - Cazaux WYNIK NA ŻYWO Relacja live

Australian Open 2024

Hubert Hurkacz odpadł z Australian Open po pięciu setach walki! Hurkacz - Miedwiediew WYNIK Relacja NA ŻYWO

2024-01-24 8:46

Hubert Hurkacz odpadł z Australian Open po pięciu setach pięknej walki i porażce 6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 4:6 z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediew, (nr 3 ATP), byłym liderem rankingu. Polak w wielkim stylu odrobił straty i doprowadził do decydującej partii, ale końcówka należała do bardzo sprytnego rywala. Szkoda początku trzeciego seta. Hurkacz miał wtedy inicjatywę, dominował, ale nagle się pogubił i pozwolił Miedwiediewowi opanować sytuację. Mimo tej porażki Polak awansuje na 8. miejsce, najwyżej w karierze. Poniżej relacja na żywo, wynik meczu Hurkacz - Miedwiediew dzisiaj w ćwierćfinale Australian Open.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Tenisista na zdjęciu to...
Rafael Nadal

Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew 6:7(4), 6:2, 3:6, 7:5, 4:6

Na żywo

Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew w ćwierćfinale Australian Open. Początek spotkania po godzinie 3.30 w nocy polskiego czasu.

Mecz Hurkacz - Miedwiediew zacznie się nieco później. Trwa jeszcze rywalizacja w meczu Noskova - Jastremska

Jastremska właśnie pokonała 6:3, 6:4 Noskovą, pogromczynię Igi Świątek. Ukrainka zagra w finale. Zatem mecz Hurkacz - Miedwiediew zacznie się już wkrótce

Hubert Hurkacz i Daniił Miedwiediew właśnie pojawili się na Rod Laver Arena

W Melbourne dzisiaj bardzo ciepło i słonecznie

Trwa już rozgrzewka

GRAMY! Serwuje Hubert Hurkacz

0-15 Polak zaczął od nieudanego slajsa, którym zakończył pierwszą dłuższą wymianę

15-15 Dobry serwis Hurkacza

15-40 Polak broni już breakpointów. Błąd Hubiego po długiej wymianie, w którą znów dał się wciągnąć

0:1

Gem Miedwiediew PRZEŁAMANIE. Hurkacz nie trafiał pierwszym podaniem, dawał się wciągać Miedwiediewowi w długie wymiany, w których popełniał błędy. Kiepsko Hubi zaczął ten ćwierćfinał

15-0 Podwójny błąd serwisowy Rosjanina

15-30 Dużo błędów Polaka, który nie może złapać rytmu gry. Teraz zagrał w siatkę

30-40 Miedwiediew grał sprytnie, przebija piłki lekko, a Hubi jakby zaskoczony tym tempem

40-40 Teraz ładna akcja Polaka, efektowny forhend

Hurkacz ma breakpointa po podwójnym błędzie serwisowym rywala

Równowaga. Hubi znów zagrał w aut po dłuższej wymianie

Kolejna równowaga. Teraz niewymuszony błąd Rosjanina

0:2

Gem Miedwiediew. Hurkacz doczekał się już pierwszego breakpointa, ale nie zdołał go wykorzystać. Rosjanin po grze na przewagi obronił podanie. Sporo błędów z obu stron

30-0 Ofensywna akcja Polaka i niecelny lob Rosjanina

30-15 Podwójny błąd serwisowy Hurkacza. Jeszcze nie złapał rytmu na serwisie

30-40 Mocny forhend Miedwiediewa, który ma breakpointa

40-40 Rosjanin zagrał w siatkę

1:2

Gem Hurkacz. Polak zgarnia pierwszego gema, zakończył go asem. Znów były problemy, Hubi bronił breakpointa. W porę wrócił dobry serwis

15-15 Kolejny podwójny błąd serwisowy Miedwiediewa

15-30 Wolne tempo wymian. Teraz znów niedokładne zagranie wrocławianina

30-40 Rosjanin przestrzelił z forhendu, a miał już otwarty kort

1:3

Gem Miedwiediew. Rosjanin zakończył go asem. Poziom meczu na razie nie rzuca na kolana. Dużo błędów i mało efektownych akcji

0-15 Błąd Polaka, niecelny bekhend po crossie

15-15 Teraz Polak trafił z bekhendu idealnie w boczną linię

40-15 Wygrywający serwis Hurkacza

2:3

Gem Hurkacz. Polak na koniec posłał asa. Wrocławianin łapie kontakt i - co ważne - coraz lepiej serwuje

15-15 Hubi ładnie przyśpieszył wymianę i skończył ją pewnym asem

15-30 As serwisowy Rosjanina

30-30 Błąd Miedwiediewa

40-30 Hurkacz ma breakpointa, teraz to Polak był solidniejszy w długiej wymianie

3:3

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE. Mamy już remis! Na koniec Polakowi dopisało szczęście. Po jego zagraniu piłka zawadziła o taśmę i spadła tuż za siatką

30-0 Niecelny forhend Rosjanina

40-0 Dobry serwis Hurkacza

4:3

Gem Hurkacz. Świetny gem serwisowy Polaka, wygrany szybko i do zera. Dobrze serwował, na koniec ładnie trafił w narożnik kortu, ruszając odważnie do siatki

30-0 Błędy serwującego Rosjanina

30-30 Nieudany bekhend Polaka, zagrał w siatkę

30-40 Potężny as serwisowy Miedwiediewa

4:4

Gem Miedwiediew. Na koniec bardzo długa i ciekawa wymiana (aż 31 uderzeń). Na koniec Rosjanin ładnie przyśpieszył z bekhendu, trafił wzdłuż linii

15-0 Efektowny smecz Polaka, znów długa wymiana

30-0 Dobry serwis Huberta

40-0 As wrocławianina

5:4

Gem Hurkacz. Polak wygrał go do zera, serwował jak maszyna. Na koniec kolejny as, z prędkością 216 km/h

0-15 Mocny smecz Rosjanina po koźle

0-30 Zaskakujący skrót Miedwiediewa, Hurkacz nie zdołał odegrać

5:5

Gem Miedwiediew. Mamy znów remis. Rosjanin szybko i pewnie obronił serwis

30-0 Kolejny as serwisowy Polaka, coraz lepiej serwuje

6:5

Gem Hurkacz. Gra toczy się coraz szybciej. Teraz Polak szybko i pewnie obronił podanie. Gem wygrany do zera

0-30 As serwisowy Rosjanina. Obaj coraz lepiej serwują

0-40 Niecelny forhend Polaka zagrany pod presją i w pełnym biegu

6:6

Gem Miedwiediew. Przed nami TIE-BREAK

1-0 Pięknie Polak zagrał z bekhendu wzdłuż linii, zupełnie zaskoczył kierunkiem uderzenia rywala

1-1 Forhend Hurkacza daleko za końcową linię

1-2 Długa wymiana, na koniec Hurkacz zagrał z bekhendu w siatkę

2-2 Hubi ruszył do siatki i mało nie nadział się na kontrę. Rosjanin minimalnie przestrzelił

2-3 Niecelny wolej Hurkacza po sprytnym zagraniu rywala

2-4 Zerwany forhend Hurkacza, duży aut

2-5 Niesamowita wymiana przy siatce, niestety to Rosjanin pokazał w niej klasę i refleks

3-5 Miedwiediew pod presją zagrał w aut

4-5 Ładny wolej Polaka, trafił w linię

4-6 Rosjanin ma piłki setowe

4-7 Niecelny bekhend Hurkacza, który przegrywa pierwszego seta

6:7

GEM i SET MIEDWIEDIEW. Hubert Hurkacz odrobił straty w pierwszym secie, ale przegrał go po nerwowym tie-breaku

Początek drugiego seta. Serwuje Miedwiediew

30-15 Długa wymiana, w której przelobowany Rosjanin wrócił do gry, ale na koniec przestrzelił

40-15 Polak ma breakpointy!

6:7, 1:0

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE. Polak świetnie zaczął drugiego seta. Był aktywny i grał ofensywnie. A Miedwiediew popełniał błędy

15-0 As serwisowy Hurkacza

30-0 Nieudany return Rosjanina

30-15 Niecelny bekhend wrocławianina

30-40 Błąd Hurkacza po bardzo długiej wymianie. Breakpoint

40-40 Ofensywnie ruszył teraz Polak do siatki i wymusił błąd rywala

6:7, 2:0

Gem Hurkacz. Polak obronił w nim breakpointa. Na koniec niesamowita wymiana, na koniec pewny smecz naszego tenisisty

6:7, 2:1

Gem Miedwiediew. Szkoda tego gema, były kolejne breakpointy. Polak gra coraz lepiej, ale teraz w ważnych momentach popełniał błędy

6:7, 3:2

Gem Miedwiediew. Rosjanin łapie kontakt. Na koniec Hurkacz uderzył nieczysto, ramą rakiety

6:7, 5:2

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE. Polak prowadzi już z przewagą podwójnego przełamania. Na koniec zagrał skutecznie przy siatce. Rosjanin gra coraz gorzej

30-0 As serwisowy Polaka

40-0 A teraz zaskakujący skrót. Piłki setowe

6:7, 6:2

GEM i SET HURKACZ. Polak w drugim secie zdominował w nim Rosjanina, grając naprawdę znakomicie. Na koniec gem wygrany do zera

6:7, 6:2, 0:1

Gem Miedwiediew. Rosjanin wpakował się w kłopoty, popełniając błędy, ale wybronił się. Polak nie wykorzystał breakpointów. Na koniec długa i ciekawa wymiana. Miedwiediew tym razem był zabójczo dokładny

30-0 Mocny forhend Polaka w otwarty kort

30-30 Wymuszony błąd Hurkacza, niecelny defensywny slajs

30-40 Hurkacz zagrał w siatkę i broni breakpointa

6:7, 6:2, 0:2

Gem Miedwiediew PRZEŁAMANIE. Dziwny gem Polak prowadził 30-0, ale nagle zaczął popełniać błędy. Na koniec podwójny błąd serwisowy wrocławianina. Trzeba odrabiać straty

30-0 Dwa podwójne błędy serwisowe Rosjanina

40-0 Hurkacz precyzyjnym uderzeniem wymusił błąd rywala i ma breakpointy

40-30 Potężny serwis Miedwiediewa

40-40 Błąd Polaka, duży aut. Szkoda tych niewykorzystanych szans...

6:7, 6:2, 0:3

Gem Miedwiediew. Ale szkoda tego gema! Polak prowadził 40-0, ale nie wykorzystał trzech kolejnych breakpointów. Popełniał niestety błędy.

15-15 Zbyt czytelny skrót Huberta. Rywal łatwo odegrał

30-15 Mocny serwis Polaka

6:7, 6:2, 1:3

Gem Hurkacz. Polak zgarnia pierwszego gema w trzecim secie. Na koniec ładnie trafił sytuacyjnym uderzeniem w narożnik kortu po mocnym returnie rywala

15-15 Miedwiediew po presją zagrał w siatkę

15-40 Hurkacz wywrócił się na kort, ale chyba nic mu się nie stało

6:7, 6:2, 1:4

Gem Miedwiediew. Rosjanin podniósł wyraźnie poziom swojej gry. Grał teraz zabójczo solidnie i dokładnie

6:7, 6:2, 2:5

Gem Miedwiediew. Rosjanin wygrał go pewnie i do zera. Na koniec błysnął akcją przy siatce

0-40 Miedwiediew ma trzy piłki setowe

30-40 Polak jeszcze walczy o tego seta

40-40 Hubi obronił trzy breakpointy i zarazem trzy piłki setowe

Kolejna równowaga po podwójnym błędzie serwisowym Hurkacza

6:7, 6:2, 3:5

Gem Hurkacz. Polak przegrywał w nim 0-40, ale obronił trzy piłki setowe. Na koniec mocno i dokładnie zaserwował

15-15 Bekhend Polaka w siatkę. Szkoda, bo miał inicjatywę

30-30 Świetna reakcja Polaka na skrót rywala. Ale jest sprawny!

30-40 Miedwiediew trafił idealnie w narożnik kortu i ma kolejną piłkę setową, pierwszą przy własnym podaniu

6:7, 6:2, 3:6

GEM I SET MIEDWIEDIEW. Rosjanin na koniec posłał asa. Na początku trzeciego seta był moment, w którym gra Miedwiediewa się chwiała, ale Hurkacz zamiast go przycisnąć, to sam się dziwnie pogubił. Gra dobrze, ale Rosjanin to kawal cwaniaka i trzeba wykorzystywać takie momenty.

Początek czwartego seta. Serwuje Hurkacz. 30-0

30-30 Miedwiediew trafił idealnie w końcową linię

30-40 Zabójcza kontra Rosjanina i jest breakpoint

6:7, 6:2, 3:6, 0:1

Gem Miedwiediew PRZEŁAMANIE. Polak prowadził w nim 0-30, ale potem była seria świetnych akcji Rosjanina. Po ostatniej wymianie Hurkacz w geście wściekłości aż rzucił rakietą

0-15 Miedwiediew gra z coraz większą swobodą, wyraźnie złapał wiatr w żagle

0-30 Nieudana akcja Polaka przy siatce

6:7, 6:2, 3:6, 0:2

Gem Miedwiediew. Rosjanin wygrał go do zera, na koniec posłał asa.

6:7, 6:2, 3:6, 1:3

Gem Miedwiediew. Rosjanin obronił podanie po grze na przewagi. Polak walczył ambitnie, wywierał presję, ale w końcówce gema zabrakło nieco dokładności. Zły na siebie jest Hubert

6:7, 6:2, 3:6, 3:4

Gem Hurkacz. Polak z lekkimi problemami obronił podanie, znów łapiąc kontakt. Na koniec ładnie przyśpieszy z forhendu

15-15 Podwójny błąd serwisowy Miedwiediewa

15-30 Teraz trafił mocno pierwszym serwisem

30-30 Błąd Rosjanina, bekhend w siatkę. Może to jest ten moment, w którym Polak odrobi straty

40-30 Świetna akcja Polaka i jest breakpoint! Dawaj Hubi!

6:7, 6:2, 3:6, 4:4

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE! Jest już remis w czwartym secie! Na koniec znów świetna akcja Polaka. Ruszył ofensywnie do siatki po mocnym zagraniu, wymusił błąd rywala

30-0 Polak był czujny przy siatce, wyraźnie złapał wiatr w żagle

40-0

6:7, 6:2, 3:6, 5:4

Gem Hurkacz. Polak już prowadzi w czwartym secie. Na koniec znów huknął pierwszym podaniem

15-15 Prosty błąd Rosjanina, zagrał w siatkę. Wyraźnie zgubił pewność siebie

15-30 Teraz Miedwiediew ładnie przymierzył z bekhendu

15-40

30-40 Hurkacz agresywnym i mocnym uderzeniem wymusił błąd rywala

40-40 Piękny głęboki bekhend Polaka po crossie!

Kolejna równowaga po potężnym forhendzie Hubiego. Znów dwie piłki od wygrania seta

6:7, 6:2, 3:6, 5:5

Gem Miedwiediew. Polak walczył, wywierał presję, ale Rosjanin opanował sytuację. Na koniec trochę pomogła mu jeszcze taśma

30-0 Pewny wolej Polaka

40-15 Skuteczny smecz naszego tenisisty, miał już otwarty kort

6:7, 6:2, 3:6, 6:5

Gem Hurkacz. Polak w bardzo dobrym stylu obronił podanie

15-0 Ofensywna akcja Polka, gra teraz bardzo agresywnie i bardzo dobrze

30-0 Błąd Rosjanina

30-30 Ale szkoda! Hurkacz miał inicjatywę, spychał rywala do defensywny, ale nagle przestrzelił z forhendu

40-30 Znów agresywna akcja Polaka! Piłka setowa!

6:7, 6:2, 3:6, 7:5

GEM I SET HURKACZ! Na koniec Rosjanin przestrzelił, zagrał daleko w aut! Hubert Hurkacz odrobił straty i doprowadził do piątego seta!

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 1:1

Gem Miedwiediew. Hurkacz znów był aktywny i agresywny, wywierał presję. W końcowym fragmencie gema zabrakło trochę precyzji, a sprytny rywal zagrał mądrze

30-15 Podwójny błąd serwisowy wrocławianina

30-30 Hubert zagrał w siatkę

40-30 As serwisowy Polaka

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 2:1

Gem Hurkacz. Końcówka gema była nieco nerwowa, ale w porę wrócił dobry serwis. Polak obejmuje znów prowadzenie

0-30 Wymuszony błąd Polaka, pod presją zagrał w siatkę

0-40 Niecelny return Huberta

15-40 Świetny return Polaka

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 2:2

Gem Miedwiediew. Mamy już remis w decydującym secie. Kto lepiej wytrzyma fizycznie i mentalnie trudny tego boju?

15-15 Nieudany skrót Hurkacza. Piłka zatrzymała się na siatce

30-15 Pewny forhend Polaka

40-15 Dobry serwis Hubiego na ciało rywala, który odegrał, ale Polak łatwo skończył wymianę

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 3:2

Gem Hurkacz. Polak wraca na prowadzenie. Cały czas stara się grać agresywnie i ofensywnie, przejmuje inicjatywę

15-30 po asie Rosjanina

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 3:3

Gem Miedwiediew. Rosjanin pewnie obronił podanie. Mamy już remis w piątym secie. Przypominamy, że w piątym secie przy 6:6 jest super tie-break do 10 punktów

15-15 Sprytny skrót Polaka, Rosjanin dopadł do piłki, ale zagrał w siatkę

15-30 Dobry return Miedwiediewa. Niebezpieczny moment

15-40 Polak przestrzelił z bekhendu i są niestety breakpointy

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 3:4

Gem Miedwiediew PRZEŁAMANIE. Niestety Hubert Hurkacz stracił podanie i jest w bardzo trudnej sytuacji. Rosjanin świetnie retunował, a Polak popełniał błędy. Gorzej też teraz serwował

15-15 Wymuszony błąd Rosjanina, Polak zagrał dobrego slajsa

30-30 Hurkacz trafił idealnie w boczną linię. Piękny forhend

40-30 Hubi wspaniale przyśpieszył z forhendu i ma szansę na przełamanie! Dawaj Hubert!

40-40 Mocny serwis Miedwiediewa

Co za wymiana! Na koniec kapitalny wolej Polaka! Równowaga

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 3:5

Gem Miedwiediew. Ale szkoda tej niewykorzystanej szansy! Polak walczył dzielnie o tego gema, popisywał się pięknymi akcjami, ale cwany Rosjanin opanował sytuację i jest blisko zwycięstwa

30-0 Precyzyjny bekhend Hurkacza, w samą boczną linię

40-0 Polak pewnie wygrywa kolejne punkty

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 4:5

Gem Hurkacz. Polak wygrał go "na sucho" - szybko i do zera. Przed nami gem prawdy. Serwuje Miedwiediew. Ostatnia szansa na odrobienie strat

15-0 Precyzyjne minięcie Polaka! Trafił w samą linię!

15-15 Ładny wolej Rosjanina

15-30 As serwisowy Miedwiediewa

15-40 Piłki meczowe

30-40 Polak szalał w defensywie i doczekał się błędu rywala! Hubi jeszcze walczy!

6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 4:6

KONIEC! HUBERT HURKACZ ODPADŁ Z AUSTRALIAN OPEN W ĆWIERĆFINALE! Polak przegrał 6:7, 6:2, 3:6, 7:5, 4:6 z Daniiłem Miedwiediewem. Na koniec Rosjanin zaskoczył naszego tenisistę sprytnym skrótem. Najbardziej szkoda początku trzeciego seta. To był kluczowym moment

Hubert Hurkacz pierwszy raz w karierze walczy w ćwierćfinale Australian Open, a jego rywalem jest Daniił Miedwiediew, mistrz US Open 2021, były lider rankingu ATP. Polak po zwycięstwie Novaka Djokovicia nad Taylorem Fritzem jest już pewny, że niezależnie od wyniku meczu z Rosjaninem awansuje co najmniej na 8. miejsce w rankingu, najwyżej w karierze. Hurkacz i Miedwiediew grali ze sobą pięć razy. Bilans jest korzystny dla Polaka - 3-2. - On serwuje bardzo dobrze, może nawet najlepiej na świecie - mówi Miedwiediew. - Ostatnio z nim przegrywałem, przede mną ciężki mecz - dodał Rosjanin.

Hurkacz - Miedwiediew Relacja NA ŻYWO WYNIK LIVE Ćwierćfinał Australian Open

Hubert Hurkacz był górą w dwóch ostatnich meczach z Daniiłem Miedwiediewem w 2022 r. Najpierw pokonał Rosjanina 7:6, 6:3 w Miami Open, a potem 6:1, 6:4 w Halle. Ograł go również w pamiętnym pięciosetowym meczu w 1/8 finału Wimbledonu 2021 (2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:3). Wyraźnie lubi grać z nazywanym "Ośmiornicą" Miedwiediewem. Atuty wysokiego Rosjanina to dobry serwis, ale też duża solidność. Ciężko zmusić go do błędu, jest świetny w defensywie, jak na swój wzrost, dobrze się porusza.  - Daniił był tutaj dwa razy w finale (w roku 2021 i 2022 - red.), więc na pewno wie, jak świetnie grać na kortach w Melbourne - mówi Hurkacz.

Hubert Hurkacz w Australian Open zanotował najlepszy wynik w karierze, ale absolutnie go to nie zadowala. - Jestem bardzo ambitny. Ćwierćfinał to wspaniała sprawa, ale jestem głodny kolejnych zwycięstw - podkreśla Hurkacz przed środowym starciem z Miedwiediewem, trzecią rakietą świata. - Będzie to zacięty bój, w którym dam z siebie wszystko i przygotuję się jak najlepiej. On był numerem 1, wygrał Szlema. To naprawdę niewygodny przeciwnik. Szykuje się ciekawy i fajny mecz - stwierdził z uśmiechem Hurkacz.

Hurkacz - Miedwiediew WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Australian Open

Mecz Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew w 1/4 finału Australian Open zostanie rozegrany w środę 24 stycznia. Początek meczu Hurkacz - Miedwiediew po godzinie 3.30 rano polskiego czasu (nie wcześniej, drugi mecz od godz. 2 po meczu Noskova - Jastremska. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Hurkacz - Miedwiediew w Australian Open 2024.