Jerzy Janowicz

Janowicz - Kavcić 6:3, 6:3, 7:5. Zwycięstwo "Jerzyka" w meczu Pucharu Davisa Polska - Słowenia

2013-02-01 19:33

Za nami pierwszy mecz Pucharu Davisa, w ktorym Jerzy Janowicz pokonał Bojana Kavcica 6:3, 6:3, 7:5. Wygrana "Jerzyka" dała Polsce prowadzenie w meczu ze słowenią.

Pierwszy set rozpoczął się dla reprezentanta Polski idealnie. Po trzech rozegranych gemach Janowicz prowadził już 3:0, zalicząc po drodze jedno przełamanie. W dalszym etapie gry "Jerzyk" jeszcze raz potrafił wygrać gema przy podaniu rywala, jednak to samo w odpowiedzi uczynił Kavcić. Ostatecznie Polak rozstrzygnął seta na swoją korzyść, wygrywając 6:3.

Druga partia miała początek podobny do pierwszej. Janowicz od razu przełamał rywala, a nastepnie regularnie wygrywał własne gemy serwisowe. Co prawda Słoweniec w tym secie postawił Polakowi większy opór niż w pierwszym, jednak jego gra daleka była od tej, którą prezentowal "Jerzyk". Nasz zawodnik ponownie wygrał seta 6:3.

Wiele wskazywało na to, że w trzeciej partii Janowicz równie gładko poradzi sobie z rywalem, a tymczasem ten nie zamierzał dać za wygraną. Obaj tenisiści regularnie wygrywali swoje podania i o zwycięstwie zadecydował dopiero dwunasty gem, w którym "Jerzyk" przełamał rywala. To pozwoliło mu wygrać partię 7:5 i cały mecz 3:0 w setach.

Jerzy Janowicz - Blaż Kavcić 6:3, 6:3, 7:5