Maria Szarapowa ZAROBIŁA FORTUNĘ dzięki reklamom! Ta kwota szokuje!

2020-02-27 15:21 CH
Maria Szarapowa
Autor: AP Photo/Christophe Ena Maria Szarapowa

Maria Szarapowa zarobiła fortunę. Rosyjska gwiazda wygrała aż 5 Szlemów i 36 turniejów rangi WTA, więc w rankingu zawodniczek, które uzbierały najwięcej z turniejowych premii, ustępuje tylko siostrom Williams. Jednak największe wrażenia robią zarobki Rosjanki poza kortem. Seksowna Masza była prawdziwą królową reklam. Ile Szarapowa zarobiła przez całą karierę dzięki lukratywnym kontraktom? Ta kwota szokuje!

Maria Szarapowa 26 lutego skończyła pełną sukcesów karierę. Na tę decyzję zanosiło się już od jakiegoś czasu. Znana z urody długonoga Masza po odcierpieniu kary za nielegalny doping (meldonium) nie odbudowała formy, którą zachwycała przed dyskwalifikacją. Zmagała się z przewlekłymi kontuzjami i w końcu zdała sobie sprawę, że będzie już w stanie wrócić na szczyt i nawiązać do dawnych sukcesów. Szarapowa bardzo młodo została wielką gwiazdą. Już jako 17-latka sprawiła sensację, wygrywając Wimbledon, a to był dopiero początek jej wielkich triumfów. W sumie z turniejowych nagród piękna Maria uzbierała aż 38,77 mln dolarów, co daje jej 3. miejsce na liście najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Rosyjska gwiazda ustępuje tylko Serenie Williams (92,7 mln dolarów) i Venus Williams (41,8 mln dolarów).

Maria Szarapowa przez długie lata była na szczycie listy najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Jednak więcej niż na korcie zarabiała dzięki reklamowym kontraktom. Piękna i charyzmatyczna Masza promując produkty światowych gigantów jak Nike, Tag Hauer, czy Porsche, bogaciła się w kolosalnym tempie. Jak policzył serwis "Forbes" Szarapowa w sumie przez całą karierę zarobiła... 325 milionów dolarów. Z reklam uzbierała zatem aż ponad 286 mln dol! “Dzięki tenisowi poznałam świat i dowiedziałam się, do czego jestem zdolna" - napisała Szarapowa, ogłaszając, że kończy sportową karierę.