Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał idola i od razu zaszkliły mu się oczy. Pierwsze słowa po wygraniu z Federerem

2021-07-07 20:25

Od dziecka podziwiał Rogera Federera. Hubert Hurkacz po latach znów stanął na korcie ze swoim idolem i pierwszy raz pokonał go, awansując do półfinału Wimbledonu. Polak od razu podszedł do mikrofonu i nie mógł ukryć olbrzymiego wzruszenia. W jego oczach było widać łzy. Co powiedział Hubert Hurkacz po pokonaniu Rogera Federera na Wimbledonie?

Hubert Hurkacz nie krył radości z pokonania legendarnego Szwajcara Rogera Federera w ćwierćfinale Wimbledonu i pierwszego w karierze awansu do "czwórki" w Wielkim Szlemie. "To dla mnie coś superwyjątkowego" - przyznał po meczu polski tenisista. "Nie wiem, co powiedzieć. Pokonać Rogera i to na tym korcie to dla mnie coś superwyjątkowego. Marzenia się spełniają" - podkreślił Hurkacz tuż po spotkaniu na Korcie Centralnym kompleksu All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Hubert Hurkacz ZGASIŁ wielkiego Rogera Federera! POGROM w trzecim secie, Szwajcar bezradny!

"To było coś wyjątkowego - zagrać przed wami. Dziękuję, że przyszliście. Nie mogę się już doczekać kolejnego meczu" - zaznaczył Hurkacz. Zmierzy się teraz z Włochem Matteo Berrettinim lub Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime.

Federer legendą Wimbledonu

Federer, który ma w dorobku 20 tytułów wielkoszlemowych, osiem z nich wywalczył właśnie na londyńskiej trawie. Prawie 40-letni Szwajcar uchodzi za ulubieńca tamtejszej publiczności. Ta podczas spotkania wyraźnie preferowała go, ale na koniec doceniła także wyczyn wrocławianina, który jako drugi Polak w historii awansował do półfinału Wimbledonu w singlu. Pierwszym był Jerzy Janowicz w 2013 roku.

Tata Huberta Hurkacza zdradził, co powie synowi po pokonaniu Federera! Niezwykłe słowa ojca

Tak internet zareagował na wielką wygraną Hurkacza

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze