Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wielki wyczyn

Niewiarygodne, czego dokonała Iga Świątek. Znalazła się w elitarnym gronie, te nazwiska mówią same za siebie

2023-03-17 8:31

Iga Świątek znów weszła na swój najlepszy poziom tenisa i nie daje rywalkom żadnych szans. Jak na razie Polka pewnie zmierza po obronę tytułu na Indian Wells i od tego sukcesu dzielą ją już tylko dwa kroki. W ćwierćfinale imprezy pokonała Soranę Cristeę i tym samym zapewniła sobie nie tylko półfinał Indian Wells, ale również miejsce obok największych nazwisk w kobiecym tenisie.

Iga Świątek przez Indian Wells toczy się niczym taran. Jak dotychczas nie miała większych problemów z pokonywaniem rywalek i jest już w półfinale imprezy w Stanach Zjednoczonych. Warto przypomnieć, że reprezentantka Polski przed rokiem wygrała zarówno Indian Wells, ale również Miami Open, które nazywa się Sunshine Double i są zaliczane do jednych z najważniejszych imprez w kalendarzu.

Iga Świątek obok legend. Niebywałe osiągnięcie Polki

Dlatego triumfy na obu tych turniejach to duże osiągnięcia i nie można wykluczyć scenariusza, w którym Iga Świątek ponownie wygrywa i Indian Wells i Miami Open. Na razie miejsce w historii kobiecego tenisa zapewniła sobie w inny sposób. Zwycięstwo z Soraną Cristeą było jej 16. zwycięstwem z rzędu na obu imprezach. A takiej rzeczy dokonały dotychczas tylko legendy.

Co najmniej 16 wygranych z rzędu zanotowały tylko Steffi Graf oraz Serena i Venus Williams. Wszystkie trzy zawodniczki to prawdziwe tuzy kobiecego tenisa i teraz obok nich można wymieniać Igę Świątek. Polka kolejne zwycięstwo może odnieść już w nocy z piątku na sobotę. Wówczas w półfinale zmierzy się z Jeleną Rybakiną.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Indian Wells 2023?
Super Tenis (15.03)
Najnowsze