Kamil Majchrzak wycofał się z Australian Open. Powodem nietypowa kontuzja

2020-01-15 11:59 MSo
Kamil Majchrzak
Autor: EastNews Kamil Majchrzak

Choć wciąż stoi pod znakiem zapytania, to wszystko wskazuje na to, że już w nocy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie się kolejna edycja Australian Open. Udział w drabince głównej, dzięki pozycji w rankingu ATP i WTA miało czworo Polaków. Niestety, jeden z nich Kamil Majchrzak musiał wycofać się z powodu nietypowego urazu.

Kamil Majchrzak miał po raz pierwszy zagrać w Australian Open bez konieczności przechodzenia kwalifikacji. 24-letni piotrkowianin w poprzednim roku pożegnał się z wielkoszlemowym turniejem już w pierwszej rundzie po porażce z Keim Nishikorim. Po pięciosetowej batalii Polak był zmuszony do skreczowania (6:3, 7:6(6), 0:6, 2:6, 0:3).

W minionym sezonie najlepiej poszło mu w US Open, gdzie awansował do trzeciej rundy. Po wyeliminowaniu Nicolasa Jarry'ego i Pablo Cuevasa, po czym odpadł z Gregorem Dimitrowem (5:7, 6:7(8), 2:6). Obecnie zajmuje 97. miejsce w rankingu ATP. O wycofaniu się z turnieju poinformował jego trener.

- Kontuzja dziwna i niestandardowa (jak cały Kamil), nie dająca jakichkolwiek wcześniejszych objawów, czyli stress fracture... ale nie w kościach stopy czy ręki, a miednicy... - pisał na Facebooku szkoleniowiec Majchrzaka, Tomasz Iwański. Złamanie zmęczeniowe jest popularne wśród sportowców.

Majchrzak pojawił się ostatnio w pierwszej edycji turnieju ATP Cup. Udało mu się wystąpić w tylko jednym spotkaniu - z Guido Pellą, z którym przegrał w trzech setach. W kolejnych spotkaniach zastąpił go Kacper Żuk, który zaprezentował się bardzo dobrze w barwach naszej kadry.

Najnowsze