Iga Świątek popłakała się w trakcie meczu WTA Finals. Teraz jej psycholog tłumaczy to zachowanie

2021-12-01 13:00
Iga Świątek
Autor: Marek Zieliński/Super Express

Iga Świątek zakończyła sezon tenisowy występem w turnieju WTA Finals. Nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie nie były zbyt udane dla naszej zawodniczki, która wygrała tylko jedno z trzech spotkań i zajęła ostatnie miejsce w grupie. Już w trakcie pierwszego meczu przeciwko Marii Sakkari nasza zawodniczka nie wytrzymała i zaczęła płakać. Teraz jej zachowanie tłumaczy Daria Abramowicz, psycholog pracująca z Igą Świątek.

Iga Świątek może już w spokoju przygotowywać się do kolejnego sezonu, który rusza na początku 2022 roku. Miniony sezon był dla niej pełen wzlotów i upadków, ale w ostatecznych rozrachunku trzeba uznać go za bardzo udany – Polka wskoczyła do czołowej dziesiątki rankingu WTA (obecnie jest 9.), wygrała dwa turnieje, w tym prestiżowy turniej WTA 1000 w Rzymie, a dobra postawa w całym sezonie zaowocowała ogromnym wyróżnieniem na koniec sezonu – jako dopiero druga Polka w historii Iga Świątek awansowała do WTA Finals – turnieju dla 8 najlepszych zawodniczek danego roku. Już samo to jest wielkim osiągnięciem dla 20-latki, choć jak wiemy, nie poradziła sobie ona tam najlepiej. Wiele dyskusji wywołały m.in. łzy Igi Świątek, których Polka nie potrafiła powstrzymać w trakcie meczu z Marią Sakkari. Teraz zachowanie to tłumaczy Daria Abramowicz.

Czołowy tenisista świata okradziony. Złodziej zabrał mu z szatni zegarek za milion złotych

Psycholog Igi Świątek tłumaczy zachowanie tenisistki na WTA Finals

Daria Abramowicz współpracuje z Igą Świątek i pomaga jej poradzić sobie z wyzwaniami, jakie przed młodą tenisistką stawia gra w największych turniejach tenisowych świata. W rozmowie z radiem ZET Daria Abramowicz wyjaśniła, z czego wynikały łzy Igi Świątek w trakcie meczu z Marią Sakkari. – Jednych dopada frustracja, złość, innych smutek i rozczarowanie, a niekiedy jest to płacz i mówiąc zupełnie wprost, jestem przekonana, że te łzy u Igi jeszcze czasami się pojawią. Nie tylko dlatego, że jest bardzo młoda, ale przede wszystkim ze względu na jej temperament. I to jest zupełnie OK – tłumaczyła pani psycholog.

Iga Świątek szczerze o zarobionych milionach: Pieniądze szczęścia nie dają. Ale dzięki nim mam...

Sama Iga Świątek w niedawnym spotkaniu z mediami wyjawiła, że ogromne emocje jakie jej towarzyszą w takich chwilach wynikają z ogromnych ambicji zawodniczki. – To są ogromne emocje, które w jednej chwili zalewają człowieka. A ja od dziecka bardzo nie lubię przegrywać. Staram się nad tym pracować, bo w tenisie tylko jedna zawodniczka kończy tydzień jako wygrana. Muszę nauczyć się oszczędzać energię i pamiętać o tym, że kolejny turniej to kolejna szansa, których w sezonie jest dużo  – mówiła 20-latka.

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze