Autor: AP Hubert Hurkacz ZGASIŁ wielkiego Rogera Federera! POGROM w trzecim secie, Szwajar bezradny!

Hubert Hurkacz ZGASIŁ wielkiego Rogera Federera! POGROM w trzecim secie, Szwajcar bezradny!

2021-07-07 20:42

Hurkacz - Federer WYNIK NA ŻYWO. Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu! Rozpędzony Polak zdemolował Rogera Federera 6:3, 7:6, 6:0. - Marzyłem o takich chwilach od dziecka - mówił wzruszony Hurkacz po ostatniej piłce. Wielki Federer to idol tenisisty z Wrocławia. Ale Hubi zapewniał przed meczem, że poradzi sobie ze stresem. I zagrał wspaniale! W trzecim secie gwiazdor z Bazylei, 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, był już kompletnie bezradny! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Hurkacz - Federer w 1/4 finału Wimbledonu.

Co to był za występ! Co za wspaniały sukces! Hubert Hurkacz (24 l.) jest na ustach całego świata po sensacyjnym zwycięstwie 6:3, 7:6(4), 6:0 nad legendarnym Rogerem Federerem (40 l.). Słynny Szwajcar to idol Polaka, ale rozpędzony Hubi nie miał dla niego litości. - Marzyłem o takich chwilach od dziecka - mówił wzruszony Hurkacz po awansie do półfinału Wimbledonu.

Roger Federer to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, a Hubert Hurkacz podziwiał gwiazdora z Bazylei od dziecka, marząc o pojedynkach ze Szwajcarem. Teraz zagrał z nim na wypełnionym po brzegi londyńskim Korcie Centralnym. I na tej nazywanej świątynią arenie zgasił tenisowego boga. W trzecim secie kompletnie rozbity Federer był już tłem dla fenomenalnego Polaka. - Jestem super dumny i super szczęśliwy - mówił wzruszony Hubi.

Hubert Hurkacz jest pierwszym Polakiem w półfinale Wimbledonu od 2013 roku (Jerzy Janowicz). A Federer przegrał w londyńskim Szlemie 0-3 w setach pierwszy raz od... 2002 roku. Miał wtedy 21 lat. Wrocławianin zarobił 465 tys. funtów czyli prawie 2,5 mln zł.

Hurkacz - Federer NA ŻYWO RELACJA LIVE Wimbledon WYNIK ONLINE

Hubert Hurkacz zagra dzisiaj w ćwierćfinale Wimbledonu ze słynnym Federerem, 20-krotnym zwycięzcą Szlemów. Polski tenisista od dziecka podziwia Szwajcara, ale zapewnia, że Hubert Hurkacz mówi, że zje go trema, gdy wyjdzie ze swoim idolem na słynny Kort Centralnym w Londynie. - Mecz z Rogerem na tak ogromnej arenie to coś wyjątkowego. Lubię gdy tak dużo ludzi ogląda mój mecz. Myślę, że właśnie to kocham w tej grze - powiedział Hubert Hurkacz. Końcówkę meczu z Daniiłem Miedwiediewem zagrałem na tym korcie i przyzwyczaiłem się warunków, wiem jak piłka się tam odbija i jak się gra przy tylu kibicach. Myślę, że to może mi pomóc w następnym meczu, ale muszę być świetnie przygotowany taktycznie. Porozmawiam z moim trenerem i będziemy gotowi - dodał Hurkacz. Polak nabrał pewności siebie odbudował formę, którą zachwycał na początku kwietnia, gdy wygrał Miami Open. - Roger to wyjątkowy zawodnik - powiedział Hurkacz. - To, co osiągnął przez całą karierę, jest niewiarygodne. Sposób, w jaki gra, jest również wyjątkowy. Sam mecz przeciwko niemu w ćwierćfinale jest naprawdę niesamowity. Ale oczywiście jestem tu, aby zagrać jak najlepiej i zrobić wszystko, żeby wygrać - stwierdził Hurkacz.

Hurkacz - Federer RELACJA NA ŻYWO WYNIK Wimbledon LIVE

Kiedy Hubert Hurkacz zagra dzisiaj z Rogerem Federerem, londyńska publiczność wspierać będzie pewnie Szwajcara. Ośmiokrotny mistrz Wimbledonu jest tam bardzo popularny. Zresztą tak jak na całym świecie. - Wiem, że wy też bardzo lubicie go oglądać. To będzie fajna bitwa i mam nadzieję, że mnie też będziecie trochę wspierać - rozbawił brytyjskich kibiców Hurkacz, który za awans do 1/4 finału zarobił 300 tys. funtów czyli prawie 1,6 mln zł. Roger Federer grał z Polakiem raz w 2019 r. w Indian Wells. Hurkacz przegrał wtedy 4:6, 4:6. Wcześniej panowie trenowali razem. - Pamiętam, jak trenowałem z Hurkaczem w Szanghaju, rozgrzewając się przed meczem. Rzadko popełniał błędy, ale kiedy już jakiś mu się przytrafił, przepraszał mnie za każdym razem – wspominał z uśmiechem Federer. - To naprawdę miły chłopak. Jest słodki i cieszę się, że tak dobrze mu teraz idzie - dodał Szwajcar.

Hurkacz - Federer WYNIK LIVE RELACJA NA ŻYWO z Wimbledonu

Mecz Hubert Hurkacz - Roger Federer w 1/4 finału zostanie rozegrany dzisiaj, w środę 7 lipca. Jest już plan gier. Początek meczu Hurkacz - Federer ok. godziny 16.30-17.00 polskiego czasu, po zakończeniu meczu Djoković - Fucsovics, który zacznie się o godzinie 14.30. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Hurkacz - Federer.