Hubert Hurkacz - Nakashima Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu 2. rundy Roland Garros 29.05.2024

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz - Alexander Zverev Relacja NA ŻYWO ATP Halle Hurkacz - Zverev WYNIK NA ŻYWO Relacja live

Roland Garros 2024

Hurkacz ograł Nakashimę w wielokrotnie przerywanym meczu i zameldował się w 3. rundzie Roland Garros! Zapis relacji na żywo

2024-05-30 17:26

Hubert Hurkacz rozpoczął mecz z Brandonem Nakashimą w środę, 29 maja, ale spotkanie nie zostało dokończone z powodu deszczu. Starcie zostało wznowione w czwartek jako pierwsze od godziny 11:00 na korcie Simonne-Mathieu. Niestety, deszcz ponownie storpedował plany. Polak z Amerykaninem dokończyli pierwszego seta, dograli do końca drugiego, ale musieli przerwać przy stanie 6:7(2), 6:1, 1:1 i udać się na przerwę z powodu opadów. Mecz wznowiono po około pół godziny, ale przy stanie 6:7, 6:1, 6:3, 5:5 ponownie zaczęło padać... Około 17:00 udało się dokończyć mecz, a Hurkacz szybko wygrał czwartego seta! Poniżej znajdziesz zapis naszej relacji na żywo z meczu Polaka z Nakashimą:

Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima 3:1 (6:7, 6:1, 6:3, 7:6)

Na żywo

Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Brandon Nakashima w 2. rundzie Roland Garros! Początek spotkania zaplanowano na 11:00.

Potwierdziły się obawy - poranne opady deszczu opóźniły mecze na zewnętrznych kortach.

Obecnie w Paryżu nie pada, ale na korcie Simonne-Mathieu niewiele się działo. Tenisiści dopiero przygotowują się do wyjścia z szatni, a przed nimi jeszcze rozgrzewka.

Hurkacz i Nakashima są już na korcie! Za 5-10 min zaczną mecz!

Najlepszy wynik Hurkacza w Roland Garros to 1/8 finału w 2022 roku. W tym sezonie Polak po raz pierwszy wygrał turniej ATP na mączce, a także doszedł m.in. do ćwierćfinału w Rzymie.

Kort, na którym odbędzie się ten mecz, nie ma dachu. Kibice trzymają więc kciuki, aby nie zaczął padać deszcz.

0:0

Zaczynamy mecz! Serwuje Nakashima.

0-15. Amerykanin zaczął od asa.

0:1

Gem Nakashima. Dwa asy i dwa błędy Hurkacza i Amerykanin wygrał "na sucho".

30-0. Ładna akcja do siatki i perfekcyjny wolej Hurkacza!

30-30. Autowy forhend Hurkacza, przed nim ważna piłka.

40-40. As i kolejny błąd...

1:1

Gem Hurkacz! Dwa świetne drugie serwisy, po których Nakashima nie był w stanie odegrać dobrego returnu.

15-40. Hurkacz wreszcie wygrał punkt przy serwisie rywala!

1:2

Gem Nakashima. Amerykanin nie ma na razie problemów przy swoim serwisie.

2:2

Gem Hurkacz! Tym razem to Polak pewnie wygrał gem serwisowy do 15.

15-0. Ależ szczęśliwy slajs Hurkacza! Był w głębokiej defensywie, ale jego zagranie przetoczyło się po taśmie i spadło tuż za siatkę.

2:3

Gem Nakashima. Amerykanin pewnie wygrał 4 punkty z rzędu i ponownie utrzymał podanie do 15.

0-30. Podwójny błąd serwisowy Hurkacza...

15-30. Ufff... Ogromne szczęście Hurkacza - sędzia liniowy wywołał aut, Nakashima też tak myślał, ale główny arbiter uznał, że piłka miała kontakt z linią.

15-40. Nieudana akcja Hurkacza przy siatce i Nakashima, na trzy razy, ale minął Polaka.

30-40. Wygrywający serwis!

40-40. Wyrzucający serwis i forhend na zewnątrz, po którym Nakashima zaryzykował i uderzył w aut.

Nieudany return Amerykanina i piłka gemowa dla Polaka.

3:3

Gem Hurkacz! Głośne "Hubi!" z trybun, a Polak wyszedł ze sporych opresji!

30-15. Dwa nieudane zagrania Nakashimy i Hurkacz po raz pierwszy nawiązał walkę przy jego serwisie!

40-15. Kapitalna długa wymiana dla Hurkacza! 2 break pointy!

40-30. Punkt na 40-15 składał się z aż 30 odbić. Po nim Hurkacz odegrał trudny return i wszedł w wymianę, ale wyrzucił bekhend na aut.

40-40. To Hurkacz miał inicjatywę, ale Nakashima świetnie przeszedł do ataku i przyspieszył grę, wymuszając błąd Polaka.

3:4

Gem Nakashima. Przed chwilą to Hurkacz obronił dwa break pointy, a teraz Amerykanin wyszedł ze sporych opresji.

Nad Paryżem wiszą dziś ciemne chmury, ale na razie gra toczy się bez przeszkód.

15-0. Nakashima ładnie wrzucił piłkę slajsem, ale Hurkacz popisał się perfekcyjnym wolejem.

4:4

Gem Hurkacz! Błyskawiczny gem Polaka do 0!

0-15. Ajj! Hurkacz był w głębokiej defensywie, ale miał piłkę w biegu na forhendzie i niestety zagrał w siatkę.

4:5

Gem Nakashima. Amerykanin odpłacił się gemem "na sucho".

5:5

Gem Hurkacz! Bez problemów Polak wyrównał wynik i coraz bardziej pachnie tie-breakiem.

15-0. Wytrzymał Polak wymianę i doczekał się błędu!

15-15. Ale szkoda! Hurkacz grał woleja spod siatki, ale nie zdołał zdobyć nim punktu i Nakashima zagrał passing shota w samą linię.

30-30. Smecz Nakashimy spod siatki.

5:6

Gem Nakashima. As na zamknięcie gema, a w Paryżu jakby zaczynało kropić...

Na kilku kortach gra została już przerwana...

Oficjalnie - mecz Hurkacz vs Nakashima wstrzymany!

Kort Simonne-Mathieu jest już przykryty płachtą. Miejmy nadzieję, że deszcz przejdzie jak najszybciej i uda się dograć pierwszego seta od stanu 5:6.

Jedyne korty, na których toczy się gra w trakcie deszczu, to te główne - im. Philippe'a Chatrier i Suzanne Lenglen. Na tym pierwszym trzeci mecz w kolejności zagra Iga Świątek, a za chwilę rozpocznie się pierwszy - Kenin vs Garcia.

Hurkacz i Nakashima nie wrócą na kort przed 13:30!

Przerwa się przedłuża - mecz nie zostanie wznowiony przed 14:30.

Tomasz Smokowski poinformował na antenie Eurosportu, że mecz najprawdopodobniej nie zostanie wznowiony przed 17:30...

Najnowsze wieści są trochę bardziej optymistyczne. Być może ok. 15:00 uda się wznowić mecz.

MECZ PRZEŁOŻONY NA JUTRO

Dzień dobry! Mecz Hurkacza z Nakashimą nie został już wznowiony w środę. Panowie wyjdą na kort dopiero dzisiaj, w czwartek 30 maja, o godzinie 11:00. Bądźcie z nami!

Hurkacz i Nakashima powinni za chwilę pojawić się znów na korcie.

I tak się właśnie dzieje, Polak i Amerykanin już szykują się do rozgrzewki.

Koniec rozgrzewki, za chwilę wznawiamy!

Przypominamy, mamy pierwszego seta i jest 6:5 dla Nakashimy, ale teraz serwuje Hubert Hurkacz.

Hurkacz miał już 30:0 po dwóch błędach Brandona, ale później nie dopilnował swoich zagrań i jest już 30:30.

6:6

Gem Hurkacz. Od stanu 30:30 Hurkacz wygrywa dwa kolejne punkty i mamy tie-break!

0-1. Serwował jako pierwszy Nakashima, Hubi w aut. Teraz dwa podania Polaka.

1-2. Hurkacz znów aut i daje się przełamać. Na szczęście drugi z serwisów kończy się asem!

1-4. Dwa potężne serwisy Nakashimy, trudna sytuacja.

1-5. Hurkacz wyrzuca na aut i już drugie mini-przełamanie na konto Amerykanina. Zmiana stron i jeszcze jedno podanie Polaka.

2-5. Kolejny serwis już lepszy, ale Hurkacz musi odrobić dwa mini-breaki.

2-6. Hurkacz w aut, piłki setowe dla Nakashimy!

6:7(2)

Gem i set Nakashima! Hurkacz znów w aut i Amerykanin bardzo pewnie wygrywa tie-breaka!

Nie czekamy, gramy dalej! Hurkacz serwuje na początek drugiego seta.

Bardzo niecelnie gra Hurkacz po wznowieniu gry, 0:30...

As, a później trafia w samą linię po skosie. 30:30.

6:7(2), 1:0

Gem Hurkacz. Od stanu 0:30 Hurkacz wygrał cztery punkty z rzędu i ma pierwszego gema na swoje konto.

Dwie świetne piłki od Huberta i teraz jest 0:30 z perspektywy Amerykanina.

Brandon w aut! 0:40, trzy breaki dla Polaka!

6:7(2), 2:0

Gem Hurkacz, przełamanie! Świetny forhend Polaka w lewy narożnik, Nakashima jeszcze odbija, ale Hubert łapie tę piłkę tuż przy siatce i zagrywa w centrum kortu. Przełamanie do zera!

Znów źle się to zaczyna, 0:30...

Świetny return Nakashimy przy drugim serwisie Polaka i ten nie daje rady przebić na drugą stronę. 0:40...

Pierwszy break-point obroniony, Nakashima returnuje w aut.

Potężny serwis Hubiego i Nakashima odbija w siatkę! Jeszcze jeden break-point.

Jest! Nakashima w siatkę! Równowaga.

6:7(2), 3:0

Gem Hurkacz. UFF! Było blisko przełamania powrotnego, ale Hurkacz wytrwał, od stanu równowagi wygrał też dwa kolejne punkty i ma już 3:0 w drugim secie!

Nakashima w aut i jest 30:40, kolejny break-point dla Polaka.

Oh, ależ as Amerykanina, równowaga.

Potężny return Hurkacza, przewaga i kolejny break.

Poprzedniej okazji Hurkacz nie wykorzystał, ale teraz ma kolejną po nieczystym uderzeniu Nakashimy.

6:7(2), 4:0

Gem Hurkacz, przełamanie! Długa wymiana, Hurkacz poszedł do przodu i Nakashima w końcu odbija tak, że nie przebija na drugą stronę. Polak ma już ogromną przewagę w drugiej partii!

6:7(2), 5:0

Gem Hurkacz. Ależ jedzie Hubi w kierunku wygrania tego seta. Teraz potężnymi serwisami nie dawał szans rywalowi, a gema zakończył efektownym serwisem i wygrał do zera.

Hurkacz znów to zrobił! Zdobywa punkt "hot dogiem" czyli zagraniem z między nóg! Piłka leci lobem, ale Nakashima jej nie sięgnął.

Nakashima prowadził już 40:15, ale nie dał rady wygrać. Teraz świetny forhend po prostej Polaka i jest równowaga.

Amerykanin w aut! Piłka setowa dla Hurkacza przy podaniu rywala!

Jeszcze nie teraz, Hurkacz w siatkę.

Kolejna szansa stracona. Nakashima wyrzucił na aut, po chwili to samo zrobił Polak.

6:7(2), 5:1

Gem Nakashima. Amerykanin zdołał wygrać w końcu wygrać gema w tym secie. Ale teraz podanie Polaka.

Zacięty gem, 30:30.

Hurkacz w siatkę! 30:40, break-point dla Amerykanina.

As Hurkacza! 40:40.

Return Nakashimy w siatkę, przewaga i piłka setowa.

6:7(2), 6:1

Gem i set Hurkacz! Polak domyka tę partię! Pewna wygrana i tym bardziej szkoda słabego tie-breaka pierwszego seta. Przed nami jeszcze minimum dwa sety.

6:7(2), 6:1, 0:1

Gem Nakashima. Nie bez problemów, ale Amerykanin w końcu zdołał wygrać swoje podanie. Zdecydowanie lepszy początek dla niego niż w poprzedniej partii.

Wyraźnie pewniej czuje się Amerykanin, 30:30 przy podaniu Hurkacza.

Hurkacz mógł już zamknąć gema, ale Nakashima znów przejął inicjatywę. 40:40.

Nakashima w siatkę, przewaga Hurkacza.

6:7(2), 6:1, 1:1

Gem Hurkacz. Mocno musiał napracować się Polak, ale w końcu domknął swojego gema.

Niestety! Panowie zbierają rzeczy, pracownicy zwijają siatkę i zakrywają kort, przerwa z powodu deszczu!

Dobre wieści! Organizatorzy chcą wykorzystać okno pogodowe, Hurkacz i Nakashima mają zaraz wrócić do gry.

Trwa ponowna rozgrzewka obu zawodników! Niedługo powrót do gry.

Gramy, jest 1:1 w trzecim secie, serwuje Nakashima.

Amerykanin miał już 30:0, ale seria błędów po jego stronie i już 40:30 dla Hurkacza!

6:7(2), 6:1, 2:1

Gem Hurkacz, przełamanie! Kolejny błąd, kolejny aut Nakashimy i Polak prowadzi w trzecim secie 2:1 z przełamaniem!

6:7(2), 6:1, 3:1

Gem Hurkacz. Polak szybko potwierdza przełamanie, pewnie wygrywa swoje podanie, oddał rywalowi tylko jeden punkt.

6:7(2), 6:1, 3:2

Gem Nakashima. I podobnie pewnie wygrywa Nakashima, choć miał sporo szczęścia, bo kilku piłkom zagranym przez Hurkacza, niewiele brakowało do osiągnięcia celu.

6:7(2), 6:1, 4:2

Gem Hurkacz. Póki co nie mamy wielu gier na przewagi czy break-pointów, oprócz tego gema, w którym Polak przełamał rywala.

Hubi ruszył do siatki, dostał wysoką piłkę i świetnie zasmeczował. 30:15 dla niego.

As Nakashimy z drugiego podania... 30:30.

Nakashima miał 40:30, ruszył do siatki po skrócie, ale zagrał zbyt mocno i Polak zdążył dobiec do piłki, a potem huknął obok rywala. Równowaga.

6:7(2), 6:1, 4:3

Gem Nakashima. Wydawało się, że Polak będzie miał okazję na przełamanie rywala, ale Nakashima świetnie poradził sobie od stanu 40:40 i nie pozwolił na zwiększenie przewagi.

6:7(2), 6:1, 5:3

Gem Hurkacz. Błyskawiczny gen Hurkacza wygrany do zera, Amerykanin pod ścianą, nie może przegrać teraz swojego podania.

Dobrze się zaczyna, Nakashima w siatkę po dobrym returnie Polaka.

Dwa punkty Nakashimy, ale później znów błąd. 30:30.

Nakashima w siatkę! Break-point i piłka setowa dla Polaka przy podaniu rywala!

6:7(2), 6:1, 6:3

Gem i set Hurkacz, przełamanie! Niewymuszony błąd Nakashimy, piłka leci za linię końcową i Polak przełamuje go ponownie, a tym samym wygrywa trzeciego seta!

Krótka przerwa i gramy dalej. Serwuje Polak.

Problemy na początku czwartej partii, 40:40 przy podaniu Hubiego.

Hurkacz w siatkę, pierwszy od dawna break-point dla Nakashimy.

Świetna akcja Hurkacza, dobrze poszedł do siatki i zablokował wszystkie kierunki rywalowi, ostatecznie pewnie kończąc winnerem. Brawo!

6:7(2), 6:1, 6:3, 1:0

Gem Hurkacz. Udało się Polakowi po raz... ósmy w tym meczu obronić break-pointa. Po chwili wrocławianin pomógł sobie mocnym serwisem i ostatecznie domknął gema. Być może to było bardzo ważne, by nie wlać nadziei w serce Nakashimy.

6:7(2), 6:1, 6:3, 1:1

Gem Nakashima. Polak popełniał sporo błędów i nie potrafił zagrozić podaniu przeciwnika, zdobył w tej partii tylko punkt.

Trochę niedokładności w grze Polaka w ostatnim czasie. Miał 30:0, jest już 30:30 po jego błędach.

6:7(2), 6:1, 6:3, 2:1

Gem Hurkacz. Od stanu 30:30 Polak świetnie sobie poradził i choć nie trafiał pierwszym podaniem, to później w akcjach tak zagrywał, że wymuszał błędu na swoim przeciwniku.

6:7(2), 6:1, 6:3, 2:2

Gem Nakashima. Nakashima popełnił chyba pierwszy podwójny błąd w tym meczu, ale później... zagrał dwa asy. Później jeszcze popełnił błąd po świetnych uderzeniach Polaka, ale zakończył gema po świetnym serwisie i ruszeniu do siatki, gdzie ograł Hubiego.

6:7(2), 6:1, 6:3, 3:2

Gem Hurkacz. Bardzo pewny, wygrany do zera gem przez wrocławianina. Coraz większa presja na Amerykaninie.

Znów chwila przerwy, ale tym razem zawodnicy czekają, nie schodzą od razu i być może wrócą do gry za krótki moment.

6:7(2), 6:1, 6:3, 3:3

Gem Nakashima. Bardzo dobry gem serwisowy Nakashimy po krótkiej przerwie, oddał Polakowi tylko jeden punkt.

Podwójny błąd serwisowy Huberta i 15:30.

Ufff! Nakashima dobrze wszedł w wymianę po drugim podaniu Polaka, ale minimalny aut ze strony Amerykanina! 30:30.

6:7(2), 6:1, 6:3, 4:3

Gem Hurkacz. Nie było łatwo w tym secie, ale znów w kluczowym momencie Polak trzyma nerwy na wodzy i wygrywa przy swoim podaniu.

Bardzo długa akcja, żaden nie chciał popełnić błędu, ale w końcu Nakashima zaryzykował forhend po linii i trafił w siatkę!

Ajjj! Hurkacz znów bardzo dobrze grał, teraz poszedł do siatki i mógł wykończyć rywala, ale zagrał za linię boczną! 15:15.

As Nakashimy, jednak w kolejnej akcji popełnia błąd. 30:30.

6:7(2), 6:1, 6:3, 4:4

Gem Nakashima. Od stanu 30:30 Amerykanin znów zagrał asa, a później po bardzo mocnym serwisie świetnie odrzucił Hurkacza od siatki, a później zagrał bardzo dobrego smecza.

6:7(2), 6:1, 6:3, 5:4

Gem Hurkacz. Błyskawiczny gem dla Polaka, trzy punktowe serwisy, a na koniec Nakashima wyrzuca za linię końcową.

6:7(2), 6:1, 6:3, 5:5

Gem Nakashima. Znów bardzo pewnie wygrywa Amerykanin i jesteśmy coraz bliżej tie-breaka.

Niestety, kolejna przerwa! Zawodnicy zbierają rzeczy, a pracownicy kortu zakrywają go! Czeka nas dłuższa przerwa.

Jeśli dalej tak pójdzie, Hurkacz skończy swój mecz już w nowym miesiącu...

Najnowsze informacje są optymistyczne - na zewnętrznych kortach pojawiła się już obsługa, która usuwa wodę. Możliwe, że ok. 17:00 tenisiści wznowią grę.

Kort Simonne-Mathieu jest już przygotowywany do wznowienia meczu! Kibice są gotowi na trybunach.

Brandon Nakashima wrócił już na kort! Za chwilę wznowimy mecz przy stanie 5:5 w czwartym secie,

Hubert Hurkacz także jest już na korcie.

Krótka rozgrzewka i za chwilę wrócimy do gry.

Hurkacz serwuje w jedenastym gemie!

30-0. Nakashima atakował, ale Hurkacz ściągnął go do siatki krótszym zagraniem i Amerykanin zagrał slajsa w siatkę.

40-15. Wygrywający serwis!

6:7(2), 6:1, 6:3, 6:5

Gem Hurkacz! As na zamknięcie, choć Nakashima był przekonany, że serwis Polaka był autowy. Sędzia sprawdził ślad i przyznał punkt Hurkaczowi.

0-30. Nakashima znowu dyskutował z sędzią, który uznał jego serwis jako autowy. Hurkacz popełnił jednak błąd w wymianie.

30-30. Na zegarze wybiły 3 godziny meczu, ale ten rozpoczął się wczoraj o 11... Hurkacz kapitalnie zagrał winnera z returnu!

Piłka meczowa! Kapitalna defensywa Hurkacza i Nakashima popełnił błąd!

40-40. Ajjj! Hurkacz chciał przejść do ataku, ale zagrał bekhendem w siatkę.

Tym razem Nakashima kapitalnie zaatakował do siatki i ma piłkę gemową.

Świetna akcja Hurkacza i kolejna równowaga!

Hurkacz dobiegł do skrótu Nakashimy, ale ten popisał się idealnym wolejem.

6:7(2), 6:1, 6:3, 6:6

Gem Nakashima. Nie bez problemów, ale Amerykanin doprowadził do tie-breaka!

1-0. Świetny atak Polaka forhendem do narożnika!

2-0. Autowy forhend Nakashimy!

2-1. Tym razem dobry serwis i forhend, po czym Nakashima zamknął akcję smeczem.

3-1. Kolejny aut Nakashimy, sędzia potwierdził to po sprawdzeniu śladu!

3-2. Świetny return Nakashimy, po którym od razu przejął inicjatywę i Polak stracił przewagę mini breaka.

4-2. Kapitalna akcja Hurkacza! Już po returnie dobrze wszedł w wymianę i rozrzucił rywala po korcie!

4-3. Nieudany wysoki forhend Hurkacza.

4-4. Nieudany wolej Hurkacza...

5-4. Potężny wygrywający serwis!

5-5. Już po serwisie Nakashima miał przewagę, którą szybko wykorzystał.

6-5. Wymiana dla Hurkacza! Druga piłka meczowa i pierwsza przy własnym serwisie!

6:7, 6:1, 6:3, 7:6

GEM, SET, MECZ HURKACZ! Deszcz już mu nie przeszkodzi!

Kiedy gra Hubert Hurkacz 3. runda Roland Garros Z kim kolejny mecz? O której godzinie?

Bilans Hurkacza w tym sezonie na mączce to 13-3! W powyższym artykule dowiesz się, kiedy jego kolejny mecz w 3. rundzie Roland Garros.

- Schodzisz z kortu, wchodzisz, to jest bardzo istotne, żeby dobrze zarządzać energią. Tym, jak się koncentrujesz na meczu, jak chcesz grać. Rozmawiasz z ludźmi, koncentrujesz się na innych rzeczach. Musisz też coś zjeść, a z deszczem nie wiesz, kiedy zacznie padać, kiedy przestanie - komentuje na gorąco Hurkacz na korcie.

To już koniec naszej 30-godzinnej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne na sport.se.pl!

Hurkacz i Nakashima nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się w oficjalnym turnieju ATP, mimo że od kilku lat grają w imprezach najwyższej rangi. To Polak jest bardziej utytułowany, o czym świadczy nawet obecny ranking. "Hubi" zajmuje w nim 8. miejsce, z kolei Amerykanin jest 84., jednak trzeba pamiętać, że w szczytowym momencie był 43. tenisistą świata. O jego talencie wiadomo od dłuższego czasu, choć akurat na mączce nie czuje się najlepiej. Faworytem środowego meczu jest więc Hurkacz, ale groźny Nakashima z pewnością postara się sprawić niespodziankę.

Hurkacz - Nakashima WYNIK NA ŻYWO relacja live 29.05.2024

W pierwszej rundzie to 22-latek ze Stanów Zjednoczonych szybciej uporał się z rywalem. W czterech setach pokonał rodaka Nicolasa Moreno de Alborana (6:1, 6:7, 6:3, 6:2) i czekał na Polaka. Hurkacz dopiero w pięciu setach ograł japońskiego kwalifikanta Shintaro Mochizukiego (4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3). Kibice mają jednak nadzieję, że potrzebował takiego przetarcia i w drugiej rundzie zagra na wyższym poziomie. Mecz Hurkacza z Nakashimą będzie pierwszym na korcie Simonne-Mathieu, ale plany może pokrzyżować pogoda. Na tym obiekcie nie ma dachu, więc ewentualny deszcz znacząco utrudni rozegranie spotkania zaplanowanego na 11:00.

Czy Hubert Hurkacz będzie kiedyś liderem rankingu ATP?