Magda Linette

Autor: AP PHOTO Magda Linette

WTA Strasburg

Magda Linette przegrała z Madison Keys w ćwierćfinale w Strasburgu. Mecz ciągnął się przez 6 godzin

2024-05-23 19:01

Magda Linette (WTA 50.) w dobrym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Strasburgu, ale w nim przegrała z Madison Keys (WTA 16.). Mecz, który rozpoczął się tuż przed 13:00, zakończył się chwilę przed 19:00. Opady deszczu storpedowały plan organizatorów, ale nie wpłynęły na świetną postawę Amerykanki, która przed zejściem do szatni prowadziła 4:1, a po powrocie na kort szybko zameldowała się w półfinale, wygrywając 6:1, 6:3. Linette może się teraz skupić na wyleczeniu odcisków na prawej ręce przed Roland Garros. Wielkoszlemowy turniej rusza już w niedzielę. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Linette - Keys:

Magda Linette - Madison Keys 1:6, 3:6

Magda Linette – Madison Keys relacja NA ŻYWO

Magda Linette nie miała szczęścia w ostatnio rozgrywanych, prestiżowych turniejach WTA 1000 w Madrycie i Rzymie. W pierwszym z nich już w 2. rundzie trafiła na późniejszą finalistę, Arynę Sabalenką i choć miała szansą ją pokonać, to ostatecznie uległa jej po trzysetowym boju. Również w Rzymie odpadła w 2. rundzie, tam ulegając innej Białorusince, Wiktorii Azarence (WTA 21.), choć wówczas to ona lepiej zaczęła mecz, bo od wygranego seta.

Ćwierćfinał WTA Strasburg dzisiaj 23.05 WYNIK live

Kolejny turniej na mączce, choć mniej prestiżowy, wcale nie wystawia naszej drugiej najlepszej tenisistki na mniejsze próby. W 1. rundzie Polka mierzyła się z Soraną Cirsteą (WTA 30.), a w 2. trafiła na wysoko notowaną i wspomnianą już Aleksandrową, którą zdołała pokonać po trzech setach niezwykle zaciętej walki – pojedynek trwał prawie trzy godziny! Teraz zmierzy się z Madison Keys, która raczej nie ma najlepszych wspomnień z ostatnich meczów z Polkami, a szczególnie jedną. Amerykanka w Madrycie dotarła do półfinału, a w Rzymie do ćwierćfinału i w obu przypadkach odpadała po meczach z Igą Świątek! Z kolei historia meczów między Linette a Keys wskazuje na tą drugą – na cztery pojedynki trzy wygrała Amerykanka.