Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO

Iga Świątek lepsza od Sereny Williams?! Były tenisista wskazje istotny szczegół, to Polka robi lepiej

2022-05-19 7:28

Iga Świątek nie ma sobie równych w tym sezonie w cyklu WTA. 20-latka zanotowała serię 28 zwycięstw, co przyniosło jej aż 5 tytułów z rzędu. Teraz przed nią jedna z najważniejszych imprez w całym sezonie, czyli wielkoszlemowy Roland Garros. Iga Świątek wygrała tę imprezę w 2020 roku i zrobi wszystko, by powtórzyć ten sukces. Patrick McEnroe, brat legendarnego Johna McEnroe, twierdzi, że Iga jest zdecydowaną faworytką i porównał ją do jednej z największych tenisistek w historii, Sereny Williams.

Dla Igi Świątek start we French Open to niezwykłe wydarzenie. To tutaj dała się poznać lepiej całemu światu, wygrywając turniej w 2020 roku. Od tamtej pory przeszła drogę od wschodzącej, młodej gwiazdy, do liderki światowego rankingu, która dominuje w całym cyklu WTA. Patrząc na to, jak 20-latka rozprawia się z rywalkami, wydaje się, że przegrać na Roland Garros może tylko sama ze sobą. Patrick McEnroe uważa, że tenisistka z Raszyna nie ma obecnie rywalki, mogącej jej zagrozić na francuskiej imprezie. Zwycięzca Roland Garros w grze podwójnej z 1989 roku porównał grę Igi Świątek do Sereny Williams i jego zdaniem są elementy, które… Polka robi lepiej!

Tim Henman szczerze o Idze Świątek! Słynny Brytyjczyk nie ma wątpliwości przed Roland Garros [WYWIAD TYLKO U NAS]

Iga Świątek jak Serena Willimas? McEnroe porównuje

Dla Igi Świątek występ na Roland Garros będzie wyjątkowy, o czym opowiedziała ona w rozmowie z Super Expressem. – Na pewno jestem podekscytowana przed French Open, bo zawsze jestem. Uwielbiam ten turniej i mam wtedy większe niż zwykle pokłady pozytywnej energiimówiła liderka światowego rankingu w rozmowie z „SE”. Zdaniem Patricka McEnroe, trudno będzie zagrozić polskiej tenisistce w walce o tytuł w Paryżu. Jej dominację porównuje do tej, którą prezentowała 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa, Serena Williams.

Iga Świątek wykorzystana przez podłą rosyjską propagandę. Skandal, na co się zdecydowali! Obrzydliwe i wstrętne

Tim Henman o Idze Świątek

 – Ashleigh Barty była całkiem solidną faworytką do zwycięstwa w Australian Open. Były czasy, kiedy Serena Willams w sile wieku, była wielką faworytką Wimbledonu i US Open. Nie pamiętam jednak sytuacji z niedalekiej przeszłości, by ktoś przeszedłby do grona tak zdecydowanych faworytek jak Iga Świątek. Ciężko sobie wyobrazić, by ktoś ją pokonał na French Open – powiedział McEnroe.

Tego obawia się Iga Świątek. Opowiedziała o tym po zwycięstwie w Rzymie, postawiła sprawę jasno

Brat Johna McEnroe dodaje, że Iga Świątek w pewnych aspektach gra nawet lepiej od legendarnej amerykanki. – Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Igę Świątek grającą kilka lat temu, pomyślałem, że nie widziałem żadnej zawodniczki uderzającej z tak dużą rotacją i tempem. Serena robiła to wszystko, ale nie grała z rotacją górną i przyspieszeniem rakiety, z którymi gra Świątek. Niewiele tenisistek w historii miało taką zwinność w ruchu i umiejętność uderzenia piłki jaką ma Iga. Aż trudno uwierzyć, jak szybko potrafi zagrać. Jest niezwykłą lekkoatletką – powiedział Patrick McEnroe cytowany przez Sport.pl.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra French Open w 2022 roku?
Najnowsze