Hubert Hurkacz na turnieju w Marsylii

Autor: CLEMENT MAHOUDEAU / AFP / EAST NEWS Hubert Hurkacz na turnieju w Marsylii

Finał ATP Marsylia

Hubert Hurkacz najlepszy w Marsylii! Polak zdemolował rywala w półtorej godziny. Świetny występ

2023-02-26 15:47

Przed rozpoczęciem finałowego meczu Hubert Hurkacz - Benjamin Bonzi w Marsylii, to Polak wskazywany był jako faworyt i w pierwszym secie wrocławianin dobitnie to pokazał, wygrywając 6:3. W drugiej partii zaczęły się jednak lekkie schody, bowiem jego rywal nie miał zamiaru tanio sprzedać skóry, jednak ostatecznie i tak musiał uznać wyższość Polaka, który wygrał w godzinę i 32 minuty 6:3, 7:6(4).

Hubert Hurkacz - Benjamin Bonzi 6:3, 7:6(4)

Hubert Hurkacz dotychczas wygrał pięć turniejów zaliczanych do cyklu ATP. Ostatni triumf odniósł w czerwcu ubiegłego roku w Halle. Po nieco ponad pół roku wrocławianin stanął przed szansą na kolejny triumf. Choć w ćwierćfinale turnieju w Marsylii był bliski odpadnięcia, zdołał wygrać zacięty mecz z Mikaelem Ymerem. Następnie sprawnie rozprawił się z Aleksandrem Bublikiem.

Hurkacz w finale zmierzy się z 60. rakietą świata, Benjaminem Bonzim. Francuz na pewno będzie mógł liczyć na żywiołowe wsparcie kibiców, ale to reprezentant Polski będzie faworytem tego pojedynku. Panowie jeszcze nigdy nie grali ze sobą i ich pierwsze starcie od razu będzie o bardzo wysoką stawkę. Dla Francuza to może być premierowy triumf w cyklu ATP.