Iga Świątek, Jan Tomaszewski

i

Autor: Alberto Pezzali/AP, Tomasz Radzik/Super Express

Tomaszewski o Świątek

Jan Tomaszewski broni Igę Świątek! Na Polkę posypały się gromy, legendarny bramkarz zdziwiony

2022-09-05 18:28

Jan Tomaszewski już nie raz wypowiadał się na temat najlepszej polskiej tenisistki. Były bramkarz reprezentacji Polski jest wielkim fanem Igi Świątek i uważnie śledzi jej karierę. Przed starciem z Jule Niemeier Tomaszewski jest dobrej myśli, ale odniósł się także do krytyki, jaka spadła na polską tenisistkę po zrobieniu „pajacyka” podczas meczu z Lauren Davies.

Przypomnijmy, że w starciu z Lauren Davies, w jednej z akcji w drugim secie, Iga Świątek spróbowała rozproszyć rywalkę przy siatce, robiąc coś w rodzaju „pajacyka” – energicznie, szeroko rozłożyła ręce i podniosła rakietę do góry. Ostatecznie nie przyniosło to żadnego efektu, bo Davies i tak wygrała punkt, a Polka już później nie próbowała takich sztuczek. Okazało się, że gdyby Świątek zdobyła wówczas punkt, to sędzia miał prawo jej go odebrać, bowiem takie zachowanie jest zakazane. Na liderkę rankingu spadła spora krytyka za to zachowanie, choć była to jednorazowa sytuacja i wszystko wskazuje na to, że nie przeprowadzona z rozmysłem, lecz pod wpływem emocji. Ostatecznie nie wpłynęła ona także na przebieg rywalizacji. Jan Tomaszewski należy do tych, którzy bronią w tej sytuacji polskiej zawodniczki.

Fani zażenowani zachowaniem Igi Świątek! Wszystko przez jedno zagranie, posypały się gromy!

Świątek idzie jak burza przez US Open. Kolejna wygrana Polki
Sonda
Czy Iga Świątek wygra US Open?

Jan Tomaszewski nie rozumie krytyki w kierunku Świątek

Legendarny bramkarz nie raz podkreślał, że śledzi poczynania naszej najlepszej tenisistki. Przyznał, że będzie oglądał także mecz z Niemeier i liczy na kolejną wygraną. – Naturalnie, że wierzę w zwycięstwo. Nie rozumiem jednak zachowania McEnroe i innych, którzy krytykują Igę za tego „pajacyka”. Osobiście nie wiedziałem, że to jest jakieś „przestępstwo” moralne. Nie wiem, jak to mam komentować, ale niech Iga się nie przejmuje krytyką – podkreślił Tomaszewski w rozmowie LIVE z „Super Expressem”.

Iga Świątek zagrała z Agnieszką Radwańską! Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

Tomaszewski jest zdania, że ostatnie niepowodzenia mogły wynikać z przemęczenia związanym z nieprawdopodobną serią zwycięstw polskiej tenisistki. – Oczywiście, że będę oglądał. W ostatnim meczu przegrywała 1:4 i wygrała 6:4, wygrała pięć gemów z rzędu. To świadczy o jej możliwościach. Ona się troszeczkę zblokowała tymi 37 wygranymi. Ona o tym myślała i to było po prostu złe, w tym wieku nie wytrzymała tego i było widać potem w kilku turniejach, że to ją troszeczkę zahamowało – ocenia były reprezentant Polski.

Jan Tomaszewski atakuje Michniewicza. Zarzuca mu jedną rzecz, mowa o eksperymencie

Jego zdaniem, jeśli Świątek pokona Niemeier, to o zwycięstwo w całym turnieju będzie już łatwiej, choć, jak sam przyznał, nikt nie ma patentu na zwycięstwo. – Sądzę, że jak dzisiaj wygra, to będzie droga otwarta aby wygrała całe US Open. Chociaż jeszcze raz mówię, już przy 1/4 czy 1/2 finału, to już są zawodniczki z wysokiej półki i tam jest wszystko możliwe. Trzeba Idze życzyć jak najlepiej, bo mamy kolejną po Lewandowskim świetną reklamę naszego kraju – zakończył.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze