Niemcy nie dotrzymali obietnicy wobec Igi Świątek? Mistrzyni ujawnia. Wciąż czeka na samochód wart krocie

2022-05-12 12:27
Iga Świątek
Autor: AP PHOTO Iga Świątek z nagrodą za zwycięstwo na turnieju w Stuttgarcie

Iga Świątek (21 l.) zachwyca na światowych kortach, zarabia wielkie pieniądze, a za wygrany turniej w Niemczech otrzymała nawet ekskluzywny samochód. Na razie tylko teoretycznie, bo niemieccy organizatorzy się ociągają. – Jest z tym problem, bo jeszcze nie mam tego auta – mówiła „Super Expressowi” z uśmiechem na ustach.

Jak sama przyznaje – jest początkującym kierowcą. Nawet jak najeżdża na linię ciągłą, to z pewnością jest to przyzwyczajenie z kortów, gdzie w linię trafia często i precyzyjnie. Za świetny występ w Stuttgarcie dostała za to nawet całkiem niezłą brykę. Organizatorzy ufundowali jej Porsche Taycan GTS Sport Turismo, ale... wciąż nie dostarczyli. A od imprezy minęły już trzy tygodnie.

Iga Świątek skomentowała zachowanie Azarenki. To, co zrobiła Białorusinka, zaskoczyło wszystkich

Iga Świątek wciąż czeka na samochód od Niemców

Polka na szczęście się tym nie przejmuje. Podczas WTA Masters 1000 w Rzymie realizuje plan „Paryż”, czyli przygotowuje formę na wielkoszlemowy Roland Garros. – To oczywiste, że jesteśmy tu i teraz, ale mój zespół pracuje tak, by szczyt formy przyszedł na Rolanda Garrosa w Paryżu. Wydaję mi się, że wszystkie dziewczyny teraz tak pracują. Z uwagi na to, że lubię rywalizację, chcę się poprawiać i wygrywać wszędzie, to moje podejście do każdego spotkania jest takie same. Wiadomo, że na Wielkim Szlemie atmosfera jest inna, ale nie mogę o niej myśleć już teraz w Rzymie – tłumaczy Świątek.

Iga Świątek zarobi w Rzymie dużo mniej bo jest kobietą?! Głosy oburzenia, niesprawiedliwy podział pieniędzy!

Sonda
Czy Iga Świątek obroni tytuł WTA Rzym?

Świątek szczerze o swoim zdrowiu

O zdrowie pierwszej rakiety świata też nie trzeba się martwić. Świątek odpuściła występ w Madrycie z powodu bólu w ramieniu. – Teraz jest wszystko okej. Przerwa była spowodowana profilaktyką. Chciałam mieć czas na trening przed startem w Rzymie i przede wszystkim przed Rolandem. Sezon jest intensywny i cieszę się, że miałam wolne. Teraz czuję się dobrze – dodała

Przed startem w stolicy Włoch trenowała w Manacor na Majorce w słynnej akademii Rafaela Nadala, jej idola. Z legendarnym Hiszpanem nawet minęła się na korcie centralnym w Rzymie. Rafa po wygranej w pierwszej rundzie z Johnem Isnerem poszedł jeszcze na trening, za to trener Tomasz Wiktorowski odpuścił Polce dodatkowe zajęcia po łatwej wygranej z Eleną Gabrielą Ruse. - Wychodzę z założenia, że koniec meczu to dla mnie koniec pracy. Czasami jednak jest potrzeba, by coś doszlifować, co ewentualnie nie działało w meczu. Po meczu z Ruse trener nie widział takiej potrzeby, więc ja też. Wolę porządnie odpocząć przed następnymi wyzwaniami - powiedziała Świątek.

Na jednym z treningów spotkała się za to z Novakiem Djokoviciem, innym wybitnym tenisistą. - Pogratulował mi ostatnich występów na korcie. Myślę, że to z jaką konsekwencją gra i wygrywa Djoković, także Rafa, to jest to co chciałabym się nauczyć od nich - stwierdziła.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek: Nie możesz dać się zajechać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze