Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wciąż będą sukcesy?

Jednoznaczna opinia o Idze Świątek. Jej były trener nie pozostawił żadnych wątpliwości, podkreślił to dobitnie

2022-12-29 9:03

Najlepsi tenisiści na świecie powoli zaczynają kolejny sezon. Już za niespełna miesiąc rozpocznie się pierwszy turniej wielkoszlemowy w 2023 roku, a będzie nim Australian Open. Oczy polskich kibiców będą zwrócone przede wszystkim na Igę Świątek, która będzie uznawana za faworytkę wielu zawodów. Jej były trener, Piotr Sierzputowski nie ma wątpliwości, że Polka wciąż będzie dominowała.

Kończący się 2022 rok był dla Igi Świątek niebywale udany. Reprezentantka Polski wspięła się na szczyt w kobiecym tenisie i nic nie wskazuje na to, aby miała oddać pierwsze miejsce. Na jej koncie są już trzy triumfy w turniejach wielkoszlemowych, a dwa z nich odniosła właśnie w minionym sezonie. Teraz Świątek będzie uznawana za faworytkę wielu ważnych zawodów, co na pewno jest zadaniem trudniejszym, niż atakowanie z dalszych pozycji.

Świątek wciąż będzie dominować? Były trener nie ma wątpliwości

Liderka rankingu WTA już niebawem zacznie przygotowania do Australian Open, gdzie przed rokiem doszła do półfinału. Teraz fani z Polski liczą, że ich reprezentantka co najmniej powtórzy osiągnięcie ze stycznia 2022 roku. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Piotr Sierzputowski ocenił, że Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie. - Uważam, że Iga wciąż będzie rozdawać karty. Dużo zawodniczek odrobiło jednak pracę domową i zdominowanie touru tak, jak w kończącym się roku, będzie dużo trudniejsze - stwierdził szkoleniowiec.

Sierzputowski zauważa również, że wiele zawodniczek zdało sobie sprawę, że granie na każdym możliwym turnieju, nie jest najlepszym rozwiązaniem. - Jest więcej dziewczyn, które pod koniec sezonu przestały gonić, grać za dużo i na siłę. W zawodowym tenisie jest tak, że jak w jednym roku weźmiesz na siebie za dużo, to na początku kolejnego cierpisz. Coraz więcej zawodniczek widzi, że zarządzanie liczbą rozegranych turniejów jest bardzo ważne - uważa Sierzputowski.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany