Hubert Hurkacz i Iga Świątek

i

Autor: Instagram Hubert Hurkacz i Iga Świątek

United Cup to nowy projekt

Iga Świątek i Hubert Hurkacz połączą siły w wielkim turnieju United Cup? Nowy projekt już na przełomie 2022 i 2023 roku!

2022-10-28 9:30

Iga Świątek i Hubert Hurkacz stworzą polski Dream Team i powalczą razem o wielkie pieniądze? I to już już na przełomie 2022 i 2023 roku! Władze WTA i ATP z wielką pompą ogłosiły właśnie powstanie nowego projektu. Międzynarodowe rozgrywki United Cup zastąpią turniej ATP Cup i będą czymś w rodzaju reaktywacji Pucharu Hopmana. Najlepsi na świecie tenisiści i tenisistki zjednoczą się w rywalizacji 18 najlepszych reprezentacji narodowych. Pula nagród to aż 15 milionów dolarów! Iga Świątek i Hubert Hurkacz to absolutny Top, więc reprezentacja Polski byłaby jednym z faworytów!

United Cup to zawody organizowane wspólne przez ATP, WTA i Tennis Australia. 18 najlepszych reprezentacji narodowych ma rywalizować w Brisbane, Perth i Sydney przez 11 dni, od czwartku 29 grudnia do niedzieli 8 stycznia 2023 r. Będą to drużyny mieszane, a reprezentacja Polki ma pewny awans dzięki wysokiej pozycji w rankingach Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Drużyny będą składać się z trzech do czterech graczy. Mecz ma składać się z dwóch pojedynków singlowych mężczyzn, dwóch pojedynku singlowego kobiet i meczu miksta, zatem tak jak przed laty w Pucharze Hopmana, który kiedyś udało się Polsce wygrać (Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz). Każde miasto będzie gościć dwie grupy po trzy kraje, rywalizujące w formacie każdy z każdym. Zwycięzcy awansują do turnieju Final Four United Cup w Sydney (6-8 stycznia). Losowanie odbędzie się w czwartek 10 listopada.

- United Cup to ważna i strategiczna współpraca między WTA, ATP i Tennis Australia, która odzwierciedla ciągłe zaangażowanie w podnoszenie poziomu naszego sportu - mówi Steve Simon, prezes i dyrektor generalny WTA - Ekscytująca rywalizacja w singlu i grze mieszanej zgromadzi wschodzące gwiazdy i uznanych sportowców z obu Tourów, dając graczom i fanom wyjątkowe wrażenia, w których ostateczny wynik może zostać określony przez rywalizację kobiet i mężczyzn - dodał.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze