Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Kiedy zobaczyliśmy, ile Iga Świątek zarobiła w całej karierze, złapaliśmy się za głowy! Co za FORTUNA!

2022-03-22 7:58

Iga Świątek zarobiła w Indian Wells ogromne pieniądze. A to przecież już kolejny wielki sukces polskiej tenisistki. Zarobki Igi Świątek w tenisowym cyklu są imponujące. Młoda gwiazda z Raszyna największą premię zgarnęła za wygranie paryskiego French Open. A potem były kolejne spektakularne triumfy, w Adelajdzie, Rzymie, Katarze i teraz w Indian Wells. Polka jest już wiceliderką rankingu WTA. A kiedy sprawdziliśmy, ile Iga Świątek zarobiła już w całej karierze, złapaliśmy się za głowy! A to przecież tylko tenisowe premie, bez wpływów z kontraktów reklamowych!

Iga Świątek najpierw zlała rywalki w Katarze, a teraz podbiła Indian Wells. Po serii 11 zwycięstw tenisistka z Raszyna awansowała na drugie miejsce w rankingu WTA, wyrównując już najlepsze osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej. I nie zamierza na tym poprzestać. – Dla mnie to wszystko jest szalone, ale... chcę być jeszcze wyżej! Numer jeden jest blisko, coraz bliżej. To staje się coraz bardzie realne – uśmiecha się Iga. Świątek jest najmłodszą tenisistką od 2009 r. (Karolina Woźniacka), która w tak młodym wieku wygrała już pięć turniejów w seniorskim cyklu. Radwańska została wiceliderką rankingu 2012 r., gdy miała 23 lata. – Wyrównanie rekordu Agi dużo dla mnie znaczy. Ale teraz nawet awans na pierwszą pozycję wydaje się już całkiem możliwy – stwierdziła Iga Świątek. W tenisowym raju – jak nazywany jest malowniczo położony tenisowy kompleks w Indian Wells – premie dla tenisistów są imponujące. Iga Świątek za wygranie turnieju zarobiła 1,23 mln dol., czyli ok. 5,2 mln zł. A ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze? O tym przeczytasz pod galerią zdjęć.

Iga Świątek Ile zarobiła w całej karierze? Iga Świątek ZAROBKI

Iga Świątek w rozgrywanym w bardzo trudnych warunkach finale Indian Wells znów zaimponowała ogromną dojrzałością i inteligencją, pokonując Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:1. W trakcie meczu wiał bardzo silny boczny wiatr. Im dłużej trwał finał, tym lepiej w tej wymagającej aurze radziła sobie młodziutka Polka. – Iga, zagrałaś świetnie, jesteś wielką mistrzynią i wspaniałą osobą – wypaliła w czasie pomeczowej ceremonii Sakkari, a po jej minie było widać, że nie są to jedynie kurtuazyjne komplementy. – Zasłużyłaś na to i zasłużyłaś na jeszcze dużo więcej. Odniosłaś już taki sukces, a masz dopiero 21 lat? To niesamowite – dodała Greczynka. Czasu na odpoczynek nie ma. Na Florydzie rusza już Miami Open, drugi wielki marcowy turniej w USA. Iga Świątek zacznie od drugiej rundy i zagra pewnie w piątek (ze Szwajcarką Golubic lub kwalifikantką). – Teraz będę miała dzień wolny, więc będę świętować i cieszyć się tym wszystkim. Muszę to wszystko przemyśleć, bo to jakieś szaleństwo – zaśmiała się Polka.

ZOBACZ: Wojciech Fibak: Iga Świątek będzie dominować jak Serena Williams [WYWIAD]

Iga Świątek za wygranie Indian Wells zarobiła 1,23 mln dol., czyli ok. 5,2 mln zł. W tym sezonie Polka doszła już do półfinału Australian Open, a potem wygrała WTA Doha w Katarze. Z turniejowych premii uzbierała w 2022 r. już 2,33 mln dol. (9,88 mln zł). A zarobki Igi Świątek w całej karierze to 7,19 mln dol. (30,4 mln zł). Do tego dochodzą oczywiście wpływy z reklamowych kontraktów, m.in. z PZU, Asics, Roleksem, Tecnifibre czy Xiaomi.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Tenisista na zdjęciu to...
Rafael Nadal
Złote Laury 2021. PZU ma swoją twarz - Igę Świątek
Najnowsze