Autor: AP PHOTO/ALBERTO PEZZALI Magda Linette

Wimbledon

Magda Linette nie miała z nią szans. To jej może teraz obawiać się Iga Świątek

2023-07-07 19:55

Belinda Bencic była faworytką spotkania z Magdą Linette i się z tej roli wywiązała doskonale. Szwajcarka pokonała Polkę 6:3, 6:1 w meczu 3. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. O ile pierwsza partia była wyrównana, tak w drugiej poznaniankę było stać jedynie na zryw w jednym gemie i kilka pojedynczych dobrych zagrań na przestrzeni całego seta. Czternasta zawodniczka rankingu WTA zmierzy się w walce o ćwierćfinał z Igą Świątek.

Magda Linette - Belinda Bencic 3:6, 1:6

Rozstawiona z numerem 23. Magda Linette pożegnała się z tegorocznym Wimbledonem. Półfinalistka tegorocznego Australian Open przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 3:6, 1:6. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut. Poniżej relacja LIVE z całego spotkania...

Na żywo

Magda Linette - Belinda Bencic

1:6

Gem, set, mecz - Belinda Bencic. Szwajcarka wygrała z Magdą Linette 6:3, 6:1. Zagra ze zwyciężczynią spotkania... Iga Świątek - Petra Martic.

1:5

AS! Bencic ma czwartą piłkę meczową.

1:5

0:30. Bencic dwie piłki od wygranej.

1:5

Wielkie brawa dla Magdy za mobilizację w tym gemie. Bajgla nie będzie! Bencic serwuje, by wygrać spotkanie wynikiem 6:3, 6:1...

0:5

Znakomita gra Polki! Przewaga Linette, która zaciekle walczy.

0:5

Szósty gem drugiego seta trwa w najlepsze. Mamy równowagę przy serwisie Linette.

0:5

Wygrywający serwis! Równowaga. Linette broni trzecią piłkę meczową.

0:5

Linette obroniła dwie piłki meczowe, teraz Bencic ma trzecią...

0:5

Dwie piłki meczowe dla Belindy Bencic!

0:5

Linette serwuje, jest 30:15 dla rywalki. Bencic dwie piłki od wygrania meczu.

0:5

Bencic już bardzo blisko awansu do 4. rundy Wimbledonu.

0:4

Magda Linette miała kolejnego breakpointa, ale Bencic znów się wybroniła. Tym razem asem serwisowym.

0:4

Magda stara się nie odpuszczać. Bencic serwuje, jest 30:30...

0:4

Szwajcarka już na bardzo wyraźnym prowadzeniu.

0:3

Break dla Belindy Bencic...

0:3

Znów z problemami, znów z grą na przewagi, ale zawsze zwycięska Bencic przy swoim serwisie. Coraz trudniejsza sytuacja Magdy Linette w tym meczu.

0:2

Dwa breaki dla Bencic. Pierwszy wykorzystany... Szwajcarka wychodzi na prowadzenie 2:0 i zaraz zacznie serwować

0:1

Czas na pierwszy gem serwisowy Linette w drugim secie.

0:1

Po raz kolejny Bencic wychodzi cało z opresji. Szwajcarka na prowadzeniu po dziewięciominutowym gemie.

0:0

Długi gem, ale Bencic znów ratuje się przed breakami. Zbyt pasywna gra Magdy.

0:0

Kolejne dwie szanse na przełamanie dla Linette. Polka może zacząć seta od przełamania!

3:6

Szybki gem... Bencic przełamuje Linette i wychodzi na prowadzenie w spotkaniu 1:0 w setach.

3:5

W sumie już 5 breakpointów miała Magda Linette, niestety żadnego jeszcze nie wykorzystała. Czas na serwis poznanianki... Bencic prowadzi 5:3.

3:4

Miała kłopoty Belinda Bencic, ale obroniła dwa breakpointy, teraz ona ma przewagę.

3:4

Gem wygrany do zera przez Magdę!

2:4

Łatwy gem dla Bencic, Szwajcarka ponownie na prowadzeniu z przewagą dwóch gemów. Czas na serwis Magdy Linette.

2:3

Wygrywającym serwisem Linette kończy piątego gema. Czas, by Magda rzuciła się do odrabiania strat! Bencic wciąż na prowadzeniu.

1:3

Niestety - Bencic wychodzi na prowadzenie 3:1.

1:2

40:40 Bencic precyzyjnie nad wysoką siatką w końcową linię...

1:2

Breakpoint dla Magdy. Szansa na powrót do remisu.

1:2

Kolejny gem na przewagi i niestety Polka została przełamana przez Szwajcarkę. 16 minut meczu z nami i Linette przegrywa z Bencic 1:2 w pierwszym secie meczu 3. rundy.

1:1

Ze sporymi problemami, ale Belinda Bencic doprowadza do remisu. Długi gem z bardzo waleczną grą Magdy.

1:0

Gramy na przewagi w gemie serwisowym Bencic. A Linette przegrywała już 15:40!

1:0

Magda Linette z problemami, ale wygrywa pierwszego gema. Czas na serwis Szwajcarki.

Magda Linette zaczyna od serwisu. Gramy!

Linette i Bencic już na rozgrzewce...

Decydujący set między Curenko i Bogdan trwał 109 minut.

Już za moment starcie Magdy Linette z Belinda Bencic. Rywalizację na korcie nr 14 zakończyły Łesia Curenko i Ana Bogdan. Po bardzo morderczym trzecim secie górą okazała się Ukrainka. W Trzynastym gemie trzeciego seta wygrała... 20:18.

Witamy w relacji z meczu Magda Linette - Belinda Bencic. Panie na korcie powinny pojawić się w okolicach godziny 16. Bądźcie z nami!