Linette - Sherif O której godzinie gra Magda Linette Australian Open KIEDY gra Magda Linette pierwszy mecz AO 2023 I runda

i

Autor: AP Linette - Sherif O której godzinie gra Magda Linette Australian Open KIEDY gra Magda Linette pierwszy mecz AO 2023 I runda

Australian Open 2023

Magda Linette w świetnym stylu awansowała do 2. rundy Australian Open! Drugi set zdominowany przez Polkę

Mecz Magda Linette - Sherif RELACJA. Magda Linette awansowała do 2. rundy Australian Open po zwycięstwie nad Mayar Sherif. W pierwszym secie Linette musiała gonić wynik, bo dała się przełamać już w drugim swoim gemie serwisowym. Zdołała jednak dopaść rywalkę, a później zyskała przewagę przełamania i wygrała 7:5. Drugi set był już całkiem pod dyktando Polki, która pozwoliła Egipcjance na zdobycie tylko jednego gema. Linette - Sherif WYNIK.

Magda Linette - Mayar Sherif 7:5, 6:1

Australian Open: Linette - Sherif

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Linette - Sherif na Australian Open. Początek spotkania ok. 5:00.

W Melbourne potwornie gorąco. To oznacza że mecze są przerywane. Na korcie Linette trwał pierwszy mecz, Polka miała wyjść trzecia. 

Według najnowszych komunikatów mecze nie zostaną wznowione do 7 rano czasu polskiego.

Tenisiści wrócili na kort!

Chardy pokonał Galana. To oznacza, że przed meczem Magdy Linette jeszcze jedno spotkanie Cressy - Ramos.

Trwa pierwszy set meczu Cressy - Ramos.

Pierwszy set wygrał Amerykanin. Cressy bliżej drugiej rundy.

Rozpadało się w Melbourne. Mecze znowu przerwane.

Coraz mniej wskazuje na to, że mecz Magdy Linette zdąży się dziś odbyć.

Cressy oraz Ramos wciąż nie powrócili na kort. Oznacza to, że niemal na pewno mecz Magdy Linette zostanie przełożony.

OFICJALNIE: Mecz Magdy Linette z Mayar Sherif przełożony!

Spotkanie najprawdopodobniej rozegrane zostanie w nocy z wtorku na środę czasu polskiego, o ile po raz kolejny ulewny deszcz nie pokrzyżuje szyków organizatorom.

Deszcz nie pozwolił rozegrać meczu Magdy Linette w nocy czasu polskiego, ale warunki już się poprawiły i Polka lada moment pojawi się na korcie!

Rywalką Linette będzie Egipcjanka Mayar Sherif. Panie dzieli tylko kilka miejsc w rankingu WTA - Polka jest 45., natomiast jej rywalka 54.

Trwa rozgrzewka, zaraz zaczynamy!

Magda Linette serwuje, zaczynamy! 

1:0

Gem Linette. Szybciutko poszło, Polka wygrała do zera, Sherif kompletnie nie mogła się w strzelić i większość piłek wyrzuciła na aut.

1:1

Gem Sherif. Teraz już tak łatwo nie było, Linette postawiła się rywalce, wyrwała dwa punkty, jednak Egipcjanka nieźle serwowała i dokończyła gema na swoją korzyść.

Niedobrze, break-point... 30:40

40:40, Linette dobrze zachowała się przy siatce. Gramy na przewagi

Linette miała przewagę, ale popełniła podwójny błąd serwisowy. Po kolejnej akcji znów break-point dla Egipcjanki.

1:2

Gem Sherif, przełamanie! Niestety! Już przy drugim podaniu Magdy rywalka zdołała ją przełamać. Sherif zdecydowanie poprawiła celność uderzeń, wywierała dużą presję na Linette i dopięła swego, przełamując jej podanie.

Błędy, błędy Sherif, 0:40, trzy break-pointy dla Polki!

Dwa obronione przez Egipcjankę, został jeszcze jeden...

1:3

Gem Sherif. Ajj, Linette nie wykorzystała okazji. Po kilku błędach Sherif szybko zrobiło się 40:0 dla Polki, ale równie szybko Sherif wyrównała, serwując asa i dobrze rozbijając Polkę kolejnymi podaniami, wymuszając na niej błędy.

2:3

Gem Linette. No i pięknie! Teraz, podobnie jak w pierwszym gemie, Linette wygrywa do zera. Mocne serwisy sprawiły, że Sherif znów się myliła i nie trafiała w kort.

2:3

Chwila przerwy przy stanie 40:15 dla Sherif w szóstym gemie. Linette twierdzi, że kort w niektórych miejscach jest wilgotny, choć wydaje się, że nie pada w tej chwili deszcz.

Wciąż czekamy, chyba zaczęło kropić, zawodniczki czekają na swoich stanowiskach na dalszą decyzję.

Gramy!

2:4

Gem Sherif. Egipcjanka tuż po wznowieniu dokańcza swoje podanie. Świetnie funkcjonuje serwis, który nie pozwala Polsce na skuteczne odebranie piłki.

3:4

Gem Linette. Wyjątkowo kiepsko radziła sobie tym razem Sherif, która nawet drugich serwisów nie potrafiła zaatakować i uderzała to w aut, to w siatkę.

3:4

Znów przerwa przy podaniu Sherif, teraz jednak prowadzi 30:15 Magda Linette.

Podwójny błąd serwisowy Sherif po przerwie, 40:15 dla Polki!

4:4

Gem Linette, przełamanie! Tak jest! W ostatniej akcji Sherif próbowała ograć Magdę przy siatce, ale tym razem się przeliczyła i sama trafiła w siatkę po krótkiej wymianie. Znów mamy remis w meczu.

5:4

Gem Linette. Sherif starała się wywierać presję na Linette, ale Magda dobrze się broniła i w odpowiednim momencie zmieniała kierunek i siłę uderzeń, co wytrącało rywalkę z równowagi. Egipcjanka po takich uderzeniach myliła się i trafiał w siatkę lub poza kort, wyrywając Polce tylko punkt.

Błędy po obu stronach, 30:30. Presja na Egipcjance.

Sherif najpierw świetnie rozrzuciła Polkę po korcie i wygrała punkt, ale zaraz popełniła podwójny błąd serwisowy 40:40, gra na przewagi.

5:5

Gem Sherif. Świetna gra Sherif od 40:40. W pierwszej akcji zagrała świetnego winnera po crossie, a później zaskoczyła Polkę skrótem, po którym Linette zagrała w siatkę.

6:5

Gem Linette. Bardzo dobry gem Magdy. Dobre serwisy i akcje rozgrywane po nich wymuszały błędy na Sherif, która wygrała w tym gemie tylko punkt po świetnym skrócie tuż za siatkę. Egipcjanka znów będzie serwowała pod presją.

Linette świetnie returnuje, 30:15 dla Polki, robi się ciekawie.

Sherif odpowiedziała świetnym skrótem, ale zaraz zaatakowała w siatkę! Piłka setowa dla Magdy.

7:5

Gem i set Magda Linette! Przełamanie! Świetna akcja Polki! Wywierała presję atakując bekhend rywalki. Ta w końcu znów sięgnęła po skrót, ale tym razem się przeliczyła, bo Magda świetnie dobiegła do siatki i precyzyjnym uderzeniem minęła Sherif, zapewniając sobie przełamanie i zwycięstwo w pierwszym secie!

Szybko zaczynamy drugą partię, serwuje Magda Linette.

7:5, 1:0

Gem Linette. Polka wchodzi w drugiego seta tak, jak w pierwszego - wygrywając swoje podanie do zera. Sherif popełniała zbyt dużo błędów, by teraz nawiązać walkę.

Ależ gra Polka, świetny skrót, potem rozrzuciła rywalkę po korcie mimo jej podania, 40:0 dla Magdy!

7:5, 2:0

Gem Linette, przełamanie! Pięknie! Polka w ostatniej akcji świetnie zaatakowała returnem i zmusiła Sherif do wyrzucenia piłki na aut, przełamanie "na sucho", bez straty punktu!

Magda prowadziła już 40:15, ale dwukrotnie wyrzuciła na aut i mamy równowagę... 

7:5, 3:0

Gem Linette. Uf! Wydawało się, że znów będzie łatwo, ale Polka sama rzuciła sobie kłody pod nogi. Od stanu równowagi jednak najpierw wymusiła na rywalce błąd w wymianie, a później Sherif trafiła w siatkę przy odbiorze serwisu Polki. Świetny start drugiej partii dla Polki.

Egipcjanka robi błąd za błędem, spieszy się, wyrzuca piłki na auty, 40:0 dla Linette!

7:5, 4:0

Gem Linette, przełamanie! Sherif jeszcze walczyła, mocno zaatakowała i Linette popełniła dwa błędy, ale przy kolejnej akcji Polka zagrała świetny return po prostej i Egipcjanka nawet nie ruszyła do piłki. Przewaga już dwóch przełamań!

7:5, 5:0

Gem Linette. Już trudno pisać ponownie to samo. Sherif nie wytrzymuje presji uderzeń Polki i często się myli. Nie wychodzą jej też skróty, które wcześniej dawały jej dużo punktów. Linette idzie jak burza.

Sherif w aut, 0:30, duża presja na Egipcjance przy jej podaniu.

Obudziła się rywalka Polki! Najpierw Linette nieczysto uderzyła, a później Sherif zagrała świetnego winnera po crossie.

Sherif w aut! 40:30 dla Linette, piłka meczowa!

Sherif wybroniła się i ma przewagę.

7:5, 5:1

Gem Sherif. Polka wyrzuca na aut decydującą piłkę. Nie udało się Linette wygrać drugiego seta do zera, ale ma teraz własne podanie. 

Linette rozrzuca rywalkę po całym korcie, 30:0.

Sherif w aut, 40:0, trzy piłki meczowe!

7:5, 6:1

Gem, set i mecz Magda Linette! Sherif znów wyrzuca piłkę za linię kortu i Magda Linette w świetnym stylu awansowała do 2. rundy Australian Open!

Początkowe problemy nie zraziły Magdy, która później kompletnie zdominowała swoją rywalkę i naprawdę po bardzo dobrej grze awansowała do kolejnej rundy wielkoszlemowego turnieju. 

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Magda Linette zaczyna walkę w Australian Open 2023, a w I rundzie zagra z Egipcjanką Mayar Sherif. To pierwszy pojedynek tenisistki z Poznania z tą rywalką. Linette przed występem w Melbourne błysnęła formą w barwach reprezentacji Polski w United Cup, gdzie zdobyła dla naszego zespołu kilka bardzo ważnych punktów. - Te mecze dużo mi dały w przygotowaniach do Australian Open - stwierdziła Magda Linette. W II rundzie AO są już Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Teraz trzymamy kciuki za Magdę!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany