Media: Iga Świątek poznała WYNIK testu na koronawirusa

2020-10-25 19:41 mc
Iga Świątek
Autor: PAP/Paweł Supernak Iga Świątek

Iga Świątek po wizycie u prezydenta Andrzeja Dudy przeszła badania na obecność koronawirusa. Młoda polska tenisistka miała uzyskać wynik negatywny. Podobnie było w przypadku członków jej sztabu. O wynikach poinformował serwis sportowefakty.wp.pl.

W piątek Iga Świątek gościła u prezydenta Andrzeja Dudy, który docenił jej wielki sukces na kortach Rolanda Garrosa i odznaczył ją Złotym Krzyżem Zasługi. Dzień później okazało, że głowa państwa jest zakażona koronawirusem. Reakcja tenisistki i jej sztabu była natychmiastowa "Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie!" - napisała w sobotę na Twitterze.

Iga Świątek BRUTALNIE OBRAŻANA. Poszło o wizytę u Andrzeja Dudy

Jak poinformował serwis sportowefakty.wp.pl, Świątek i jej sztab znają już wyniki badań wykonanych po wizycie w Pałacu Prezydenckim. U wszystkich były negatywne. Na wtorek zaplanowano kolejne testy. Świątek i jej sztab przebywają na kwarantannie, o czym tenisistka informowała na Twitterze.

Iga Świątek ZASKOCZYŁA ZDJĘCIEM z kwarantanny. Wyleguje się ze swoją MIŁOŚCIĄ

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

Świątek przeszła do historii jako pierwsza polska zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego w grzej pojedynczej. W października okazała się bezkonkurencyjna podczas French Open. W finale pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. Od pewnego czasu wiadomo, że Polka nie będzie grała już w tym roku.