Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek mecz z USA

i

Autor: AP Iga Świątek - Pegula O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj w nocy United Cup KIEDY gra Iga Świątek mecz z USA

Teraz czas na Australian Open

Iga Świątek pokazała niezwykłe zdjęcie. Fani ruszyli z gratulacjami, mistrzyni zasypana lawiną komentarzy

2023-01-08 13:42

Iga Świątek w pełni zasłużenie zwyciężyła w 88. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku. Rakiety numer jeden na świecie zabrakło jednak na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie, bo w tym czasie rywalizowała w turnieju United Cup w Australii. Po ogłoszeniu wyników Świątek zamieściła jednak w swoich mediach społecznościowych niezwykłe zdjęcie.

Triumfatorka wielkoszlemowych French Open i US Open wyprzedziła trzykrotnego mistrza świata na żużlu i zwycięzcę plebiscytu z 2019 roku Bartosza Zmarzlika oraz trzykrotnego laureata plebiscytu (2015, 2020, 2021) piłkarza Barcelony Roberta Lewandowskiego. Nagrodę w imieniu Igi odebrał jej ojciec Tomasz Świątek. Tenisistka przebywa obecnie na antypodach, gdzie zakończyła właśnie udział w turnieju United Cup. Liderka rankingu WTA nagrała jednak krótką wypowiedź dla gości Gali Mistrzów Sportu w Warszawie, w której - jak zaznaczyła - nie znając jeszcze wyników plebiscytu podziękowała kibicom za głosy i obiecała żartobliwie, że "gówniara z paletką" będzie walczyć o trofea również w tym roku.

Iga Świątek podziękowała kibicom za głosy w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku

Po ogłoszeniu wyników Świątek również zabrała głos, ale już w swoich mediach społecznościowych. "Widoki może i piękne, ale na jajecznicę się tu nie załapałam. Mam za to nadzieję, że bawiliście się na gali wspaniale. Dziękuję baaardzo za wsparcie i wyróżnienie. Ogromnie gratuluję wszystkim nominowanym i nagrodzonym" - napisała na Twitterze, umieszczając przy okazji zdjęcie jednej z pięknych australijskich plaż. Świątek po turnieju United Cup miała wystartować w zawodach w Adelajdzie, ale wycofała się z powodu kontuzji ramienia. W akcji zobaczymy ją zatem ponownie podczas wielkoszlemowego Australian Open, który startuje 16 stycznia.

Daria Abramowicz: Jestem dumna z Igi Świątek, w sporcie nie ma cyborgów
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany