Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Mocne słowa!

Iga Świątek aż nie wytrzymała, gdy to zobaczyła. Spojrzała na swojego idola i złamało się jej serce, "nie chcę, żeby cierpiał"

2023-05-13 18:13

Iga Świątek postanowiła zabrać głos w sprawie, która elektryzuje fanów tenisa. Rafael Nadal, wielki idol polskiej gwiazdy, zmaga się z problemami zdrowotnymi, przez co nie może zagrać w turnieju ATP w Rzymie, a jego występ w Roland Garros stoi pod znakiem zapytania. Polka powiedziała, że nie chce, aby utytułowany tenisista cierpiał i postanowiła powiedzieć, co sądzi o przedłużającej się nieobecności słynnego Hiszpana w tenisowym tourze.

Iga Świątek przejmuje się dość niepokojącymi doniesieniami na temat Rafaela Nadala. Legenda męskiego tenisa ogłosiła, że ze względu na problemy ze zdrowiem nie będzie w stanie wystąpić w turnieju ATP w Rzymie, co było wielkim rozczarowaniem dla wszystkich fanów Hiszpana - w tym Świątek. Polka podkreśla jednak, że nie chciałaby oglądać cierpień swojego idola na korcie.

Iga Świątek szczerze o Nadalu. Nie chce, aby Hiszpan cierpiał

Iga Świątek w trakcie konferencji prasowej została zapytana o Rafaela Nadala. Polka przyznała, że jako wielka fanka Hiszpana nie jest obiektywna. Jak sama mówi, dla niej oglądanie tenisisty w momencie jego cierpienia byłoby bardzo przykrym doświadczeniem.

- Jestem wielką fanką Rafy. Chciałabym widzieć go na korcie. Szanuję to, jakim jest wojownikiem. Zawsze stara się naciskać, poprawiać się, lepiej grać, żeby rywalizować na najwyższym poziomie (...) Nie wiem, z jakim bólem się zmaga. Nie chcę, żeby cierpiał. Nie jestem obiektywna, ponieważ chciałabym widzieć go grającego, ale z drugiej strony wiem, że jeśli będzie cierpiał, to nie będzie to przyjemne do oglądania - dodała polska tenisistka. Wyraziła też nadzieję, że Nadal będzie zdrowy i szczęśliwy, nawet jeśli będzie to oznaczało brak startu we French Open - powiedziała Iga Świątek.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
Najnowsze