Jerzy Janowicz Walencja 2013

Autor: archiwum se.pl Jerzy Janowicz Walencja 2013

Janowicz - Benneteau, wynik 5:7, 1:6. Polak odpadł z turnieju w Cincinnati. Zapis relacji LIVE

2014-08-14 20:39

Jerzy Janowicz nie przedłużył serii świetnych występów i zwycięstw w turnieju ATP w Cincinnati. W III rundzie polski tenisista przegrał z Julienem Benneteau 5:7, 1:6. W pierwszym secie łodzianin grał dobrze aż do ostatniego gema, kiedy jego proste błędy okazały się bardzo kosztowne. Przegrał tę partię, a potem wściekły na siebie grał coraz gorzej. - Komedia! Co jest?! Jakiś dramat! - pokrzykiwał na siebie po kolejnych zepsutych zagraniach. A Francuz spokojnie wygrywał gema za gemem. Poniżej zapis relacji LIVE z tego pojedynku.

Real Madryt - Ajax Amsterdam

Witamy w relacji na żywo z meczu Real Madryt - Ajax Amsterdam. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 21:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Mistrzów. W spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Real Madryt zmierzy się z Ajaksem Amsterdam!

Przed Realem być może jedno z najważniejszych spotkań w obecnym sezonie. Królewskim nie pozostało nic innego, jak walka o kolejny z rzędu triumf w Lidze Mistrzów. Szans na wygranie Pucharu Króla nie mają już żadnych, a w ostatni weekend oddaliła się także perspektywa wywalczenia tytułu mistrza Hiszpanii.

Real nadziei został pozbawiony przede wszystkim przez FC Barcelonę, która w ciągu zaledwie trzech dni ograła zespół z Madrytu dwukrotnie. Dla Królewskich był to prawdziwy cios i potwierdzenie tego, że w obecnych rozgrywkach przeżywają naprawdę trudne chwile. Jedynym pocieszeniem jest właśnie Champions League.

Ale żeby i w tych rozgrywkach mieć jeszcze szanse wywalczenia trofeum, Real musi pokonać w dwumeczu Ajax. W lepszej sytuacji są gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy w Amsterdamie wygrali 2:1, ale holenderska ekipa nie zamierza się poddać. Już w pierwszym spotkaniu niewiele zabrakło, aby doszło do niespodzianki.

Zaczynamy!

4'

Słupek ratuje Ajax! Pierwsza groźna sytuacja Realu. Z prawej strony dośrodkował Vasquez, a w polu karnym gości świetnie odnalazł się Varane, ale zabrakło mu naprawdę niewiele do szczęścia.

7'

GOOOOOOOOL! Hakim Ziyech!!!

I mamy małą sensację w Madrycie! Świetna kontra w wykonaniu Ajaksu, który jest teraz o jedno trafienie od awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Akcję gości po podaniu Tadicia płaskim strzałem z dwunastu metrów wykończył Ziyech.

12'

Zagotowało się nieco w polu karnym Ajaksu. W szesnastce z piłką pojawił się Kroos. Miał małe problemy z przyjęciem piłki, co spowodowało, że dopadli do niego obrońcy i pomocnik gospodarzy nie oddał nawet strzału.

16'

Jeśli przypomnieć sobie, jak wyglądała gra Realu przeciwko Barcelonie, to teraz jest podobnie. Ajax zamknięty przed własnym polem karnym, a Królewscy i tak nie potrafią sprawdzić umiejętności golkipera przeciwników.

18'

GOOOOOOOOL!!! David Nereeees!!

SZOK w Madrycie! W tym momencie Ajax jest w ćwierćfinale! Cóż za akcja Tadicia, cóż za bierność obrońców Realu! Kapitalnie zachował się Serb, który dograł do wybiegającego sam na sam Neresa. Brazylijczyk nie miał problemów z pokonaniem Courtois.

23'

Kolejna świetna akcja holenderskiej ekipy. Po podaniu, jakżeby inaczej, Tadicia, Neres znowu pędził na bramkę Realu sam. Tym razem był wyrzucony nieco do boku. Chciał przelobować belgijskiego golkipera, ale nie trafił w bramkę.

25'

A teraz bardzo dobra interwencja Onany. Bramkarz drużyny z Amsterdamu musiał wyciągnąć się, jak struna po uderzeniu Viniciusa, ale zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

29'

Meczu nie zdoła dokończyć Vasquez. Piłkarz opuszcza boisko ze łzami w oczach. Jego miejsce zajmie Bale.

32'

A Vinicius, jak to Vinicius. Brazylijczyk przebiegł z piłką dobrych trzydzieści metrów. Wpadł w pole karne, wyrzucił się do boku i strzelił w boczną siatkę. W dodatku chyba nabawił się urazu. To jest już fatum Realu.

34'

Groźne uderzenie Ziyecha! Ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Courtois. To mógłby być gwóźdź do trumny Realu.

36'

Nieprawdopodobne obrazki oglądamy w Madrycie. Drugi piłkarz Realu schodzi z murawy zapłakany. Vinicius nie będzie w stanie kontynuować gry. Druga zmiana w ekipie Królewskich. Marco Asensio na boisku

40'

Dużo, bardzo dużo niedokładności w poczynaniach Realu. Gospodarze od kilku minut nawet nie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Onanę.

43'

Jeszcze raz słupek ratuje Ajax! Tym razem z ostrego kąta uderzył Bale. Walijczyk chciał podciąć piłkę nad Onaną, ale ta odbiła się od obramowania!

Koniec pierwszej połowy!

Do przerwy na Santiago Bernabeu mamy sensację! Jeśli Ajax nie pozwoli rywalom na zdobycie bramki zamelduje się w kolejnej fazie rozgrywek. Goście może nie są stroną dominującą, ale ich gra może się podobać. Wiedzą, co chcą osiągnąć i robią wszystko aby to zdobyć.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

49'

Groźny strzał Asensio z ostrego kąta! Hiszpan bardzo mocno podkręcił piłkę, ale ta ominęła jednak prawy słupek bramki Ajaksu.

51'

Pięciu obrońców Realu, trzech piłkarzy gości pod polem karnym Królewskich. I co? I Tadić zagrał za linię obrony do Van de Beeka, który oddał groźny strzał, ale na posterunku był Courtois.

55'

Holendrzy najwyraźniej nie zamierzają murować dostępu do swojej bramki i wydaje się, że atak, to najlepsza możliwa obrona w ich wykonaniu. Ajax przebywa na połowie Realu.

59'

Świetna indywidualna akcja Benzemy po lewej stronie boiska. Francuz z łatwością minął Ziyecha i z ostrego kąta chciał pokonać Onanę. Ale znów zabrakło precyzji.

62'

GOOOOOOOOL! Dusan Tadić!

Trwają jeszcze konsultacje z VAR-em. Chodzi o sytuację, w której piłka prawdopodobnie wyszła za linię boczną przy akcji bramkowej.

67'

Gol uznany! Real na kolanach! Real prawie poza Ligą Mistrzów! Kolejna świetna akcja Ajaksu. Ale najwięcej zrobił tu Mazraoui, który wyłuskał piłkę właśnie przy linii bocznej. Potem wszystko poszło, jak po sznurku, a zwieńczeniem akcji był cudowny gol Tadicia.

70'

GOOOOOOOL! Marco Asensio!

A jednak będziemy mieli tu jeszcze emocje! Piękny strzał Asensio zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Onana nie miał żadnych szans. Real potrzebuje dwóch bramek do awansu.

72'

GOOOOOOOOOL! Lasse Schone!!!

CHE GOLAZOOOO - mogliby zakrzyknąć komentatorzy w Hiszpanii i na pewno tak zrobili! NIEPRAWDOPODOBNY gol Schone. Duńczyk uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego który był niemal przy narożniku boiska. Wrzucił piłkę za kołnierz bramkarzowi Realu!

77'

Tu już chyba nie ma mowy o tym, aby Real odrobił straty. W piłce cuda się zdarzały, ale chyba nie takie. Ajax po prostu zasługuje na awans.

82'

Ajax gra już niesamowicie spokojnie. W poczynaniach piłkarzy holenderskiej drużyny widać pewność siebie. Ale tą emanowali przecież w obu meczach z Królewskimi.

85'

Jak nie wykorzystał tego Real?! Blind popełnił ogromny błąd, stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Przejął ją Modrić, który wraz z Benzemą popędził na bramkę Ajaksu. Chorwat wyłożył futbolówkę koledze z drużyny, a Francuz... poślizgnął się na piątym metrze.

87'

A teraz bardzo podobny błąd po drugiej stronie boiska. Tym razem do pustej bramki nie trafił Ziyech!

90'

Arbiter doliczył jeszcze pięć minut, ale tu już nic się nie zmieni. Na trybunach słychać gromkie "ole!" kibiców z Amsterdamu.