Magda Linette

Autor: AP Magda Linette

ważne zwycięstwo

Magda Linette wygrała pierwszy mecz w Strasbourgu! Nie było łatwo, musiała odrabiać straty

2023-05-23 15:39

Magda Linette (WTA 21.) wygrała mecz I rundy turnieju przeciwko Cristinie Bucsie (WTA 67) 4:6, 6:2, 6:2. Polka słabiej zaprezentowała się w pierwszym secie i uległa Hiszpance, później jednak wskoczyła na wyższy poziom i wygrała dwie kolejne partie pozwalając rywalce zdobyć w nich łącznie tylko 4 gemy. Turniej WTA 250 w Strasbourgu to ostatnie przygotowania Polki przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem.

Zajmująca 21. miejsce w rankingu Polka i 67. w tym zestawieniu Hiszpanka wcześniej ze sobą nie grały. Linette źle rozpoczęła mecz, dwukrotnie dała się przełamać, co pozwoliło jej rywalce na objęcie prowadzenia 3:0. Później Polka wygrała cztery gemy z rzędu i wydawało się, że zdoła odwrócić losy tego seta, jednak chwilę później poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort przegrała dwa kolejne gemy i tę partię 4:6.

W drugiej odsłonie Linette zdołała przejąć inicjatywę, pewnie utrzymywała swoje podanie, dołożyła do tego dwa przełamania i triumfowała 6:2. W decydującym secie przy stanie 2:2 przerwa medyczna potrzebna była Hiszpance, która potknęła się przy jednej z akcji i nadwyrężyła kostkę. Wróciła na kort, jednak nie była już w stanie nawiązać wyrównanej walki z Linette, która wygrała 6:2.

"Chciałam sprawić, żeby rywalka dużo biegała, ale ona dobrze na to odpowiedziała, więc musiałam być nieco bardziej agresywna. Kluczem do zwycięstwa było wybranie odpowiedniej piłki do przyspieszenia" - powiedziała Polka w krótkiej rozmowie na korcie po meczu.

Rywalką najwyżej rozstawionej tenisistki w drugiej rundzie będzie Pawluczenkowa, która wyeliminowała rodaczkę Angelinę Gabujewą 6:3, 6:1. Linette mierzyła się z nią dotychczas tylko raz, podczas igrzysk olimpijskich w Rio De Janeiro przegrała 0:6, 3:6. Turniej w Strasbourgu poprzedza rozpoczynający się w niedzielę w Paryżu wielkoszlemowy French Open.