Autor: AP Hurkacz - Berrettini RELACJA NA ŻYWO Polak wygrał trzeciego seta! Wimbledon Hurkacz - Berrettini NA ŻYWO WYNIK

Hubert Hurkacz PRZEGRAŁ z Matteo Berrettinim! Finał Wimbledonu nie dla Polaka!

2021-07-09 17:20

Hurkacz - Berrettini WYNIK NA ŻYWO Wimbledon Hubert Hurkacz nie zagra w finale Wimbledonu. Polak zagrał słabiej niż w poprzednich meczach, a jego włoski rywal Matteo Berrettini (nr 9) popisał się równą, kapitalną grą. Hurkacz zdołał urwać jednego seta, ale na więcej tenisista z Rzymu mu nie pozwolił. Wrocławianin przegrał 3:6, 0:6, 7:6, 4:6. Szkoda tej porażki. Hubert rozbudził apetyty na jeszcze większy sukces. Ale to był i tak znakomity występ naszego tenisisty w Londynie. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Hurkacz - Berrettini w 1/2 finału Wimbledonu.

Hurkacz - Berrettini NA ŻYWO RELACJA LIVE Wimbledon WYNIK ONLINE

Hubert Hurkacz czeka już na półfinał Wimbledonu, w którym zagra z Włochem Matteo Berrettinim. Zajmujący 9. miejsce w rankingu ATP tenisista z Rzymu jest faworytem bukmacherów, ale tak samo było przed poprzednimi meczami Hurkacza, z Daniiłem Miedwiediewem i Rogerem Federerem. Oba te pojedynki wygrał Polak, gasząc nadzieje tych gwiazd na triumf w londyńskim Szlemie. - Cały czas wierzyłem w siebie podczas meczów i po prostu ufałem swojej grze, pozostając tak agresywnym, jak tylko mogłem. Na tym starałem się skupić przez cały mecz - powiedział Hurkacz. - Po wygraniu kilku meczów tutaj naprawdę nabrałem pewności siebie i rozpędu. Przed meczem z Federerem bardzo w siebie wierzyłem - dodał tenisista z Wrocławia, który przed Wimbledonem zaliczył serię aż sześciu porażek. - Hubert mimo tych porażek zachowywał spokój, bo wokół siebie ma zespół ludzi, którzy widzą co się z nim dzieje i potrafią ocenić sytuacje - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Hurkacz, ojciec Huberta. Kiedy organizm jest przemęczony i osłabiony, a tak było w tym przypadku, ciężko wydobyć z niego to co najlepsze. Oczywiście było to stresujące i męczące, przede wszystkim dla Huberta. Ale syn cierpliwie czekał i w końcu przetrwał ten kryzys - dodał Krzysztof Hurkacz.

Hurkacz - Berrettini RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE RELACJA z Wimbledonu

Hubert Hurkacz po Wimbledonie awansuje już na pewno na co najmniej 11. miejsce w rankingu ATP. Matteo Berrettini tak jak tenisista z Wrocławia ma 196 cm i potężnie serwuje. Jest dobrym znajomym Zbigniewa Bońka. Trenerem rzymianina jest od dawna Vincenzo Santopadre, były tenisista, a prywatnie zięć prezesa PZPN, mąż Karoliny Boniek, starszej córki „Zibiego”. „Agnieszce Radwańskiej zawsze kibicowałem, nawet jak grała z Włoszkami z mojego klubu. Tutaj jest prawie rodzina! Sorry!” – żartował Boniek przed poprzednim meczem Hurkacza z Berrettinim. Dziewczyną włoskiego tenisisty jest piękna tenisistka Ajla Tomljanovic, która doszła od 1/4 finału Wimbledonu. - Z Hubertem łatwo nie będzie. Rozgrywa świetny sezon i widać, że znakomicie się tutaj czuje. Ograł Miedwiediewa i Federera. Czeka mnie ciężki mecz - mówi Berrettini, który w ćwierćfinale pokonał w czterech setach Kanadyjczyka Feliksa Augera-Aliassime, dobrego kumpla Hurkacza.

Hurkacz - Berrettini WYNIK RELACJA NA ŻYWO Wimbledonu LIVE

Mecz Hubert Hurkacz - Matteo Berrettini w półfinale Wimbledonu zostanie rozegrany w piątek 9 lipca. Półfinały mężczyzn zaczną się o godzinie 14.30 polskiego czasu, najpierw pierwszy, po nim drugi (Djoković - Shapovalov). Początek meczu Hurkacz - Berrettini o godzinie 14.30.