Autor: AP Iga Świątek - Qinwen Zheng Relacja NA ŻYWO United Cup Polska - Chiny Świątek - Zheng WYNIK NA ŻYWO Relacja live

United Cup

Iga Świątek - Qinwen Zheng Relacja NA ŻYWO WYNIK United Cup Polska ograła Chiny i jest w półfinale!

2024-01-03 6:47

Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng 6:2, 6:3 w meczu Polska - Chiny w United Cup. Relacja na żywo na sport.se.pl. Po zwycięstwie Huberta Hurkacz nad Zhizhenem Zhangiem (6:3, 6:4) przyszedł czas na pojedynek Iga Świątek - Qinwen Zheng w meczu Polska - Chiny w ćwierćfinale United Cup. Faworytką była Polka, ale młoda Chinka napsuła już jej sporo krwi, a ostatnio prezentowała wysoką formę. Pod koniec poprzedniego sezonu wygrała swój premierowy turniej rangi WTA. Iga Świątek po nerwowym początku przejęła kontrolę i przypieczętowała awans Polski do półfinału United Cup. Śledź naszą relację na żywo i wynik meczu Iga Świątek - Qinwen Zheng w United Cup.

6:2, 6:3

KONIEC! IGA ŚWIĄTEK OGRAŁA QINWEN ZHENG, A POLSKA OGRAŁA CHINY I JEST W PÓŁFINALE

40-15 Jeszcze nie teraz. Zheng trafiła z returnu w samą końcową linię

40-0 Piłki meczowe

30-0 Błąd Chinki z forhendu

15-0 Precyzyjny serwis Polki

6:2, 5:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga blisko zwycięstwa. Na koniec Zheng przestrzeliła z forhendu po długiej wymianie

40-15 Agresywny atak Igi i są breakpointy

30-0 Kolejny podwójny błąd serwisowy Chinki

6:2, 4:3

Gem Świątek. Iga po dobrej grze przerwała serię Chinki. Ważny gem i moment, bo Zheng zaczęła niebezpiecznie się rozkręcać

30-15 Potężny forhend Igi po linii

6:2, 3:3

Gem Zheng. Długi gem, zacięta walka na przewagi. Iga miała w nim kilka breakpointów, ale nie wykorzystała ich i jest już remis w drugim secie

6:2, 3:2

Gem Zheng PRZEŁAMANIE. Chinka wygrywa drugiego gema z rzędu i może zaraz wyrównać w drugim secie. Iga w ostatniej wymianie popełniła błąd, nieczysty zerwany forhend i duży aut

30-40 Świetny return Zheng, która ma breakpointa

30-30 Iga grała teraz bardzo dokładnie

0-30 Agresywna akcja Chinki. Iga ma kłopoty w gemie serwisowym

6:2, 3:1

Gem Zheng. Po grze na przewagi Chinka przerwała serię Polki. Na koniec młoda Qinwen popisała się efektownym smeczem

Kolejna równowaga po dokładnym forhendzie Świątek

40-40 Chinka zagrała skrót, ale Iga nie dała się zaskoczyć

30-40 Sprytne zagranie Zheng

15-30 Znów podwójny błąd serwisowy Chinki. Zheng wyraźnie nie lubi serwować pod słońce, które jest teraz w zenicie

0-30 Dwie nieudane akcje Igi

6:2, 3:0

Gem Świątek. Na koniec szybka i długa wymiana. W końcu Zheng zagrała w siatkę. Iga wygrała już dziewiątego gema z rzędu

40-40 Iga przestrzeliła z forhendu, mały aut

40-30 Efektowny forhend Zheng

40-15 Piłka zawadziła o taśmę, ale Iga popisała się szybkością i refleksem

15-15 Niecelny return Chinki

6:2, 2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga przegrywała w nim 15-40, ale Chinka znów się pogubiła. Ósmy gem z rzędu wygrany przez liderkę rankingu

Mocny return Polki i jest breakpoint

40-40 Kolejny podwójny błąd serwisowy Zheng

15-40 Nieudane returny Świątek

15-15 Mocny forhend Zheng po dobrym serwisie

6:2, 1:0

Gem Świątek. Polka wygrała go do zera, na koniec dobry kick-serwis Igi, która zgarnęła już siódmego gema z rzędu

40-0 Iga czuje się coraz pewniej na korcie

30-0 Dobra reakcja Igi i krótszy return rywalki

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:2

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Na koniec Chinka Zheng zupełnie się pogubiła. Trzy podwójne błędy serwisowe, a potem znów niewymuszony błąd

40-0 Niesamowite... Trzeci podwójny błąd Chinki

30-0 Dwa podwójne błędy serwisowy Zheng

5:2

Gem Świątek. Iga grała w nim nerwowo i nierówno, musiała bronić breakpointa. Na szczęście udało się opanować sytuację. Na koniec niewymuszony błąd Zheng, która przestrzeliła w dobrej sytuacji

4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wyraźnie się rozkręciła. Teraz świetnie returnowała. Na koniec błąd Chinki po szybkim returnie Polki

40-15 Potężny forhend Igi z bardzo mocną rotacją. Są breakpointy

30-15 As serwisowy Zheng

30-0 Kapitalny bekhend wzdłuż linii liderki rankingu

3:2

Gem Świątek. Polka zgarnia trzeciego gema z rzędu. Było 40-0, ale potem przewaga Igi stopniała do 40-30. Na szczęście po chwili był celny i mocny serwis Świątek

40-30 Teraz błąd Polki

40-15 Ładna ofensywna akcja Zheng przy siatce

40-0 Piękny bekhend Świątek

30-0 Chinka coraz częściej myli się pod presją. Iga narzuca szybkie tempo

2:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Jazda! - krzyknęła sobie Iga po ostatniej akcji. Wygrała gema do zera i mamy już remis

40-0 Niecelny forhend Chinki. Są breakpointy

30-0 po podwójnym błędzie serwisowym Zheng

1:2

Gem Świątek. Bardzo dobry gem serwisowy Igi, wygrany do zera. Polka łapie kontakt

40-0 Dobry drugi serwis naszej gwiazdy

30-0 Teraz zaskakujący skrót Igi

0:2

Gem Zheng. Chinka na koniec zaskoczyła Polkę dobrym skrótem. Poszła za ciosem. Zaskakujący początek. Zheng gra bardzo dobrze

30-40 Niecelny forhend Igi, celowała w narożnik kortu

30-30 Podwójny błąd serwisowy Chinki

15-15 Zheng trafiła mocno po crossie

15-0 Agresywny i skuteczny atak Igi

0:1

Gem Zheng PRZEŁAMANIE. Na koniec znów mocny return Chinki i błąd Polki popełniony pod presją. Nieudany początek meczu w wykonaniu Igi

15-40 Błąd Polki po mocnym returnie Chinki. Iga broni od razu breakpointów

15-30 Znów forhendowy błąd Świątek

15-15 Iga zagrała w siatkę po długiej wymianie

15-0 Mocny serwis Polki

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

Trwa już rozgrzewka

Losowanie wygrała Chinka i wybrała - co ciekawe - odbiór. Zatem zacznie Iga Świątek

Iga Świątek i Qinwen Zheng są już na korcie w Perth

Jeżeli Iga Świątek pokona Qinwen Zheng, Polska będzie już pewna zwycięstwa i awansu do półfinału

Hubert Hurkacz właśnie pokonał Zhizhena Zhanga 6:3, 6:4! Polska prowadzi z Chinami 1-0. Za chwilę mecz Igi Świątek z Qinwen Zheng

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Qinwen Zheng w ćwierćfinale United Cup (mecz Polska - Chiny). Początek spotkania ok. godz. 4.30-5.00 polskiego czasu

Iga Świątek walczy z Qinwen Zheng w meczu Polska - Chiny w ćwierćfinale United Cup. To już piąty pojedynek Polki z młodą Chinką, która zajmuje obecnie 14. miejsce. Wszystkie poprzednie wygrała Świątek.

Iga Świątek - Qinwen Zheng Relacja NA ŻYWO United Cup Polska - Chiny WYNIK LIVE

Iga Świątek i Qinwen Zheng po raz pierwszy zagrały ze sobą w Roland Garros 2022. To spotkanie miało sporą dramaturgię. Polka na drodze do drugiego paryskiego triumfu wygrała z Chinką 6:7, 6:0, 6:2, która w trakcie intensywnego spotkania opadła z sił. Dokuczała jej kontuzja i bóle menstruacyjne. To był jedyny set przegrany przez naszą gwiazdę w tym turnieju. Kolejne mecze Świątek z Zheng również były ciekawe. Pod koniec sezonu 2022 Iga Świątek pokonała Chinkę 6:4, 4:6, 6:1 w San Diego. W minionym sezonie ograła ją również 6:1, 6:4 w Stuttgarcie i 3:6, 6:1, 6:1 w Cincinnati.

Iga Świątek - Qinwen Zheng WYNIK NA ŻYWO Relacja live United Cup

Iga Świątek i Hubert Hurkacz poprowadzili rozstawioną z numerem 1 reprezentację Polski do ćwierćfinału United Cup, wygrywając grupę A. Najpierw rozbili 3-0 Brazylię, a potem w decydującym o pierwszym miejscu w grupie meczu pokonali 2-1 Hiszpanię. Hurkacz przegrał 6:3, 3:6, 4:6 z Alejandrem Davidovichem Fokiną, ale potem do akcji wkroczyła Iga Świątek, która rozgromiła 6:2, 6:1 Sarę Sorribes Tormo. Potem była demolka w meczu miksta. Świątek i Hurkacz zlali Hiszpanów 6:0, 6:0.