Hubert Hurkacz KIEDY gra United Cup O której godzinie gra Hurkacz Z KIM gra pierwszy mecz

i

Autor: Paweł Skraba Hubert Hurkacz

United Cup

Hubert Hurkacz KIEDY gra United Cup O której godzinie gra Hurkacz Z KIM gra pierwszy mecz

2022-12-28 15:38

KIEDY gra Hurkacz United Cup Z KIM i O której godzinie gra Hurkacz pierwszy mecz. Rusza United Cup, międzynarodowy turniej, w którym zagra 18 najlepszych tenisowych reprezentacji. Polska trafiła do grupy z Kazachstanem i Szwajcarią, a powalczy w Brisbane. W reprezentacja Polski zagrają największe gwiazdy. W Brisbane są już Hubert Hurkacz, Iga Światek, Magda Linette, Łukasz Kubot, a kapitański duet stworzą Agnieszka Radwańska i Dawid Celt. Zobacz, kiedy gra Hurkacz w United Cup O której gra Hurkacz i z kim gra Hurkacz w United Cup w Australii.

Hubert Hurkacz jest już w Brisbane, gdzie walczyć będzie w barwach reprezentacji Polski w United Cup, nowych międzynarodowych rozgrywkach. To tenisowy turniej drużyn mieszanych w Australii (Brisbane, Perth i Sydney), w którym zagra 18 najlepszych narodowych reprezentacji. Polacy trafili do grupy z Kazachstanem i Szwajcarią. W puli nagród jest aż 15 mln dol. i mnóstwo rankingowych punktów ATP i WTA. Każdy mecz składać się będzie z pięciu spotkań: dwóch singli mężczyzn, dwóch singli kobiet i miksta. Zwycięzcy grup awansują do finałowego turnieju w Sydney.

KIEDY gra Hurkacz United Cup O której godzinie gra Hurkacz

Hubert Hurkacz i Iga Świątek łączą siły, więc rozstawiona w turnieju Polska będzie jednym z faworytów. Nasze gwiazdy wspierać będą też m.in. Magda Linette i Łukasz Kubot. „Już 31 grudnia pierwszy mecz Polski w United Cup w Australii. Nie mogę się doczekać. Wraz z Dawidem poprowadzimy polski zespół w tych rozgrywkach. Do boju! Będzie się działo! – nie kryje entuzjazmu Agnieszka Radwańska, która razem z mężem Dawidem Celtem stworzy kapitański duet. Isia w 2015 r. wraz z Jerzym Janowiczem poprowadziła już Polskę do triumfu w Pucharze Hopmana (pamiętne zwycięstwo nad Sereną Williams w finale). Można powiedzieć, że bardziej rozbudowany United Cup jest następcą tych rozgrywek.

Hubert Hurkacz KIEDY gra United Cup Z KIM gra Hurkacz

Nasi tenisiści wzięli właśnie udział w konferencji prasowej. Hubert Hurkacz, Iga Świątek, kapitan Agnieszka Radwańska, Magda Linette czy Łukasz Kubot odpowiadali na pytania dziennikarzy. – Wszyscy jesteśmy podekscytowani i damy z siebie wszystko dla zespołu – powiedział Hurkacz, który w Nowy Rok o godz. 8.30 rano polskiego czasu zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Najwięcej uwagi koncentrowało się oczywiście na liderce rankingu WTA. - To pierwszy turniej w roku, więc będzie ciężko. Ale fajnie, że jesteśmy razem i będziemy mogli w pewnym sensie podzielić się doświadczeniami z naszymi kolegami i koleżankami z drużyny, posiedzieć razem na ławce i wspierać się nawzajem - powiedziała Iga Świątek. - Moim celem była zawsze popularyzacja tenisa w Polsce. Wciąż jesteśmy krajem, który jest bardziej skoncentrowany na piłce nożnej, ale czuję, że cały sukces, jaki odnieśliśmy z Hubim Hurkaczem oraz wcześniejsze dokonania Agi Radwańskiej dają efekty. Myślę, że to naprawdę się sumuje i możemy wykonać świetną robotę popularyzując tenis i czyniąc go bardziej dostępnym dla dzieci - stwierdziła Iga Świątek.

United Cup O KTÓREJ GODZINIE gra Hurkacz KIEDY gra pierwszy mecz

Reprezentacja Polski pierwszy mecz w United Cup zagra z Kazachstanem, a ten mecz zaplanowano na dni 31 grudnia - 1 stycznia. Hubert Hurkacz zagra w drugim dniu czyli w Nowy Rok. Początek meczu Hubert Hurkacz - Aleksander Bublik o godzinie 8.30 rano polskiego czasu. Transmisja TV na antenie TVP Sport.

Hubert Hurkacz trenował z dziećmi w Gdańsku
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze