Kubot włączył śmiałość i wygrał!

2011-05-25 4:00

Wydawało się, że gorzej Łukasz Kubot (29 l.) nie mógł trafić. Polak w pierwszej rundzie French Open wpadł na wielkiego speca od gry na mączce Hiszpana Nicolasa Almagro (26 l.). Ale to Kubot zatańczył w Paryżu kankana na znak zwycięstwa.

Almagro to numer 11. na świecie, Kubot - 116. (do French Open przebijał się przez kwalifikacje), Almagro - napędził w 2010 wielkiego stracha we French Open samemu Rafaelowi Nadalowi (przegrał z nim dopiero w ćwierćfinale, 6:7, 6:7, 4:6), Kubot... nie wygrał nigdy na Roland Garros meczu, a w trzech spotkaniach z Almagro (na wszystkich nawierzchniach) urwał mu zaledwie jednego seta.

Licznik dla Almagro

Pierwsze dwa sety Almagro łatwo wygrał 6:3, 6:2. Gra była momentami wyrównana, ale licznik pracował w jedną stronę (Almagro). W dwu kolejnych setach Łukasz "włączył śmiałość", zaczął lepiej serwować, chodził do siatki i wygrał oba sety w tie-breaku (do 3 i do 5).

Patrz też: French Open. Łukasz Kubot po heroicznym boju awansował do II rundy

Piąty set zaczął się fatalnie, Kubot stracił swój serwis i przegrywał 0:3, potem 2:4 i 15:40. Na szczęście znów "włączył śmiałość", zaczął genialnie zagrywać przy siatce, dwa razy przełamał Hiszpana i wykończył go za pierwszym meczbolem, grając odważnie skrót. Almagro odegrał piłkę, ale wobec minięcia był bezradny.

Pomógł mu Djoković...

Po meczu Kubot mówił, że miał dużo szczęścia. - Dzięki Bogu w trzecim secie dotrwałem do tie-breaka, zagrałem w nim agresywnie, chodziłem na siatkę, mieszałem i udało się. Taka była moja strategia. Wierzyłem, że musi "zatrybić" - mówił. Łukasz podkreślał, że pomógł mu w tym wspaniałym zwycięstwie... Novak Djoković (który 2 tygodnie temu rozbił go w Rzymie 6:0, 6:3). - Ta porażka dużo mnie nauczyła. Dzięki niej jestem w drugiej rundzie w Paryżu. Dostałem wiadro zimnej wody na głowę. Ale wyciągnąłem wnioski.

Łzy Łukasza

Po konferencji prasowej Łukasz oznajmił polskim dziennikarzom, że chciałby coś powiedzieć od siebie i... nie mógł powstrzymać łez. - Chciałem to zwycięstwo zadedykować rodzinie w Lubinie i Bolesławcu, dzięki której wracam do setki. Szczególnie mamie i tacie. Tacie życzę, żeby utrzymał się z Kolejarzem Stróże w I lidze, czeka go ważny mecz z Dolcanem w Ząbkach.

W drugiej rundzie Kubot zmierzy się z argentyńczykiem Carlosem Berlockiem.

Almagro docenił Kubota

Na konferencji prasowej po meczu Almagro zapytany przeze mnie jak ocenia grę Kubota, odpowiedział: "Wygrał zasłużenie, był lepszy". Na kolejne pytanie, czy ten sensacyjny wynik meczu to wynik jego słabszej gry czy świetnej Kubota. - Hiszpan odpowiedział pytaniem na pytanie: