Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Ciekawa kreacja

Iga Świątek zaskoczyła skórzaną marynarką! Zdradziła, czy wybiera się na mundial! ZDJĘCIA

2022-11-18 14:33

Iga Świątek zakończyła już urlop. Najlepsza tenisistka na świecie wypoczywała na Karaibach na wyspie Anguilla, ale zdradziła już, że po krótkich wakacjach rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. - Jestem w takim wieku, że tydzień wakacji wystarczy na razie. Spędziłam super czas i nie myślałam w ogóle o tenisie, ale teraz powrót do pracy - powiedziała Iga Świątek w rozmowie z byłym siatkarzem Łukaszem Kadziewiczem. Łączenie na żywo przeprowadzono w związku ze startem plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Roku, w którym Iga Świątek będzie oczywiście główną faworytką.

Iga Świątek po pełnym sukcesów sezonie wypoczywała w luksusowym kurorcie na wyspie Anguilla, gdzie wygrzewała się na plaży, ale też uczyła turystów grać w tenisa. Teraz liderka rankingu WTA rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Potwierdziła to również w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem. Wywiad przeprowadzono w związku ze startem plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Roku. - Kiedy myślę o tym, jak będzie wyglądał nowy sezon, to najmądrzejsze z mojej strony byłyby, żeby nie myśleć o bronionych punktach, ale kontynuować to co robiłam. Nie mówię o wynikach, ale o nastawieniu i koncentracji na odpowiednich rzeczach - powiedziała tenisistka z Raszyna.

Iga Świątek czy Robert Lewandowski? Jak zdecydują kibice?

Iga Świątek zaskoczyła ciekawą kreacją. W czasie wywiadu przeprowadzonego na żywo miała na sobie skórzaną marynarkę w interesującym kolorze. Czy tenisistka wygra plebiscyt "PS"? Po pierwszym triumfie w Roland Garros w 2020 r. zajęła drugie miejsce, za Robertem Lewandowskim. - Zawsze widzę konkurencję i też wiem, że mamy wielu wspaniałych sportowców w Polsce, ale myślę, że w tym roku mam największe szanse, żeby zająć wysoką pozycję i żeby wygrać, więc mam nadzieje, że głosowanie potoczy się w taką stronę, ale też tutaj też nie mam wpływu na to, jak to będzie wyglądało - stwierdziła Iga Świątek. - Jest zupełnie inaczej na korcie, więc postaram się tego nie analizować, ale po prostu cieszyć się tym, że jestem w tym gronie i że może zdobędę jakieś fajne miejsce - dodała z uśmiechem liderka rankingu tenisistek.

Iga Świątek zdradziła, nad czym będzie pracować przed nowym sezonem

Nad czym Iga Świątek będzie pracować przed nowym sezonem? - Generalnie nie jestem dobra jeżeli chodzi o analizę i planowanie, to zostawiam raczej trenerom i cieszę się, że mam taki zespół, któremu bardzo ufam. Wiem, że po prostu zrobimy dobrą pracę i że jestem w dobrych rękach jeżeli chodzi o trenera Tomasza Wiktorowskiego i o to, co on wyobraża sobie, że zrobimy na korcie - powiedziała Iga Świątek. - Wiem, że zawsze jego celem było to, żeby bardziej urozmaicić moją grę, żebym miała generalnie więcej narzędzi. Myślę, że będziemy też sporo pracować nad wolejem, który bardzo się poprawił w tym sezonie, ale jeszcze też jest dużo do zrobienia. Zawsze jest dużo do poprawy nawet jeśli się jest pierwszym na świecie, więc ja jestem podekscytowana na ten czas - stwierdziła Iga, a pytana o cele na nowy sezon, odparła: - Wielkie Szlemy zawsze będą moim głównym celem i też w tym sezonie chciałabym zmienić moją grę na trawie i w końcu się nauczyć na niej grać, ale nie mam celów stricte wynikowych. One pewnie postaną jak polecimy do Australii i też będę wiedziała, jak się czuję po okresie przygotowawczym - która podziękowała kibicom za wsparcie. - Mam nadzieję, że będziecie ze mną także w przyszłym sezonie, niezależnie od tego co się będzie działo - podkreśliła Iga.

Iga Świątek wybiera się na mundial?

Czy Iga Świątek wybiera się na piłkarski mundial? Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zagra w pokazowym turnieju w Dubaju, z którego jest blisko do Kataru. - Nie myślałam o tym, ale na pewno przemyślę. Muszę też zapytać się zespołu, czy znajdziemy na to czas, bo faktycznie ten okres przygotowawczy jest dość krótki i zobaczymy, czy taki wyjazd można by było wcisnąć. Rozważymy. Dziękuję za pomysł! - uśmiechała się Iga.

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze