Majchrzak odpadł z turnieju ATP w Antwerpii. Pokonał go 18-latek z Włoch

2019-10-15 18:31 MD
Kamil Majchrzak na US Open
Autor: EAST NEWS Kamil Majchrzak na US Open

Kamil Majchrzak pożegnał się z turniejem tenisowym ATP w Antwerpii już na etapie 1/16 finału. Polski tenisista zmierzył się z raptem 18-letnim rywalem z Włoch, Jannikiem Sinnerem. Ten pokonał go w dwóch setach i na etapie 1/8 finału rozgrywek zmierzy się z Francuzem Gaëlem Monfilsem

W kwalifikacjach do turnieju głównego 23-latek pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego poradził sobie bardzo dobrze. W obu spotkaniach zwyciężył 2:0, najpierw odprawiając z kwitkiem Serhija Stachowskiego, później zaś także Jaume Munara. Niestety, nie przełożyło się to na postawę w pojedynku z Włochem, który szybko ułożył sobie oba sety i rozstrzygnął je na swoją korzyść.

Kluczowe okazały się właśnie początki obu partii. Utalentowany zawodnik z Półwyspu Apenińskiego szybko wywalczał sobie przewagę, której potem nie oddawał już mimo znacznie lepszej postawy Majchrzaka. Ostatecznie pierwszego seta Sinner wygrał 6:4, drugiego natomiast 6:2 i Polak musiał się obejść smakiem w kwestii awansu do najlepszej szesnastki belgijskiego turnieju.

Kamil Majchrzak - Jannik Sinner 0:2 (4:6, 2:6)

Najnowsze