Autor: AP Hubert Hurkacz - Flavio Cobolli Kiedy mecz? O której godzinie gra Hurkacz dzisaj ATP Halle

ATP Halle

Hubert Hurkacz już wygrywa na trawie! Flavio Cobolli pokonany w Halle!

2024-06-17 20:04

Hubert Hurkacz pierwszym meczem w turnieju ATP w Halle zaczął swoją ulubioną część sezonu - występy na trawie. Rywalem Polaka był Włoch Flavio Cobolli (nr 49 ATP), a wrocławianin wygrał 7:5, 7:6(2). Hurkacz ma z Halle doskonałe wspomnienia. Dwa lata temu w świetnym stylu wygrał ten turniej rangi ATP 500.

Hubert Hurkacz zaczął walkę w turnieju ATP w Halle od zwycięstwa 7:5, 7:6(2) nad Włochem Flaviem Cobollmi. Polak bardzo lubi grać na trawie, a turniej w niemieckim Halle wygrał dwa lata temu. Hurkacz w pierwszym secie prowadził z przewagą przełamania 4:2, ale pozwolił Włochowi odrobić straty. W końcówce seta znów udało mu się wykorzystać kolejnego breakpointa i wygrał pierwszą partię. Drugi set też był bardzo zacięty. Tuż przed tie-breakiem wrocławianin miał piłki meczowe, ale Cobolli wybronił się. W decydującej rozgrywce Hurkacz zagrał bardzo skutecznie i cieszył się ze zwycięstwa. Kolejnego rywala pozna po meczu Joao Fonseca (Brazylia) - James Duckworth (Australia).

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!