Iga Świątek BRUTALNIE OBRAŻANA. Poszło o wizytę u Andrzeja Dudy

2020-10-24 13:05 mil
Andrzej Duda i Iga Świątek
Autor: Twitter / Andrzej Duda Andrzej Duda i Iga Świątek

W piątek odbyło się spotkanie Igi Świątek z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą. Mistrzyni French Open otrzymała zaproszenie od głowy państwa po tym jak rewelacyjnie spisała się podczas paryskiego turnieju Roland Garros i zwyciężyła rozgrywki. Nie wszyscy jednak potrafili oddzielić politykę od sportu - 19-latce w sieci dostało się za pojawienie się u najwyższego rangą urzędnika państwowego.

Dwa tygodnie temu cała Polska żyła zmaganiami Igi Świątek podczas francuskiego turnieju. 19-latka w fantastycznym stylu rozprawiała się z kolejnymi przeciwniczkami, aż wreszcie zaszła do finału, gdzie na jej drodze stanęła Sofia Kenin. Również i w potyczce z Amerykanką sportsmenka znad Wisły okazała się lepsza, po czym mogła rozpocząć świętowanie gigantycznego sukcesu. Wokół zawodniczki zrobił się spory szum - gratulacje napływały ze wszystkich stron.

Iga Świątek spotkała się z ZAKAŻONYM prezydentem Andrzejem Dudą. Teraz zabrała głos

Sukcesem zainteresowali się oczywiście także i przedstawiciele najwyższych urzędów w państwie. W piątek Iga Świątek spotkała się z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą, który uhonorował ją Złotym Krzyżem Zasługi. Ojciec zawodniczki, Tomasz Świątek, otrzymał natomiast Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. I choć wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, to niektórzy nie rozgraniczyli sportu od polityki i zarzucili tenisistce w bolesnych słowach, że przyjęła zaproszenie od prezydenta.

To oczywiście najłagodniejszy z możliwych do zacytowania komentarzy. Polka musiała puścić mimo oczu wiele przykrych wpisów w mediach społecznościowych. Już podczas gry na kortach w Paryżu pokazała jednak, że dysponuje ogromną koncentracją i takie rzeczy nie są w stanie na nią wpłynąć.

Iga Świątek wygrała Roland Garros!