Iga Świątek - Karolina Muchova Relacja NA ŻYWO Deszcz już nie pada! WYNIK Live

Autor: AP Iga Świątek odpadła z turnieju WTA Montrealu po szalonym meczu z Jessicą Pegulą!

WTA Montreal

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Montrealu po szalonym meczu z Jessicą Pegulą!

2023-08-12 21:22

Iga Świątek nie zagra w finale turnieju WTA w Montrealu! Polka przegrała z Jessicą Pegulą 2:6, 7:6, 4:6 po szalonym meczu. Najpierw była blisko porażki, ale w niesamowitym stylu wróciła do gry, a potem gdy wydawało się, że zwycięstwo jest blisko, znów opadła z sił. Amerykanka Pegula, która przegrała 5 z 7 poprzednich meczów z Igą Świątek, zagrała świetnie. Kapitalnie czytała kierunki serwisów polskiej faworytki, która miała ogromne problemy przy własnym podaniu. Liderka rankingu była wyraźnie zmęczona po serii trzysetowych meczów granych dzień po dniu. Przed Świątek turniej w Cincinnati, który rusza już w poniedziałek.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 30
Na której nawierzchni najbardziej lubi grać Iga Świątek?
Na żywo

Iga Świątek - Jessica Pegula

2:6, 7:6, 4:6

KONIEC! Iga Świątek na koniec przestrzeliła z forhendu, choć miała otwarty kort po dobrym serwisie. Minimalny aut. Polka przegrywa szalony mecz z Jessicą Pegulą 2:6, 7:6, 4:6. Odpadła z turnieju WTA w Montrealu w półfinale. Przed Igą turniej w Cincinnati, a potem już US Open. Dzisiaj zabrakło trochę sił.

30-40 Niecelny bekhend Igi. Polka broni piłki meczowej

30-30 Potężny forhend Igi po dobrym serwisie!

15-30 Iga dwie piłki od porażki. Pegula znów dominuje

15-15 Świetny bekhend Peguli po crossie. Iga nie dała rady odegrać

15-0 Pewny wolej Polki

2:6, 7:6, 4:5

Gem Pegula. Perfekcyjny gem Amerykanki. Wygrała go szybko i do zera. Na koniec as serwisowy. Iga znów broni się przed porażką, za chwilę będzie serwować

0-40

0-30 Dobry serwis Peguli, dominuje teraz na korcie

2:6, 7:6, 4:4

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Mamy już niestety remis. Iga znów była dziwnie bezradna w gemie serwisowym

15-40 Pegula ma dwa breakpointy

0-30 Problemy Igi w gemie serwisowym, kolejne

2:6, 7:6, 4:3

Gem Pegula. Amerykanka wygrała go "na sucho" - szybko i do zera. Znów łapie kontakt

0-30 po mocnym i płaskim forhendzie Peguli

2:6, 7:6, 4:2

Gem Świątek. Polka znów odskakuje rywalce! Pegula zaczyna się niecierpliwić. Była tak blisko zwycięstwa, które teraz jej ucieka

30-15 Niesamowity skrót Peguli! Ale podkręciła piłkę!

30-0 Znów dwie świetne akcje Igi

2:6, 7:6, 3:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wraca na prowadzenie! Przegrywała 15-30 i wydawało się, że znów przeżywa kryzys, ale potem była seria jej udanych akcji

40-30 Piękna akcja Igi. Ruszyła odważnie do siatki i skończyła punt. Jest breakpoint

30-30 Teraz świetny forhend liderki rankingu. Ładnie przyśpieszyła

15-30 Iga znów jakby oklapła

2:6, 7:6, 2:2

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Ten gem serwisowy zupełnie Idze nie wyszedł. Znów nie obroniła podanie. Wydawało się, że rozkręciła się, ale teraz grała słabo, popełniając błędy

15-40 Podwójny błąd serwisowy Igi. Są breakpointy

15-30 Błąd Igi z forhendu, piłka w siatce

15-15 Pegula wyraźnie złapała drugi oddech

2:6, 7:6, 2:1

Gem Pegula. Amerykanka wygrała go do zera w naprawdę dobrym stylu. Łapie kontakt

0-40 Amerykanka po słabszym okresie teraz znów gra znakomicie. Poziom meczu rośnie

0-30 po dobrym serwisie Peguli

2:6, 7:6, 2:0

Gem Świątek. Polka wygrała go do zera. Amerykanka w tym secie nie wygrała jeszcze ani jednego punktu!

40-0

15-0 Ale gra teraz Iga! Co za forhend!

2:6, 7:6, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga chyba dobre się rozkręciła! Gem wygrany do zera przy podaniu rywalki

Serwuje oczywiście Amerykanka, a Iga ma trzy breakpointy. 40-0

Początek trzeciego seta. Serwuje Pegula

2:6, 7:6

GEM I SET IGA ŚWIĄTEK. Polka była blisko porażki, ale nie pękła i wygrała drugiego seta po tie-breaku! Przed nami decydująca partia!

7-4 JAZDA!!! NA KONIEC PEWNY SMECZ IGI!

6-4 Podwójny błąd serwisowy Peguli! Piłki setowe ma Iga!

5-4 Polka już prowadzi w tie-breaku! Iga wymusiła błąd rywalki

4-4 Po agresywnym forhendzie Świątek Pegula odegrała w siatkę!

NIESAMOWITE! Iga smeczowała i nagle z głośników zaczęła lecieć muzyka. Gra przerwana

3-4 Tym razem taśma pomogła Idze. Piłka podskoczyła i Polka łatwo skończyła punkt

Gem Pegula. Przed nami TIE-BREAK!

30-40 Oj szkoda! Iga minimalnie przestrzeliła. Mogła być piłka setowa...

30-30 A teraz podwójny błąd serwisowy

15-30 As serwisowy Peguli

15-15

15-0 Pegula wpakowała piłkę w siatkę

2:6, 6:5

Gem Świątek. No wreszcie! Iga obroniła podanie i to w naprawdę dobrym stylu. Na koniec wygrywający serwis i bojowy okrzyk polskiej faworytki. W dwóch ostatnich gemach grała naprawdę świetnie

40-0 Świetny bekhend po linii naszej gwiazdy. Iga się rozkręca!

30-0 Błąd Peguli po głębokim uderzeniu Igi. Polka obroni wreszcie podanie?

2:6, 5:5

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Iga grała teraz kapitalnie! Seria niesamowitych akcji. Na koniec zabójczy return!

40-15 Iga nagle zaczęła grać fenomenalnie. Dwie genialne akcje! Są breakpointy

30-15 Kapitalny bekhend Polki

15-0 Pegula znów szalała w defensywie, ale Iga w końcu uderzyła tak, że rywalka już nic nie mogła zrobić

Pegula serwuje po zwycięstwo

2:6, 4:5

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Iga znów nie obroniła podanie. Wyraźnie zmęczona Polka ponownie popełniała błędy i to takie proste. Pegula konsekwentnie pracuje w defensywie i czeka na pomyłki Świątek. A liderka rankingu psuje i psuje

30-40 Niecelny return Peguli

15-40 Znów błędy Polki, teraz przestrzeliła z bekhendu. Są breakpointy

15-15 Znakomita akcja Igi zakończona pewnym forhendem w otwarty już kort

6:2, 4:4

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. JAZDA! Iga przegrywała 15-40, ale najpierw Amerykanka "pomogła", popełniając błędy, a potem były dwie świetne akcje naszej gwiazdy

Iga ma szansę na przełamanie po świetnym returnie. A wydawało się, że już tego gema nie uratuje

40-40 Dwa błędy Amerykanki

15-40 Pegula zdominowała Igę w tym gemie. Przykro się na to patrzy

Wynik meczu to oczywiście 2:6, 3:4

2:6, 3:4

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Iga znów traci serwis. Grała w tym gemie słabo, spóźniając się do uderzeń i popełniając proste błędy

15-40 Co za błąd Igi przy siatce! Przestrzeliła mając już otwarty kort. Są już breakpointy

15-30 Prosty błąd Igi z forhendu. Widać wyraźnie, że kiepsko dziś się czuje na korcie

0-15 Zabójczy return Peguli. Znów znakomicie odczytała kierunek serwisu Igi

2:6, 3:3

Gem Pegula. Amerykanka po grze na przewagi obroniła serwis i mamy już remis w drugim secie

Kolejna równowaga. Iga teraz zagrała sprytnie "przeciw nogom" Peguli

40-40 Dobry return trzykrotnej mistrzyni Roland Garros

30-40

30-30 Teraz Idze nie zabrakło dokładności i cierpliwości. Rywalka szalała znów w defensywie, ale w końcu skapitulowała

15-30 Świetny return Świątek

0-30 Pewny forhend Peguli. Iga wygląda na nieco zmęczoną

0-15 Iga zagrała teraz ramą rakiety. Piłka poleciała wysoko w trybuny

2:6, 3:2

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Niesamowita jest ta niemoc Igi w gemach serwisowych. Na koniec podwójny błąd. Tylko raz obroniła dzisiaj podanie. Liderka rankingu dziś zadziwiająco bezradna w tym elemencie gry

Pegula ma breakpointa. Iga pokpiła sprawę, miała inicjatywę, ale zagrała prosto na rakietę rywalki

40-40

40-30 Iga najpierw błysnęła niesamowitą sprawnością po mocnym returnie Peguli. Potem zaskoczyła ją forhendowym "balonikiem". Wysoki kozioł piłki. Pegula zagrała w siatkę

30-30 Dobry serwis naszej gwiazdy

15-30 Iga zagrała w siatkę po głębokim uderzeniu rywalki

15-15 Błąd Polki po agresywnym returnie rywalki

2:6, 3:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wciąż prowadzi w drugim secie. Przełamała podanie Peguli, która na koniec uderzyła w taśmę. Piłka podskoczyła i spadła na jej stronę kortu

40-15 Iga ma szanse na przełamanie

30-15 Pewny forhend Igi w otwarty kort

15-15 Nieudany return Polki

2:6, 2:1

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Wydawało się, że Iga łapie wiatr w żagle, ale znów teraz grała bardzo nerwowo i niepewnie, popełniając błędy. Na koniec Amerykanka popisała się ładnym forhendem. Ciąg dalszy serwisowej niemocy Igi, ale też trzeba oddać Peguli, że świetnie dziś czyta kierunki serwisów polskiej faworytki

Oj Iga... Znów prosty błąd. Piłka w siatce. Breakpoint

Równowaga po pewnym smeczu Polki. Chwilę wcześniej Iga dostała ostrzeżenie za przekroczenie czasu na serwis

Iga przestrzeliła z bekhendu i broni kolejnego breakpointa

40-40 po błędzie Amerykanki

15-40 Iga ruszyła z konieczności do siatki, a rywalka wyprowadziła zabójczą kontrę. Ma breakpointy

15-15 po rewelacyjnym returnie Amerykanki

2:6, 2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga odskakuje rywalce. Polka zmieniła nieco taktykę. Podnosi nieco piłkę, dodała rotacji. Zaskoczona rywalka popełniała teraz błędy

40-0 Iga ma trzy szanse na przełamanie

30-0 Błąd Amerykanki po sprytnym zagraniu Polki

2:6, 1:0

Gem Świątek. Polka po raz pierwszy dzisiaj obroniła podanie. Przegrywała 15-30, ale potem na szczęście Amerykanka nieco pomogła, popełniając błędy

40-30 Minimalnie niecelny return Amerykanki

15-30 Świetny forhend wzdłuż linii Peguli

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek. Czekamy na lepszą grę Polki

Polka zeszła z kortu. Korzysta z przerwy toaletowej. To już tradycja w jej przypadku. Zawsze to robi po przegranym secie. Jest czas żeby ochłonąć i przemyśleć wszystko

2:6

GEM I SET PEGULA. Iga Świątek przegrała pierwszego seta 2:6. Nie obroniła w nim ani razu serwisu! Grała w tym secie coraz gorzej. A Amerykanka niebezpiecznie się rozkręciła

15-40 Pegula ma już piłki setowe. Iga wciąż bezradna

15-30 po asie serwisowym Amerykanki

2:5

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Iga przegrywała 0-40, odrobiła straty, ale potem znów górą była Amerykanka. Liderka rankingu WTA wciąż bez wygranego gema przy własnym serwisie. Ciężko w to uwierzyć. W poprzednich meczach tak dobrze serwowała

Polka znów broni breakpointa po prostym błędzie

40-40 Iga odrobiła straty. Ładne akcje liderki rankingu

15-40 Jest wreszcie piękny forhend Igi

0-40 Pegula popisała się świetnym forhendem i ma trzy breakpointy. Ciąg dalszy niemocy Igi Świątek...

0-30 I kolejny błąd

0-15 Błąd Igi z forhendu. Słabo gra nasza gwiazda na razie. Oby się rozkręciła

2:4

Gem Pegula. Amerykanka jako pierwsza obroniła podanie. Seria nieudanych returnów Polki. Pegula wygrała tego gema szybko i do zera

0-40 Nieudane returny Polki

2:3

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Niesamowite... Iga znów traci serwis. Na koniec błąd Polki, wpakowała piłkę w siatkę po szybkiej wymianie. W tym meczu nie wygrała jeszcze ani jednego punktu po drugim podaniu!

Iga znów broni breakpointa. Dobry return Peguli

40-40 Potężny return Peguli, ale też drugie podanie Igi było taką wystawką

40-30 Ale Iga teraz szalała w defensywie! Niesamowitą sprawnością teraz błysnęła. W końcu Pegula popsuła przy siatce

30-30 Za dużo tych błędów! Znów miała Iga otwarty kort, ale uderzyła w siatkę.

30-15 Dobre pierwsze podanie Polki

15-15 Iga wreszcie obroni serwis?

2:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka znów wyrównuje. Czwarte przełamanie w meczu. Na koniec świetnie otworzyła sobie kort i uderzyła z forhendu z dużą top-spinową rotacją

40-30 Dwa błędy Peguli. Iga ma breakpointa

15-30 Dziwny błąd Igi z bekhendu. Miała inicjatywę, ale przestrzeliła

15-15 Pegula wpakowała piłkę w siatkę

A tak prezentuje się dziś Iga

1:2

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Trzy gemy i trzy przełamania. Polka roztrwoniła przewagę w gemie, a potem po długiej grze na przewagi znów straciła podanie. Na koniec uderzyła z powietrza i przestrzeliła. Duży aut

Iga broni breakpointa

I znów jest równowaga. Podwójny błąd serwisowy Igi Świątek

Równowaga. Po mocnym forhendzie Igi rywalka odegrała na aut

Pegula ma breakpointa. Taśma jej teraz pomogła bardzo

Kolejna równowaga

Iga ma przewagę. Pegula szalała w defensywie, ale była już bezradna po zabójczym bekhendzie Polki wzdłuż linii

40-40 Duży aut po uderzeniu Polki z forhendu

40-30 Pegula odpowiada znakomitym returnem

40-15 Kolejny dokładny serwis

30-15 Dobry serwis Polki z dużą rotacją

15-15 po błędzie liderki rankingu

1:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Straty odrobione szybko i w dobrym stylu. Pierwszych trzech breakpointów Polka nie wykorzystała, ale potem był czwarty. Mocny smecz Igi po koźle zakończył gema

Idze teraz nie zabrakło dokładności. Doczekała się błędu rywalki i ma znów breakpointa

40-40 Trzy breakpointy były, ale nie udało się ich wykorzystać

40-30 Błąd Polki z forhendu. Pegula go konsekwentnie atakuje

30-0 Świetne returny Polki

0:1

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Iga traci serwis. Na koniec błąd Polki z forhendu. Amerykanka od początku stara się atakować tę stronę naszej gwiazdy

Iga Świątek i Jessica Pegula właśnie pojawiły się na IGA Stadium

W Montrealu jest pochmurno i wieje silny wiatr. Za kilka godzin znów ma zacząć padać deszcz

Już za chwilę półfinał Iga Świątek - Jessica Pegula

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Jessica Pegula w półfinale turnieju WTA w Montrealu. Początek meczu o godzinie 18.30 polskiego czasu

Iga Świątek walczy z Jessicą Pegulą w półfinale turnieju WTA w Montrealu. Polka i Amerykanka grały ze sobą już siedem razy. Bilans tej rywalizacji to 5-2 dla polskiej liderki rankingu WTA, która ostatnio bardzo często wpadała na Amerykankę. W 2022 r. ograła ją aż cztery razy, kolejno w Miami, Roland Garros, US Open i San Diego. W 2023 r. Pegula zrewanżowała się w United Cup w Sydney, wygrywając 6:2, 6:2, ale potem w Dausze znów górą była Iga Świątek. W finale turnieju w Katarze wygrała 6:3, 6:0.

Iga Świątek - Pegula Relacja na żywo wynik live półfinał WTA Montreal

Iga Świątek awansowała do półfinału w Montrealu po zwycięstwie 6:3, 4:6, 6:2 nad Amerykanką Danielle Collins. Jessica Pegula pokonała 6:2, 5:7, 7:5 swoją rodaczkę Coco Gauff. Polka znów znakomicie serwowała. W dwóch ostatnich meczach posłała aż 13 asów (7 z Muchovą i 6 z Collins), co jak na nią jest znakomitą statystyką. - Chciałam w tym meczu grać siłowo i jestem zadowolona, że udało mi się nawet zwiększyć siłę w trzecim secie – powiedziała Iga Świątek po awansie do półfinału. - Czułam, że naprawdę muszę jeszcze bardziej podnieść poziom pod względem intensywności gry. Jestem z siebie naprawdę dumna, że doszłam do półfinału. Cieszę się, że mogę rozegrać kolejny mecz - dodała. W drugim półfinale Jelena Rybakina zagra z Ludmiłą Samsonową.

Iga Świątek - Pegula NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Montreal

Iga Świątek przed meczem z Jessicą Pegulą w półfinale turnieju WTA w Montrealu przyznała, że spodziewa się ciężkiego meczu. - Jessica jest zawsze trudną rywalką, a mecze z nią są intensywne. Jest bardzo solidną i regularną zawodniczką, pokazuje to od początku sezonu - powiedziała Polka. - Nie będzie łatwo, tym bardziej, że jest mało czasu na regenerację, ale w trakcie kariery przekonywałam się już wiele razy, że nie ma to większego znaczenia. Musisz po prosty wyjść na kort i zagrać jak najlepszy tenis. Zamierzam to zrobić i wykorzystać też moje doświadczenie z naszych poprzednich meczów. Fizycznie jestem dobrze przygotowana, więc poziom mojej energii jest wciąż wysoki - dodała Iga Świątek.

Półfinał Świątek - Pegula WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Montrealu

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w 1/2 finału turnieju WTA w Montrealu zostanie rozegrany w sobotę 11 sierpnia. Początek meczu Świątek - Pegula o godzinie 18.30 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z półfinału Świątek - Pegula w Montrealu.