Magda Linette RELACJA NA ŻYWO

Autor: AP Magda Linette RELACJA NA ŻYWO

Piekielnie trudna przeprawa Magdy Linette na starcie Australian Open! Polka zaserwowała fanom prawdziwy rollercoaster

2022-01-18 5:26

Magda Linette swoją przygodę w Australian Open rozpoczęła od starcia z Anastasiją Sevastovą i zgodnie z oczekiwaniami, czekała ją piekielnie trudna przeprawa. O ile w pierwszym secie Łotyszka nie zawiesiła wysoko poprzeczki, tak w drugiej odsłonie meczu fani Polki przeżyli prawdziwy horror przy kolejnych przełamaniach. Ostatecznie to jednak Linette schodziła z kortu w lepszym humorze, po wygranej 6:4, 7:5.

Magda Linette - Anastasija Sevastova 6:4, 7:5

Magdalena Linette przyzwyczaiła już swoich fanów do tego, że podczas jej kolejnych meczów raczej trudno narzekać na nudę. Polka i tym razem zaserwowała swoim kibicom ogromną dawkę emocji, do samego końca zawzięcie walcząc o awans do II rundy Australian Open. W pierwszym meczu turnieju, na drodze Poznanianki stanęła Anastasija Sevastova, która pomimo tego, że w pierwszym secie nie pokazała się z najlepszej strony, to w drugiej partii dała się Polce we znaki. Od samego początku starcia Linette - Sevastova, mecz upływał pod znakiem breakpointów i przełamań i obie zawodniczki miały dość spore problemy z wygraniem gema przy swoim podaniu. Ostatecznie Linette popełniła mniej błędów i wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim nie było już jednak tak kolorowo i Łotyszka zaczęła dochodzić do głosu, nie tylko raz po raz przełamując rywalkę, ale również po raz pierwszy w meczu wychodząc na prowadzenie. Sevastova miała również dwie piłki setowe, jednak Polka była w stanie stanąć na wysokości zadania i doprowadzić do wyrównania. To ewidentnie podcięło skrzydła Łotyszce, która w dwóch kolejnych gemach musiała uznać wyższość Linette, chociaż nie poddała się bez walki i do samego końca walczyła z Polką, kapitulując dopiero przy trzeciej piłce meczowej Linette. Ostatecznie to Polak schodziła z kortu w lepszym humorze, wygrywając całe spotkanie 6:4, 7:5.

Linette - Sevastova RELACJA NA ŻYWO Australian Open Magda Linette - Anastasija Sevastova WYNIK na żywo w internecie

Tegoroczny turniej Australian Open przyciągał wzrok fanów tenisa jeszcze na długo przed swoim starcie, przede wszystkim ze względu na to, co działo się wokół Novaka Djokovica. Serb ostatecznie musiał opuścić Australię i nie będzie rywalizować w turnieju, jednak nie oznacza to, że podczas Australian Open zabraknie emocji. Już podczas pierwszego dnia zmagań, fantastycznie zaprezentował się Hubert Hurkacz, który gładko awansował do II rundy. Teraz swoje zmagania w Australian Open rozpoczną również polskie tenisistki. Jedną z nich będzie Magda Linette, która zmierzy się z Anastasiją Sevastovą. Doświadczona, 31-latka zajmuje obecnie 71. miejsce w rankingu WTA, czyli znajduje się o 18. pozycji niżej od Polki, jednak zdaniem bukmacherów Łotyszka może sprawić niespodziankę w meczu Linette - Sevastova. Łotyszka wcześniej była bowiem w czołówce, jednak wypadła z niej przez kontuzje. Oznacza to, że przez Polką, w spotkaniu Linette - Sevastova bardzo trudne zadanie.