Magda Linette

Autor: AP Magda Linette

Magda Linette wygrywa z Ashleigh Barty! Australijka nie była w stanie kontynuować meczu

2021-06-03 13:02

Linette – Barty RELACJA NA ŻYWO Roland Garros Magda Linette – Ashleigh Barty WYNIK RELACJA LIVE ONLINE. W II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Magda Linette trafiła na jedną z najtrudniejszych możliwych rywalek – liderkę światowego rankingu WTA, Ashleigh Barty. Okazało się jednak, że Australijka ma duże problemy ze zdrowiem i najpierw nie była w stanie nadążyć za Polką, a później postanowiła poddać spotkanie. Tym samym Magda Linette awansowała do III rundy Rolanda Garrosa! Linette – Barty RELACJA NA ŻYWO Roland Garros Magda Linette – Ashleigh Barty WYNIK.

Magda Linette - Ashleigh Barty 6:1, 2:2

Magda Linette nie najlepiej rozpoczęła tegoroczny sezon tenisowego cyklu WTA, a większość jej startów kończyła się porażkami już w pierwszych spotkaniach danego turnieju. Ostatnio jednak Polka zdaje się radzić sobie coraz lepiej. Na poprzedzającym Rolanda Garrosa turnieju w Strasburgu 29-latka doszła aż do półfinału. Początek French Open też okazał się być dla niej udany – w starciu z dużo niżej notowaną Chloe Paquet (Francuzka jest 251., natomiast Polka 45. w rankingu WTA) nie brakowało nerwowych momentów, ale ostatecznie Linette wygrała to spotkanie w dwóch setach 6:3, 6:3.

W II rundzie Polka trafiła jednak na zawodniczkę znajdującą się dosłownie na samym szczycie tenisowego rankingu WTA. Wydawało się, że w starciu z Ashleigh Barty, jedną z najlepszych zawodniczek w tourze, Linette ma bardzo małe szanse. Okazało się jednak, że Australijka walczyła nie tylko z Linette, ale także z kontuzją. Mimo urazu zdołała ona wygrać w I rundzie Rolanda Garrosa, jednak w starciu z Polką liderka światowego rankingu wyraźnie słabła coraz bardziej.

Po pierwszym wygranym przez Linette 6:1 secie, Barty dużo czasu spędziła w szatni w towarzystwie fizjoterapeutki. Po przerwie wróciła do gry, ale zdołała rozegrać tylko cztery gemy. Przy stanie 2:2 Barty zeszła z kortu i poddała mecz. Tym samym Magda Linette awansowała do III rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, czyli powtórzyła najlepszy wynik w karierze na tym turnieju, który osiągnęła w 2017 roku.

DOWIEDZ SIĘ, Z KIM I KIEDY ZAGRA MAGDA LINETTE W III RUNDZIE ROLANDA GARROSA!