Magda Linette

Autor: AP Photo Magda Linette

WTA Wuhan

Kolejny wielki mecz Magdy Linette! Rozbiła rozstawioną Rosjankę i jest w ćwierćfinale WTA Wuhan

2024-10-10 7:13

Magda Linette (WTA 45.) jak burza idzie przez turniej WTA 1000 w Wuhan! W 1/8 finału w godzinę i 14 minut wygrała z rozstawioną z numerem "8" Darią Kasatkiną (WTA 11.) 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału. W nim zagra z Amerykanką Coco Gauff (WTA 4.).

Magda Linette w ćwierćfinale w Wuhan

W 1. rundzie turnieju w Wuhan Magda Linette wyeliminowała rozstawioną z numerem 11. Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:2, 6:3, a w 2. jej rywalka - Ukrainka Łesia Curenko - skreczowała w premierowej odsłonie przy stanie 5:2 dla Polki. W czwartek w 1/8 finału Linette pokonała rozstawioną z numerem ósmym Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach. 32-letnia poznanianka, która zajmuje 45. miejsce na świecie, nie dała żadnych szans 11. w klasyfikacji tenisistek Kasatkinie i wygrała w ciągu 74 minut.

Linette przerwała w Wuhan niekorzystną serię trzech przegranych meczów z Rosjanką i awansowała do swojego pierwszego ćwierćfinału rangi WTA 1000 w karierze. Było to też jej 30. zwycięstwo w tym sezonie, które przyszło w wielkim stylu. Poznanianka aż pięciokrotnie przełamała swoją rywalkę, której oddała jedynie dwa gemy serwisowe.

W ćwierćfinale Polka zmierzy się z rozstawioną z "4" Coco Gauff, która dopiero co wygrała turniej najwyższej rangi w Pekinie, a w 1/8 finału rozbiła Ukrainkę Martę Kostjuk (6:4, 6:1). Linette w Wuhan zaczęła od niefortunnego wpisu, którym rozwścieczyła Chińczyków, ale na korcie zdobywa ich uznanie.

Zobacz: Magda Linette pod ostrzałem wściekłych Chińczyków! Wielka burza wokół Polki. Nie zdążyła nawet przeprosić

Wczesnym popołudniem czasu polskiego o awans do ćwierćfinału powalczy też Magdalena Fręch, która zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. W Wuhan nie gra z kolei liderka światowego rankingu - Iga Świątek, która koncentruje się obecnie na znalezieniu nowego trenera i przygotowaniach do WTA Finals w Rijadzie (2-9 listopada).