Kiedy gra Iga Świątek WTA Stuttgart 2024 Losowanie Drabinka Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz

i

Autor: AP Kiedy gra Iga Świątek WTA Stuttgart 2024 Losowanie Drabinka Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz

WTA Stuttgart

Kiedy gra Iga Świątek WTA Stuttgart Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz? Polka poznała rywalkę!

2024-04-16 20:47

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w turnieju WTA Stuttgart. Zacznie w 2. rundzie i zagra z Belgijką Elise Mertens. Przed Polką ulubiona część sezonu - turnieje na mączce. Na początek WTA 500 w Stuttgarcie, gdzie triumfowała w latach 2022 i 2023, zgarniając poza premią finansową efektowne modele porsche, którymi jeździła po korcie już w czasie ceremonii dekoracji. Iga Świątek z ELise Mertens zagra po raz pierwszy. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek WTA Stuttgart O której gra Iga Świątek.

Iga Świątek zagra z Elise Mertens na początek rywalizacji w turnieju WTA w Stuttgarcie. Zajmująca 30. miejsce w rankingu Belgijka pokonała 6:1, 4:6, 6:0 Niemkę Tatjanę Marię. Iga Świątek po raz pierwszy zagra z Mertens. Polka po udanym występie w barwach reprezentacji wraca do cyklu WTA. Na początek powalczy w Stuttgarcie, gdzie tradycyjnie rozpocznie serię występów na kortach ziemnych.

Kiedy gra Iga Świątek WTA Stuttgart O której gra Iga Świątek z Mertens

Iga Świątek po ostatnim triumfie w Stuttgarcie została ambasadorką niemieckiego producenta luksusowych aut, więc ten turniej będzie dla niej jeszcze bardziej wyjątkowy. Czasu na treningi po meczu Szwajcaria - Polska i zmianie nawierzchni z twardej na mączkę nie będzie dużo, ale liderka rankingu WTA zawsze podkreślała, że bardzo szybko przestawia się na ukochaną ziemię. - Wychowałam się na mączce. Jak byłam młoda, grałam na niej zimą i latem, więc to zawsze było dla mnie całkiem naturalne - mówiła Iga, która występ w Stuttgarcie zacznie w 2. rundzie i pierwszy mecz rozegra pewnie w środę albo czwartek.

WTA Stuttgart: Kiedy Iga Świątek z Elise Mertens O której gra Iga Świątek

Iga Świątek w tym sezonie zaliczyła już tenisowego hat tricka, wygrywając trzeci raz z rzędu turniej w Katarze. Teraz ma szansę powtórzyć ten wyczyn w Stuttgarcie. W latach 2022 i 2023 Iga w finałach dwukrotnie pokonała Arynę Sabalenkę (6:2, 6:2 i ostatnio 6:3, 6:4). Sprzątnęła Białorusince sprzed nosa dwa modele porsche, a rok temu tenisistka z Mińska była tak rozczarowana, że udawała, iż - niby w żartach - wybija szybę w aucie wygranym przez Świątek.

Iga Świątek - Elise Mertens O której godzinie gra Iga Świątek mecz w Stuttgarcie

Prawda jest jednak taka, że mistrzynie turnieju w Stuttgarcie otrzymują potem zupełnie inne auto niż to, z którym pozują na korcie. Wybierają kolor i wersję samochodu, który później dostarcza im niemiecki koncern. Ostatnio nagrodą było Porsche Taycan Turbo S Cross Turismo o wartości przekraczającej 800 tysięcy złotych. - Tata będzie wybierał kolor, bo to auto będzie dla niego - zdradziła wtedy Iga. - Rozważa granatowy, ale według mnie ten kolor jest za nudny - dodała ze śmiechem.

Mecz Iga Świątek - Elise Mertens w 2. rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie zostanie rozegrany w czwartek 18 kwietnia 2024. Początek meczu Świątek - Mertens po godzinie 17 (nie wcześniej, trzeci mecz od godz. 12.30 po meczach Rybakina - Vondrousova i Paolini - Jabeur). Transmisje TV z turnieju WTA Stuttgart 2024 na antenie Canal+ Sport. PONIŻEJ DRABINKA WTA STUTTGART 2024

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Iga Świątek walczy w Stuttgarcie! Rusza sezon na mączce!
Listen on Spreaker.
Najnowsze