Hubert Hurkacz zapowiada: Dopadnę Novaka Djokovicia! Marzę o wygraniu Roland Garros [WYWIAD]

2022-05-11 13:17
Hubert Hurkacz
Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz (25 l.) przegrał w 1. rundzie ATP Masters w Rzymie z Davidem Goffinem i choć po spotkaniu był zły, to przed wielkoszlemowym Roland Garros zapowiada walkę na całego. - Marzę o wygranej - mówi w rozmowie z "Super Expressem". Nie zabrakło też ważnej zapowiedzi w sprawie Novaka Djokovicia.

"Super Express": Szkoda tej przegranej, bo wynik 6:7, 6:7 mógł być w twoją stronę.

Hubert Hurkacz: - David zagrał na wysokim poziomie, a ja w sumie nie, ale była na pewno bardzo zacięta walka. Dałem z siebie wszystko, ale to nie był mój dzień.

- Początek spotkania był w twoim wykonaniu dobry. Pomyślałaś wtedy, że będzie łatwo?

- Nie... Wiedziałem, że będzie ciężko. Wiedziałem, że będzie megawalka, szczególnie na tym korcie.

- Nawierzchnia w Rzymie jest wolna, najwolniejsza w całym sezonie. To przeszkadzało?

- Na pewno czułem zmianę kortu. Zdecydowanie nie jest tutaj szybko. Ja też nie pomogłem sobie serwisem. Nie serwowałem najlepiej.

NIE PRZEGAP! Kiedyś były steki z polędwicy i homary, dziś Boris Becker siedzi w ciasnej celi i jest karmiony peklowaną wołowiną

- W Madrycie warunki do gry były jednak zupełnie inne.

- Nie byłem przyzwyczajony do nawierzchni tutaj, nie było czasu, aby się w nią wczuć przed meczem, ale tak naprawdę po kilku gemach już było z tym trochę lepiej.

- Może ta porażka to efekt natężenia meczów? Grasz w singlu, w deblu. Dużo tego...

- Pod względem fizycznym było dobrze. Jeśli chodzi o moją formę na ziemi, to myślę, że jest nieźle. Dobrze wszystko przebiega i gram coraz lepiej.

- Przed tobą Roland Garros, kluczowy turniej na kortach ziemnych. Jak ocenisz swoją formę przed startem w Paryżu?

- Myślę, że jest nieźle. Przygotowania przebiegają dobrze. Myślę, że gram coraz lepiej. W Rzymie mam jeszcze grę deblową [w duecie z Grigorem Dimitrowem]. Do Rolanda będę się przygotowywał w Monako. Na szlemach jednak nie będę grał w deblu. Stawiam wszystko na singla.

NIE PRZEGAP! Tego o Idze Świątek nie wiedział niemal nikt. Kosztuje ją to potworny wysiłek, niewielu dałoby radę

- Jakie masz marzenia przed tą imprezą?

- Wygrać oczywiście. Celem tak naprawdę jest poprawa. Większa świadomość i rozumienie siebie na korcie.

- Tu niedaleko nas Novak Djoković ma konferencję prasową. Ostatnio wygrał z Tobą w Madrycie, już po raz czwarty. Dopadniesz go w końcu?

- Myślę, że tak... W Madrycie nie zagrałem na takim poziomie, na jakim chciałem. Czasem są takie dni. Próbowałem walczyć...

Sonda
Czy lubisz Huberta Hurkacza?
Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze