Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Będzie coraz trudniej?

Igę Świątek czeka bardzo trudny okres. Złowieszcza opinia legendy tenisa, rywalki tylko na to czekają

2023-03-30 11:12

Iga Świątek musiała zrobić sobie przymusową przerwę w występach z powodu urazu. Z tego też względu nie wzięła udziału w Miami Open, gdzie miała bronić tytułu. Ponadto w Indian Wells ponownie nie poradziła sobie z Jeleną Rybakiną. Legenda żeńskiego tenisa, Martina Navratilova uważa, że zawodniczki będą chciały wykorzystać najmniejszą słabość Polki i przez to Świątek może mieć coraz trudniej.

Iga Świątek przyzwyczaiła polskich kibiców do serii zwycięstw. Tak było w poprzednim sezonie, gdzie przez kilka miesięcy tenisistka była nie do pokonania i została niekwestionowaną liderką kobiecego tenisa. Wydawało się, że taki stan rzeczy może potrwać i przełoży się na obecny sezon. Jednak w ostatnich tygodniach Świątek nie dominuje już tak w turniejach, jak miało to miejsce w środku 2022 roku.

Legenda ze złowieszczą przepowiednią odnośnie Świątek. Może być naprawdę trudno

Od początku roku Świątek przegrała już pięć spotkań, a jej prawdziwym koszmarem staje się Jelena Rybakina. Reprezentantka Kazachstanu w ostatnich trzech bezpośrednich rywalizacjach trzykrotnie ograła liderkę rankingu WTA. Martina Navratilova, legenda kobiecego tenisa uważa, że początek sezonu jest sygnałem, że rywalki pomału rozszyfrowują Świątek i kolejne miesiące mogą być dla niej trudne.

- W tym roku miała kilka czkawek i być może nie poszło jej tak dobrze, jak by sobie tego życzyła. Rywalki to czują - oceniła Czeszka cytowana przez portal yardbreaker.com. - Kiedy widzą, jak inne zawodniczki pokonują Igę lub sprawiają jej kłopoty, myślą: "Dlaczego nie ja?". To daje im pewność siebie, więc teraz Idze będzie ciężko - oceniła 66-letnia legenda.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze