Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne 2023

i

Autor: Internazionali BNL d'Italia Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne 2023

Ale kasa!

Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? WTA Rzym PREMIE Nagrody pieniężne 2023

2023-05-14 18:44

WTA Rzym PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Jakie są premie w WTA Rzym Nagrody pieniężne. Trwa już turnieju w Rzymie, a Iga Świątek jest już w 4. rundzie i w poniedziałek powalczy o ćwierćfinał. Polka ma szansę dokonać kolejnej niezwykłej rzeczy. Iga Świątek zdominowała turniej w Rzymie w latach 2021 i 2022. Jeżeli znów podbije stolicę Italii, po raz pierwszy w karierze wygra te same zawody trzy razy. Rywalizacja w Rzymie toczy się nie tylko o prestiż, sławę i rankingowe punkty, ale również o duże pieniądze. Sprawdź, ile Iga Świątek zarobiła w Rzymie polscy tenisiści. ?

Trwa turniej WTA w Rzymie. Iga Świątek jest już w 4. rundzie po zwycięstwie 6:2, 6:0 nad Ukrainką Łesią Curenko. Niestety pozostali polscy tenisiści odpadli już w turniejów singla. Rywalizacja w turnieju WTA w Rzymie toczy się o duże premie, większe niż rok temu.

WTA Rzym PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie?

Bilans Igi Świątek w Rzymie w poprzednich dwóch edycjach to 11 zwycięstw, tylko jeden przegrany set (z B. Krejcikovą) i... mnóstwo spałaszowanego tiramisu, którym Polka świętowała w Wiecznym Mieście swoje sukcesy. W wielkich finałach wręcz demolowała słynne rywalki - 6:0, 6:0 z Karoliną Pliskovą (2021) i 6:2, 6:2 z Ons Jabeur (2022). Korty ziemne na Foro Italico są bardzo wolne, co pasuje polskiej Królowej Mączki, która w trakcie wymian ma więcej czasu na wygenerowanie swoich potężnych top-spinowych uderzeń, zabójczych na tej nawierzchni. Czuję się tutaj bardzo pewnie. Te warunki mi pasują, a do tego uwielbiam Włochy. Naprawdę miło było tutaj wrócić – mówi Polka. Iga Świątek za awans do 4. rundy zarobiła już 39,1 tysięcy euro (ok. 178 tys. złotych).

Ile zarobiła Iga Świątek w Rzymie? Premie nagrody pieniądze w WTA Rzym 2023

Dla Igi Świątek występ w Rzymie to również próba generalna przed Roland Garros. I okazja do zgarnięcia dużej wypłaty. Rok temu szeroko komentowano wysokość premii w rzymskich turniejach WTA i ATP, bo w tym męskim nagrody finansowe były dużo wyższe. Mistrz (N. Djoković) zarobił wtedy 836,3 tys. euro, a Iga dostała tylko 332,2 tys. euro. Teraz panowie znów zgarną więcej - 1,1 mln euro dla mistrza ATP i 521,7 tys. euro dla mistrzyni WTA. - Tenis jest jednym ze sportów, w których mówimy o równości, ale wciąż jest wiele rzeczy, nad którymi możemy popracować, jeśli chodzi o wygrywanie takich samych nagród pieniężnych w niektórych turniejach WTA w porównaniu do ATP na tym samym poziomie - komentowała Iga Świątek. - Jak wiadomo, w turniejach Wielkiego Szlema premie są już równie. To miłe, ale na pewno byłoby dobrze, gdyby WTA skupiło się jeszcze na tym problemie. Dużo jest w tym biznesu, a czasem również polityki. Rozumiem też ludzi, którzy mówią, że męski tenis jest przyjemniejszy do oglądania. Uważam jednak, że śledzenie kobiecego tenisa daje te same emocje, a czasem nawet większe, bo jako kobiety jesteśmy nieco bardziej emocjonalne - dodała z uśmiechem Iga.

WTA Rzym 2023 PREMIE Jakie są nagrody pieniężne w turnieju WTA w Rzymie?

Premie w turnieju WTA Rzym 2023

  • I runda - 7 828 euro
  • II runda - 12 652
  • III runda - 22 700
  • IV runda - 39 130
  • 1/4 finału - 79 930
  • 1/2 finału - 143 490
  • finał - 272 200
  • zwycięstwo - 521 754
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze